Міжгалузева конференція на перетині транспортної політики, сталого місцевого розвитку та громадянського суспільства "Велофорум" відбулася 5-7 жовтня у Івано-Франківську. "Велофорум" проводиться вже десятий рік поспіль. Його учасники - активісти громадського сектору, представники органів місцевого самоврядування, спеціалісти з містопланування і транспортної інфраструктури, студенти. Спікерами заходу стали українські та європейські експерти. Миргород на Велофорумі представляла начальник відділу муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту Тетяна Усик.
Учасники говорили про дослідження у сфері велотранспорту, інструменти залучення до велоуху, велосипед та бізнес, а також про те, як почати розвивати велотранспорт. Своїми напрацюваннями поділилися представники різних українських міст, як Київ, Львів, Івано-Франківськ, Дніпро, Одеса, Вінниця, Хмельницький, Кривий Ріг, Чернівці, а також гості з Прешова, Мінська, Будапешта, Любліна.
Єнс Петер Хансен (Jens Peter Hansen), Європейська федерація велосипедистів (ECF), Асоціація велосипедистів Данії, муніципалітет м. Рандерс (Данія), вважає велосипед "швейцарським ножем" для суспільства (бо двоколісний корисний у різних аспектах: і здорово, і зручно, і дешево, і екологічно та розвантажує міський простір). А на думку Павла Гаіна (Pavel Gaina), Loendersloot Groep (Нідерланди), Нідерланди викликають в іноземця "велокультурний шок" (бо вражає і розвинена веломережа, і культура ставлення до велосипедиста, і популярність двоколісного - їздять усі, від дітей до вагітних жінок і в будь-яку пору року).
Jens Peter Hansen розповідає, що в одній зі статей у The Guardian були опубліковані результати дослідження про вплив велоїзди на здоров'я людини. І це вражає: 50 велокм на тиждень зменшує:
- ризик ранньої смертності на 40%;
- ризик серцево-судинних захворювань на 52%;
- ризик захворіти на рак на 45%.
А велоспорт позитивно впливає на психічне здоров'я.