Цивільний захист Карта укриттів

Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
До Дня пам’яті жертв Голодоморів
2015-11-27

Кожного року в четверту суботу листопада українці з тугою в серці та сльозами на очах вшановують світлу пам'ять мільйонів, котрі стали жертвами голодних лихоліть першої половини ХХ століття. Напередодні роковин Голодомору 32-33 років миргородці запалили свічку пам'яті на знак вшанування невинно загиблих земляків. У переддень річниці Голодомору представники міської влади, трудових колектив та громадських організацій і учні прийшли у Сквер Скорботи, щоб пом"янути невинно убієнних жертв тоталітарного режиму. Учасники мітингу-реквієму згадали трагічні сторінки історії та молилися за безсмертні душі земляків.

За словами секретаря міської ради Наталії Гирки, голодне лихоліття 33-го – не просто історична минувшина, а незагойна фізична і духовна рана українського народу, яка пекучим болем пронизує пам’ять багатьох поколінь. Сьогодні треба говорити про минуле задля майбутнього, адже безпам’ятність породжує бездуховність, яка роз’їдає тіло й душу нації – перекреслює її історію, паплюжить традиції й руйнує соціокультурну самобутність народу. Спільний біль, спільна пам’ять і спільний обов’язок – ці слова стосуються не тільки нашого минулого, але й, на привеликий жаль, мають сенс у нашому сьогоденні. Тож, нехай найвищим пам’ятником мільйонам жертв буде світлий храм нашої душі, сповненої скорботи та молитви за їх упокоєння!

Про трагедію національного масштабу та людей правди – тих, хто не боялися говорити та писати про Голодомор, навіть у часи, коли це могло коштувати життя, мовив директор краєзнавчого музею Андрій Фесенко. До когорти дослідників чорних сторінок історії України належить і наш земляк Олександр Дунь.

«Народився я 1947 року, тобто під час третього голодомору, - пише він у своїх спогадах. – Чи не єдиним моїм порятунком була сестра Ніна і її «лялька» – прожований хліб або сухар, замотаний в марлю і прив'язаний до великого ґудзика, щоб я не проковтнув поживу. Мама від недоїдання хворіла, тому й не годувала мене»,

Для миргородського Музею жертв Голодомору Олександр Джунь власними силами зібрав багато речей, які ілюструють життя дітей, що шукали тут порятунку від голодної смерті. Ночви, встелені соломою – замість ліжка, лялька, вкрита рядниною – як дитина, яка лежала напівгола у студенній хаті, старі жорна, які колись не хотів віддавати дід Олександра Джуня, коли у так званих "куркулів" забирали для колгоспів реманент. Біля жорен стоять "дерев'яки" - взуття, яке колись замінювало дітям чоботи. На стінах висять карти та схеми, які оповідають історію Миргорода від козацького повстання до сьогодення. Зібрано у музеї і багато фотографій тих, хто допомагав дітям у притулку, хоч і сам знемагав від голоду. Численні спогади очевидців Голодомору 1932-33 рр. та їхніх дітей Олександр Джунь зібрав у невеликій книзі "Чорні роки Миргородщини".

Учасники мітингу поклали квіти до підніжжя пам’ятнику жертв Голодомору.  Настоятель Іоано-Богословської церкви протоієрей Петро відправив поминальну службу за невинно убієнними.

В пам’ять про мільйони загиблих від Голодомору Український інститут національної пам’яті закликає всіх мешканців України 28 листопада 2015 р. о 16:00 приєднатися до загальнонаціональної хвилині мовчання, за можливості – біля меморіалу, пам’ятника чи хреста пам’яті жертв Голодомору у вашому місті чи селі. Також закликають із настанням темряви запалити і поставити свічку на підвіконня так, щоб її було видно знадвору – на знак скорботи і пам’яті про мільйони загублених життів наших співвітчизників.

 

 

 

 

 

 

ОГОЛОШЕННЯ
     
“Гаряча” телефонна лінія

2  жовтня 2023 року з 16 до 17 години буде проведено особистий прийом громадян в режимі  “гарячої” телефонної лінії секретарем міської ради Гуржієм Олександром Васильовичем. Охочих просимо звертатися за телефоном 5-25-01.

     
     

27 вересня  Миргород відвідали представники проєкту «Впливові» (ГО “Українська академія лідерства”) для підписання Меморандуму про співпрацю з Миргородською міською територіальною громадою та організації першої зустрічі з активною молоддю.

     
     
Графік проведення "гарячих" телефонних ліній на жовтень 2023 року

Графік проведення "гарячих" телефонних ліній за участю міського голови, першого заступника міського голови, секретаря міської ради, заступника міського голови та керуючої справами виконавчого комітету на жовтень 2023 року

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Миргородводоканал

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01, факс: (05355) 5-22-21 E-mail: mmrada@ukr.net