З настанням теплої та сухої погоди люди, ігноруючи вимоги правил безпеки, масово спалюють сміття та залишки сухої рослинності, як на відкритих територіях, так і на власних присадибних ділянках. Деякі громадяни помилково вважають, що спалюючи рештки сухої трави, допомагають очистити землю для швидшого озеленіння, але забувають, що такі дії становлять загрозу як для екосистеми, так і для здоров’я, життя та майна громадян. Непоодинокими стають випадки, коли під час спалювання стерні, неконтрольований вогонь перекидається на житлові будинки, господарчі будівлі.
З метою запобігання виникненню пожеж в екосистемах миргородські рятувальники провели рейд щодо заборони спалювання сухої рослинності. Мешканцям мікрорайону "Мінзаводський" було доведено основні вимоги Правил пожежної безпеки в Україні, що стосується спалювання рослинності, а також наголошено про заборону спалювання сухої рослинності та опалого листя у межах населених пунктів та в лісосмугах, полях, пасовищах.
Рятувальники нагадують, що спалювання сухої рослинності ЗАБОРОНЕНО.
Пам’ятайте, що за самовільне випалювання сухої рослинності передбачена адміністративна відповідальність. Згідно зі статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне спалювання рослинності та її залишків накладаються штрафи у розмірі від 170 до 340 гривень на громадян і від 850 до 1190 гривень на посадових осіб. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 680, а на посадових осіб – від 1190 до 1700 гривень.