Постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2015 № 475 удосконалено спрощений порядок призначення та надання населенню житлових субсидій. Крім того, указаною постановою передбачено забезпечення доставки домогосподарствам бланків заяв про призначення житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії в період до 1 вересня та 1 листопада 2015 року для звернення за призначенням субсидії на опалювальний період.
Увага! Якщо Вами вже подано до управління праці та соціального захисту населення документи для призначення субсидії, то отримані бланки заповнювати та надавати управлінню додатково непотрібно!
Надаємо роз'яснення з деяких актуальних питань, які порушуються громадянами щодо порядку надання житлових субсидій.
1. Які документи та куди необхідно подати, щоб отримати субсидію
Для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації (орендарі - за місцем проживання): - заяву про призначення житлової субсидії; - декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. Вищевказаною постановою спрощено форму декларації. Відтепер у декларації не зазначається сума доходу без урахування податку з доходів фізичних осіб, вказуються лише вид отримуваного доходу і джерело, з якого отримані кошти; - договір найму (оренди) житла - для осіб, які винаймають житло; - довідки про доходи, у разі декларування доходів за три місяці, а також, у разі зазначення у декларації інших отриманих доходів, інформація, про які відсутня у ДФС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом управління праці та соціального захисту населення.
2. Просимо повідомити, чи визначено порядок урахування доходів для осіб, які обрали спрощену систему оподаткування та є платникам єдиного податку
Для платників єдиного податку І групи встановлено мінімальний дохід, що враховується під час обчислення субсидії, у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1218 грн.). Для ІІ і ІІІ груп мінімальний дохід встановлено в розмірі відповідно двох і трьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб (2436 грн. та 3654 грн., відповідно).
3. Чи всі види доходу враховуються при призначенні субсидії
Для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється, зважаючи на нараховані особам доходи без урахування податку з доходів фізичних осіб.
Не вносяться до сукупного доходу сім'ї для призначення субсидії допомога при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово; частина допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово; одноразова винагорода жінкам, яким присвоєно почесне звання України "Мати - Героїня"; сплачені особою аліменти; доходи від розміщення депозитів; грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичних операціях; допомога громадських та благодійних організацій, допомога на поховання, одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форм власності.
3. На який термін призначається субсидія
Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням і розраховується на опалювальний сезон - із 01 жовтня року до 30 квітня; на неопалювальний сезон - із 01 травня до 30 вересня.
5. Чи необхідно повторно звертатися за призначенням субсидії на опалювальний період, якщо на даний час субсидію призначено у "нульовому" розмірі
Ні, повторно звертатися не треба. Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням. На початку опалювального сезону управління праці та соціального захисту населення розрахують розмір субсидії без додаткового звернення. Протягом десяти днів після отримання необхідної інформації приймають рішення про призначення (непризначення) субсидії та письмово інформують про прийняте рішення громадян.
Г.В.Савенкова,
начальник відділу грошових виплат компенсацій УПСЗН Миргородської міської ради