27 березня міський голова Сергій Соломаха провів сесійне засідання. 60 сесія Миргородської міської ради розпочалася з хвилини мочання за загиблими у російсько-українській війні. А перші ухвалені рішення були спрямовані на вшанування звитяги миргородських захисників, які віддали своє життя за краще майбутнє України.
Найвище почесне звання «Почесний громадянин Миргородської міської територіальної громади" присвоєно військовослужбовцям, які загинули на полі бою: солдату Антону Пушкарьову, солдату Ярославу Лотошу, солдату Дмитру Мішину, сержанту Віталію Мацаку, солдату Антону Виборнову, солдату Григорію Кисілю, солдату Вадиму Шумову.
"Почесний громадянин Миргородської міської територіальної громади" також присвоєно майору медичної служби Анатолію Пляшнику. У лютому 2022 року військовий лікар служив в Маріуполі у складі медичної роти 36 бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського. 12 квітня 2022 року захисник Маріуполя потрапив до російського полону під час вогневого зіткнення. Після майже трьох років полону 5 лютого 2025 року він повернувся в Україну в результаті обміну.
Продовжилося сесійне засідання ухваленням важливих рішень для життєзабезпечення громади та підтримки її жителів. Для цього було внесено зміни до показників бюджету громади та розподілено 79,5 млн. грн. міжбюджетних трансфертів і понад 4 млн. грн, які надійшли до бюджету громади понадпланово.
Зокрема, 57 500 000 грн субвенції з державного бюджету спрямували на реалізацію проектів у рамках Програми з відновлення України” на реконструкцію комунального некомерційного підприємства “Миргородська лікарня інтенсивного лікування”. Ще 16 974 698 грн державної субвенції та 328 078 грн з бюджету громади виділили на реалізацію проектів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України на реконструкцію будівлі поліклініки. Наразі на об'єктах тривають ремонти.
Виділені 1 176 045 грн на реалізацію програми підготовки молоді громади до військової служби та підтримки заходів мобілізації і територіальної оборони стали важливим кроком для зміцнення обороноздатності громади і країни в цілому.
Для забезпечення безпечного та якісного освітнього процесу, на облаштування укриттів спрямували 1 200 979 грн, а на оплату енергоносіїв – 2 484 500 грн. Організовуючи безперешкодний доступ до якісної освіти співфінансували 1 368 000 грн на придбання шкільного автобуса. Підтримали депутати і рішення, яке передбачає покращення умов для учнів та розвитку фізичної культури, спрямувавши 130 000 грн на виготовлення проектно-кошторисної документації та його комплексної експертизи по капітальному ремонту спортивної зали Петрівцівської гімназії.
Для модернізації медичних закладів громади та покращення умов для надання медичних послуг проголосували за виділені кошти в сумі 219 816 грн на виготовлення проектно-кошторисної документації для реконструкції патологоанатомічного корпусу КНП «Миргородська лікарня інтенсивного лікування».
З метою забезпечення ефективного використання земельних ресурсів спрямували 1 000 000 грн на розробку технічної документації з нормативної грошової оцінки земель громади. Нормативна грошова оцінка земель дозволяє визначити обґрунтовану вартість земельних ділянок, що має велике значення для планування бюджету, належного оподаткування та ефективного управління земельними активами громади.
Для підтримки захисників та захисниць України, а також їхніх сімей, що потребують допомоги після поранень, виділили 660 000 грн. Матеріальна допомога допоможе відновитися після травм.
На забезпечення діяльності фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб виділили 245 720 грн. Ще 546 000 грн – на виплату одноразової матеріальної допомоги при народженні дитини.
Проголосували депутати і рішення про фінансову підтримку комунальних підприємств. Для оплати електроенергії КП “Тепловодсервіс” спрямували 2 500 000 грн. КП “Спецкомунтранс” виділили 730 000 грн на придбання піскорозкидального обладнання та 291 602 грн – на придбання матеріалів для нанесення дорожньої розмітки. Міська телестудія “Миргород” отримала 222 000 грн фінансової підтримки.
Для роботи електронних сервісів за програмою цифрового розвитку громади депутати виділили 329 500 грн. Кошти використають для придбання комп'ютерної оргтехніки, камер відеоспостереження, доступу до електронних баз.
Для покращення матеріально-технічного забезпечення екстрених медичних бригад та надання якісних медичних послуг населенню спрямували 100 000 грн на придбання медичних сумок для станції екстреної медичної допомоги №4 м. Миргород.
Виділені на сесії 40 000 грн на контроль за утриманням та поводженням з безпритульними тваринами є важливим кроком для забезпечення належних умов для тварин, а також для покращення ситуації з безпритульними тваринами в громаді.
Важливі і відповідальні рішення також стосувалися забезпечення безпеки жителів громади. Депутати підтримали ініціативу створення місцевої пожежної охорони. Це дозволить покращити рівень захисту від пожеж, зменшити час реагування на надзвичайні ситуації та підвищити ефективність боротьби з пожежами, особливо в віддалених населених пунктах громади.
А ще на засіданні затвердили звіт про моніторинг виконання Стратегії розвитку Миргородської міської територіальної громади до 2030 року та Плану заходів з її виконання за підсумками 2024 року.
Схвалення Стратегії розвитку ветеранської політики на 2025-2027 роки стало черговим кроком для підтримки ветеранів громади і їх ефективної реінтеграції в соціальне та економічне життя. Оновлена стратегія забезпечить комплексний підхід до вирішення питань, з якими стикаються ветерани після повернення з війни, та надасть чіткі орієнтири для розробки програм підтримки.
Також у рамках сесійного засідання депутати розглянули та ухвалили ряд важливих рішень у сфері земельних відносин.