У Миргородській міській територіальній громаді продовжується купальний сезон. Влітку на пляжах громади відпочиває багато місцевих жителів та гостей. В той же час, не слід забувати про безпечність такого відпочинку. Іноді вміння плавати та правильно поводитися на воді можуть не тільки зберегти ваше життя, а й врятувати життя інших.
При відпочинку на водоймищі категорично забороняється:
- запливати за огороджувальні буї;
- підпливати до моторних, веслових човнів, інших плавзасобів;
- влазити на технічні та попереджувальні знаки, буї та інші предмети;
- використовувати рятувальні засоби та спорядження не за призначенням;
- стрибати у воду зі споруд у місцях, де глибина та стан дна невідомі;
- розпивати спиртні напої та купатися у нетверезому стані;
- подавати обманні сигнали тривоги заради жарту;
- залишати без нагляду малолітніх дітей;
- використовувати моторні, вітрильні, веслові човни, інші гребні і моторні плавзасоби, водні мотоцикли в зонах пляжів, у громадських місцях купання при відсутності буйкового огородження пляжної зони і у межах цієї зони;
Заходи щодо надання першої медичної допомоги потерпілим на воді
Якщо ви бачите людину що тоне, відразу зателефонуйте на „101". У випадку, коли ви впевнені в своїх силах, то декілька порад допоможуть вам:
- якщо ви побачили, що людина у воді кличе на допомогу, махає руками, привертає до себе увагу, намагається наблизитись до берега або човна - вона потребує негайної допомоги;
- слід знати, що потопаюча людина діє несвідомо та інстинктивно;
- якщо ви не впевнені, що самотужки зможете допомогти потопаючому, краще
відразу покличте ще когось на допомогу;
- при наближенні до потопаючого, слід тримати поперед себе будь-який плаваючий предмет, щоб потерпілий зміг вхопитися за нього, а не за вас. Людина у шоковому стані може потягнути і вас за собою на дно;
- підбадьорюйте потопаючого, намагайтеся примусити його працювати ногами у той час, коли ви будете тягти його до берега.
В легких випадках утоплення, коли в дихальні шляхи попала незначна кількість рідини, достатньо заспокоїти і зігріти потерпілого. Але в тяжких випадках, коли потерпілого витягають з води непритомним, необхідно негайно почати проведення оживлення. Перш за все треба звільнити дихальні шляхи від води. Для цього тулуб потерпілого нахиляють головою вниз, а пальцями перевіряють, чи не має в роті і глотці сторонніх предметів. Якщо дихання відсутнє, то відразу проводять штучне дихання Якщо також відсутній пульс на шиї, одночасно роблять закритий масаж серця. Треба бути готовим до виникнення блювання, тому що в шлунок потрапляє велика кількість води. При блюванні голову потерпілого повертають набік, потім очищають ротову порожнину марлею чи тканиною і продовжують оживлення. Сигналом до припинення оживлення є поява трупного заклякнення і трупних плям.
Та найкраще все ж не допускати до біди, дбати про те, щоб запобігти нещастю. Навчіться плавати самі і навчіть цьому інших, добре вивчіть правила поведінки на воді і дотримуйтесь їх. Ось тоді ріки, озера і моря даруватимуть вам лише радість і здоров’я.
Виконавчий комітет Миргородської міської ради звертається до всіх жителів та гостей громади бути обережними при поводжені на воді. Дотримуйтесь необхідних правил безпеки.
Начальник сектору цивільного захисту О. ЯРЕМЕНКО