Краєзнавчий напрям є пріоритетним в роботі міської бібліотеки для дорослих. Адже якщо деякі краєзнавчі видання не збереже бібліотека, їх не збереже ніхто. Бібліотека і сама здійснює краєзнавчу видавничу діяльність (бібліографічні покажчики про поета Антона Шевченка, поетесу Наталію Харасайло, краєзнавчі буклети). Створення на базі Миргородської міської публічної бібліотеки для дорослих ім. Д. Гурамішвілі інформаційно-краєзнавчого центру дало можливість забезпечити населення міста краєзнавчою інформацією.
Фонд поповнився такими виданнями:"Енциклопедія Полтавщини" (2 томи), "Кольори почуттів" Л. Гараган, "Велика війна" М. Слабошпицького, "Народжений для подвигу" Т. Шаха, "Від Башкирцевої до Вінниченка", "Холодний Яр" Горліса-Горського.
Цільова аудиторія (науковці, краєзнавці, вчителі, учні) отримали можливість ознайомлюватися з краєзнавчою літературою, адже саме краєзнавство прищеплює відвідувачам любов до Батьківщини, повагу до її історії, формує світосвідомість патріота і громадянина.
На сьогоднішній день Інтернет-центр - це сучасна інформаційна установа. Кожний відвідувач бібліотеки має можливість скористатися Інтернетом. Одне з основних завдань Інтернет-центру - забезпечення оперативного доступу клієнтів до різносторонньої інформації.
Тематика запитів відвідувачів найрізноманітніша: стан економіки, передвиборча політика, освіта, зайнятість населення, пошук роботи, новини, спорт, погода. Студенти та школярі використовують Інтернет для пошуку курсових, рефератів. Користувачам Інтернет-центру надаються послуги із запису інформації на карту пам’яті і оптичний диск, роздруковування матеріалів, набір тексту. Розробляються різноманітні пам'ятки.