5 червня світова громадськість відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Саме у 1972 році у Стокґольмі, на конференції ООН з довкілля, делегації Японії та Сенегалу запропонували щорічно відзначати цей день, щоб привернути увагу людства до проблем використання природних ресурсів планети.
Приводом до проведення всесвітньої акції стало звернення, що надійшло 11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН. Звернення підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу, попереджаючи людство про небезпеку, що загрожує довкіллю та людям у зв'язку із забрудненням навколишнього середовища. "Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами", - йшлося у зверненні.
Програмний документ «Порядок денний на ХХІ століття», спрямований на досягнення захисту та збереження навколишнього середовища та розвитку здорової економіки, прийняли 179 країн світу. Цей день 5 червня став професійним святом екологів України.
Підписання Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом не лише посилило економічні інтеграційні процеси, а й стало насамперед юридичним підґрунтям євроінтеграції у природоохоронній галузі. Зокрема, співробітництво між Україною та ЄС має на меті:
- збереження, захист, поліпшення і відтворення якості навколишнього середовища;
-захист громадського здоров’я;
-розсудливе та раціональне використання природних ресурсів;
- заохочення заходів на міжнародному рівні, спрямованих на розв’язання регіональних і глобальних проблем навколишнього середовища.
Всесвітній день охорони навколишнього середовища відзначається як народне свято, з вуличними мітингами, парадами велосипедистів, «зеленими» концертами, акціями з висадження дерев, прибирання території тощо, до яких може долучитися кожен. Також чимало подій відбувається на політичному рівні.
З початку святкування в 1972 році жителі багатьох країн провели багатотисячні заходи щодо захисту навколишнього середовища, і сьогодні цей День є можливістю для кожного з нас проявити турботу про нашу планету.
Адже це просто
прибрати після себе та сортувати сміття
- дотримуватись вимог протипожежної безпеки
- не мити автотранспортні засоби біля водних об'єктів
- не забруднювати водойми
- турбуватися про тварин та оберігати їх
- брати участь в акціях з прибирання, висадження дерев тощо.
Шановні захисники природи, науковці, екологи, представники громадських екологічних організацій, студенти-екологи! Вітаємо із професійним святом! Дякуємо всім, хто докладає зусиль для збереження довкілля.
Підтримуємо ваші ініціативи та бажаємо нових успіхів у благородній справі захисту навколишнього середовища!
Міністерство енергетики иа захисту довкіллля