Для взаємного порозуміння між батьками дітей, які відвідують дошкільні навчальні заклади та персоналом ДНЗ з метою профілактики вірусних інфекцій, дотримання повітряно-теплового режиму в ДНЗ доводимо до Вашого відома вимоги Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів (затверджено Наказом Міністерства охорони здоров'я України 24 березня 2016 року № 234, зареєстровано в Міністерстві юстиції України14 квітня 2016 р. за № 563/28693.
VI. Повітряно-тепловий режим
1. Оптимальною температурою у групових осередках дошкільних навчальних закладів є +19-23° С. У залах для занять музикою та фізичною культурою +18-19° С. У теплих переходах — не менше +15° С.
У приміщеннях, що займають кутове положення або знаходяться в торці будівлі дошкільного навчального закладу, температура повітря повинна бути не менше+21° С
Кімнатні термометри мають бути розміщені на внутрішній поверхні кожного приміщення, де перебувають діти, на рівні 0,8-1,2 м від підлоги залежно від зросту дітей.
2. Природна вентиляція приміщень дошкільних навчальних закладів здійснюється через вентиляційні канали. Окремі системи вентиляції повинні бути в харчоблоці, ізоляторі, роздягальнях, туалетних кімнатах.
За відсутності дітей приміщення дошкільних навчальних закладів повинні періодично провітрюватися. Ефективним є наскрізне або кутове провітрювання. Забороняється провітрювання через туалетні кімнати. Тривалість провітрювання залежить від температури зовнішнього повітря, напрямку вітру та ефективності роботи опалювальної системи. Наскрізне провітрювання має проводитися кожні 1,5-2 години з тривалістю не менше 10 хвилин. У спальнях наскрізне провітрювання здійснюється до та після сну дітей.
3. У холодну пору року провітрювання повинно бути закінчене не пізніше ніж за 30 хвилин до приходу дітей із занять або з прогулянки і за 30 хвилин до сну. Під час сну може бути забезпечено доступ свіжого повітря з одного боку приміщення, але за 30 хвилин до підйому дітей його припиняють. Після короткочасних провітрювань допускається зниження температури повітря у групових осередках до +19° С для дітей 4-5 років і до + 18° С для дітей старше 5 років.
У теплу пору року в приміщеннях із постійним перебуванням дітей забезпечується широкий доступ свіжого повітря, а саме через однобічну аерацію приміщень у присутності дітей. Денний і нічний сон має бути при відкритих вікнах, фрамугах, кватирках за відсутності протягів.
4. Відносна вологість повітря в приміщеннях, де перебувають діти, повинна бути в межах 40- 60 %.
5. Прогулянки на відкритому повітрі повинні проводитися не рідше 2 разів на день. Оптимальний час перебування на відкритому повітрі — 3,5-4 години на день з достатньою руховою активністю. Основними причинами скорочення тривалості перебування на свіжому повітрі є погіршення самопочуття, порушення стану здоров'я дітей, ускладнення метеоумов.
6. Прогулянки на вулиці дозволяється проводити при температурі повітря не нижче -16° С
Адміністрації дошкільного навчального закладу з врахуванням цих вимог рекомендуємо розробити в кожній групі графіки провітрювання приміщень та розмістити їх в доступних для батьків місцях.
Миргородське міськрайонне управління
Головного управління Держпродспоживслужби
в Полтавській області