Тема енергоефективності стає особливо актуальною та набирає обертів не тільки на глобальному, а й на місцевому рівнях. Вартість тарифів на житлово-комунальні послуги в Україні постійно збільшується.
На часі стоїть питання підвищення ціни на газ як для населення, так і для підприємств, бюджетних організацій. З 1 листопада 2018 року ціна його суттєво зростає. Кабмін встановив ціну на газ для населення - 8 тис. 550 гривень за тисячу кубічних метрів. Асоціація "Енергоефективні міста України" закликає всі міста негайно й пріоритетно зайнятися енергоефективністю будинків – як житлових, так і громадських і закласти в місцеві бюджети відповідні кошти на наступний рік вже зараз, а також закликає всі підприємства ТКЕ розпочати процедуру перерахунку тарифу зі врахуванням нової ціни на газ вже сьогодні.
Міська влада Миргорода значну увагу приділяє енергозбереженню і працює в цьому напрямку давно і дуже активно, оскільки енергоефективність є не просто необхідністю підтримання функціонального стану приміщень, а й суттєвим способом заощадити кошти на енергоносії. Тому, розглядаються всі заходи, направлені на зменшення споживання енергетичних ресурсів.
Залучення інвестицій в сферу енергозбереження є пріоритетним напрямком відділу муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту Миргородської міської ради. У першу чергу, залучені інвестиції направляються на енергоефективну модернізацію бюджетних установ, котелень, мереж теплопостачання тощо. Для реалізації цих заходів у міста є підписаний ще в 2013 році План дій зі сталого енергетичного розвитку.
Метою цього Плану Дій є забезпечення розвитку міста-курорту державного значення на засадах енергетичної безпеки, енергоощадливості та енергоефективності з використанням альтернативної та відновної енергетики.
Завдяки ПДСЕР на сьогоднішній день в місті реалізовується проект, виграний 2017 року за Програмою Європейського Союзу "Угода Мерів - Демонстраційні Проекти 2", для модернізації теплового району міста та покращення енергоменеджменту міста. Проектом передбачено зниження споживання природного газу на рівні 1035 тис. м3/рік, зниження СО2 на 338 тон/рік, зниження споживання енергетичних ресурсів у дитячому садочку, скорочення втрат у мережі. Встановлення котла, який працює на біомасі, при модернізації котельної, дозволить збільшити використання відновлювальних джерел енергії у тепловому балансі на 25%.
Довідково: Проект Європейського Союзу "Модернізація виробництва, постачання та споживання теплового району в місті Миргород (MO.GE.DI.CO)" триватиме протягом 2018-2021 років та коштуватиме 1 019,5 тис. євро, з яких грант від ЄС 762,8 тис. євро, кошти міського бюджету – 256,7 тис. євро. . Цілями Проекту є зниження викидів СО2 на 20% в рамках обраного теплового району міста, використання відновлювальних ресурсів, зниження тепловтрат при доставці теплоносія та енергоефективна модернізація дитячого садочку № 10.