18-19 квітня у Верховній раді проходить практикум із галузевої законотворчості на тему «Кадри та організація роботи ради». Захід організовано Асоціацією міст України разом з Апаратом Верховної Ради України в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)».
До практикуму долучилися секретарі міських рад, керівники та фахівці структурних підрозділів виконавчих комітетів міських рад з організаційних питань та кадрів, представники об’єднаних територіальних громад. Від Миргорода участь у заході бере секретар міської ради Наталія Гирка.
Учасники обговорили ключові аспекти реформування системи професійного навчання державних службовців, посадових осіб органів місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад, а також законодавче забезпечення форм безпосередньої участі громадян у вирішенні питань місцевого значення та статутної нормотворчості.
Модераторами практикуму виступили аналітики Аналітичного центру Асоціації міст України, працівники Головного юридичного та науково-експертного управління Апарату Верховної Ради, представники інформаційно-правового центру «Захист права на інформацію». Вони ознайомили учасників із законодавчою процедурою та правилами проектування нормативно-правових актів, особливостями здійснення експертизи законопроектів, відкритими даними.
Практикум продовжився засіданням "Круглого" столу за участі Секретаріату Комітету з питань державного будівництва, регіонального розвитку та місцевого самоврядування, Мінрегіону та Національного агентства з питань державної служби.
19 квітня учасники практикуму ознайомилися з роботою Секретаріату Київської міської ради, відвідали Асоціацію міст України та отримали сертифікати про проходження навчання.
Довідково: вже четвертий рік поспіль у рамках проекту USAID ПУЛЬС Асоціація міст України спільно з Апаратом Верховної Ради України проводить серію навчальних заходів-практикумів із розробки законодавства для посадових осіб органів місцевого самоврядування. Мета таких зустрічей – вивчення базових принципів законотворчої роботи та законодавчого процесу, отримання практичних знань і навиків із розробки проектів нормативно-правових актів та супровідних документів, ознайомлення з роботою Верховної Ради України. Учасники практикуму визначаються на конкурсній основі з числа місцевих посадовців із громад-членів АМУ, а після проходження навчання отримують сертифікати.