Сьогодні, 27 жовтня, ми вшановуємо свято української писемності та мови – день, що став символом нашої культурної самоідентифікації.
Це свято було започатковане ще у 1997 році і понад два десятиліття 9 листопада українці вшановували рідну мову в день пам'яті Преподобного Нестора Літописця — київського монаха та першого історика Київської Русі. У 2023 році, внаслідок реформи церковного календаря, було прийнято рішення перенести святкування з 9 листопада на 27 жовтня. Це рішення підтримали як церква, так і держава.
Це свято нагадує нам про силу слова, здатного єднати, надихати та бути фундаментом нашої спільноти. Мова – це більше ніж засіб спілкування. Це дзеркало нашої душі, ключ до розуміння історії та культури. Хоч би скільки мов ми знали, рідна завжди залишається найближчою до серця. Вона надає відчуття єдності з предками, сім'єю, нацією та рідною землею. У нашій мові — сила та натхнення для нових здобутків і саме через рідне слово ми передаємо цю силу наступним поколінням.
Шануючи та розповсюджуючи українську мову, ми не лише підтримуємо культурну спадщину, а й відстоюємо інтереси своєї держави. У часи випробувань мова є для нас символом свободи та ідентичності. Вона об'єднує українців не лише в Україні, а й далеко за її межами, нагадуючи нам про те, хто ми є. Кожне українське слово — це крок до зміцнення нашої державності та незалежності. Це наш зв’язок з предками та підтримка для нащадків, які матимуть можливість з гордістю називати себе українцями.
Тож давайте шанувати рідну мову, вивчати її та використовувати в повсякденному житті. Кожен з нас може зробити свій внесок у розвиток і підтримку української мови: читати українські книжки, спілкуватися українською, навчати дітей та брати участь у заходах, що популяризують рідне слово. Нехай вона лунає у кожному домі, на кожній вулиці, в школах та ВУЗах.
Говорімо українською з гордістю, адже мова — це наше коріння і наше майбутнє. Любімо її, підтримуймо, передаваймо наступним поколінням. І нехай разом з рідною мовою завжди буде жива і сильна Україна!