У Вінниці відбувся ІІІ Шведсько-український форум з енергоефективності та чистих технологій. Серед більш ніж сотні учасників заходу – керівники органів місцевого самоврядування і комунальних підприємств з усієї України, представники шведських компаній, міжнародних фінансових організацій, що надають фінансування на реалізацію проектів з енергоефективності й охорони довкілля, місцевого бізнесу, експерти і науковці. Участь у Форумі взяв і заступник міського голови Костянтин Кірпосенко.
Метою форуму є обговорення потреб українських міст та регіонів у сферах енергоефективності, управління відходами, водоочищення, охорони довкілля та представлення найсучаснішого шведського досвіду у вирішенні цих питань.
З вітальним словом зі шведської сторони виступили Мартін Хагстрьом, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеції в Україні та Бьянка Дохторович, регіональний менеджер Шведської торгової та інвестиційної ради (Business Sweden).
Посол зауважив, що для шведської сторони цей форум – можливість поділитися досвідом щодо дуже важливих речей: чистого повітря та води, заходів щодо поводження з різними типами відходів, перетворення їх на ресурси, а не на проблеми. Адже нині у Швеції на сміттєзвалища відправлють лише 0,75 відсотків відходів, все решта – переробляється у енергію та інші матеріали. За його словами Вінниччина була обрана місцем проведення потужного міждержавного заходу не випадково, оскільки це регіон, в якому вже ефективно впроваджуються комплексні програми в галузях альтернативної біоенергетики, відновлювальних джерел енергії, створюються ефективні прозорі механізми їх реалізації, а також існує велика зацікавленість в інноваційних рішеннях.
В ході Форуму здобутки міста Вінниці у сфері енергоефективності презентував заступник міського голови Владислав Скальський.
Представники міжнародних організацій (ЄБРР, Е5Р, Північної екологічної фінансової корпорації Nefco) розповіли присутнім про можливості використання фінансових інструментів для впровадження проектів з енергоефективності.
Також учасники Форуму обговорили у форматі панельних дискусій основні програми і тенденції у сферах водопостачання і водовідведення, поводження з твердими побутовими відходами, енергоефективності для житлового і промислового сектору, а також відновлювальної енергетики.