Питання легалізації тіньової зайнятості населення міста знаходиться на постійному контролі у виконавчому комітеті Миргородської міської ради. Впродовж 2020 року робочою групою по легалізації заробітної плати та зайнятості населення міста проведено 9 рейдів, спостережено 59 суб’єктів господарської діяльності, виявлено 10 найманих працівників, які працювали без оформлення трудових відносин.
До управління Держпраці у Полтавській області направлено матеріали по 7 суб’єктах господарської діяльності для вжиття заходів у межах наданих повноважень. Впродовж поточного року проведено 6 засідань робочої групи по легалізації заробітної плати та зайнятості міста, заслухано надані інформації 33 юридичних осіб та 16 фізичних осіб - суб’єктів господарської діяльності, прийняті відповідні рішення.
Органи місцевого самоврядування спільно з Управлінням Держпраці у Полтавській області, яким делеговані повноваження здійснення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, спільно з Миргородським управлінням ГУ ДПС у Полтавській області, управлінням Пенсійного фонду України у Полтавській області, Миргородською міськрайонною філією Полтавського обласного центру зайнятості у серпні 2020 року проведена інформаційно-роз’яснювальна кампанія щодо запобігання використанню незадекларованої праці суб’єктами господарювання всіх форм власності у сферах оптової та роздрібної торгівлі, зокрема й тимчасового розміщування й організації харчування, будівництва, надання послуг та інші. За результатами проведеної роботи та згідно даних Миргородського управління ГУ ДФС У Полтавській області у добровільному порядку суб’єктами господарської діяльності легалізовано 1908 робочих місця. Звертаємось до роботодавців з проханням подбати про соціальний захист своїх працівників та забезпечити їх легальною заробітною платою у розмірі, не нижчому за мінімальний рівень.
Тетяна Овлах,
начальник відділу праці УСЗН Миргородської міської ради