У осінньо-зимовий період найбільша кількість пожеж виникає через неправильну експлуатацію опалювальних приладів. Дуже часто, через недбалість по відношенню до опалювальних приладів, гинуть власники будинків.
Миргородські рятувальники звертаються до громадян ретельно перевіряти свої опалювальні пристрої перед початком опалювального періоду. Нагадують, що необхідно зробити з опалювальними приладами, перед початком їх використання:
- перед початком опалювального сезону теплові мережі, печі та інші опалювальні прилади мають бути перевірені й відремонтовані;
- усі гарячі ділянки поверхонь опалювальних приладів , де можливе потрапляння на них легкозаймистих, горючих речовин, необхідно покрити металевою обшивкою;
- чищення димоходів та печей від сажі потрібно проводити перед початком, а також протягом усього опалювального сезону, а саме:
- опалювальних печей на твердому паливі - не рідше одного разу на три місяці;
- печей безперервної дії - не рідше одного разу на два місяці;
- під топковими дверцятами, підлога з горючих матеріалів (дерев'яна, лінолеум, і т.п.) повинна захищатися металевим листом розміром 70 см. на 50 см.
- на горищах усі димові труби і стіни, в яких проходять димові канали, повинні бути відштукатурені та побілені.
- якщо ви використовуєте печі для опалення магазинів, то слід знати що відстань від печей до товарів повинна бути не менше 70 см., а від топкових отворів - не менше 125 см.
Ці основні правила допоможуть Вам вберегти ваше житло від пожеж, через неправильну експлуатацію пічного опалення.
Пам'ятайте! Ми самі вберігаємо своє житло та здоров'я від пожеж.