Цивільний захист Карта укриттів

Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
Антибіотики за e-рецептом: що треба знати і чому це важливо?
2022-02-14

Уже за три місяці, з першого квітня 2022 року, придбати антибіотик в українській аптеці без електронного рецепта буде неможливо. Щоби його отримати, пацієнт муситиме звернутися до лікаря, який у разі призначення антибіотика повинен буде його обґрунтувати. У такий спосіб в Україні прагнуть раціоналізувати застосування цих препаратів, а також зрозуміти реальні об’єми їх вживання українцями, кажуть у Центрі громадського здоров’я міністерства охорони здоров’я (ЦГЗ).

Нині електронна система охорони здоров’я передбачає випуск електронного рецепта лише через програму відшкодування вартості медичних препаратів "Доступні ліки", яка містить обмежений перелік лікарських засобів. Але з 1 квітня перелік ліків, на які можна виписати електронний рецепт, розшириться на антибактеріальні препарати. Згодом, із липня, він поповниться наркотичними та психотропними лікарськими засобами, а з жовтня буде містити всі рецептурні ліки, зареєстровані в Україні.

За правилами, продаж антибіотиків мав і до цього відбуватися за паперовим рецептом, а в медичній картці хворого лікарі завжди мали вказувати діагноз, конкретні симптоми, які змусили призначити антибіотик, дозування препарату, міжнародну запатентовану назву, форму випуску, шлях введення, тривалість лікування та дату наступного огляду.

Фармацевти підтримують рішення. В аптечній професійній асоціації України (АПАУ) позитивно оцінюють запровадження електронних рецептів. Зменшення випадків самолікування та зниження антибіотикорезистентності, рішення зрівноважить обов’язки лікаря та фармацевта в призначенні та відпуску ліків.

Лікарі будуть зобов’язані виписувати рецепт на антибіотик, адже нині це робиться дуже рідко й за це немає жодної відповідальності. Це також дисциплінує учасників аптечного ринку, фармацевти нестимуть відповідальність за відпуск без рецепта.

Так, із 10 грудня 2021 року в Україні посилили відповідальність за продаж рецептурних препаратів без рецепта, збільшивши суму штрафу до 850-1700 гривень. Раніше він складав від 102 до 425 гривень. У разі повторного порушення протягом року сума санкції може зрости вдвічі.

 Відділ охорони здоров'я

ОГОЛОШЕННЯ
     
Потреба у працівниках

Потреба у працівниках на 23 квітня 2024 року

     
     
Сплачуємо борги до бюджету громади

Переліки боржників до бюджету громади станом на 1 квітня 2024 року

     
     
До уваги ВПО!

БФ "Карітас Полтава" у рамках проєкту «Багатосекторна допомога постраждалим від війни людям в Україні» розпочинає реєстрацію на надання субсидій на оренду житла терміном на 6 місяців.

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Тепловодсервіс

КП Миргородська управляюча компанія

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01,
E-mail: [email protected]