20 лютого для українців стало пам’ятним днем – Днем Героїв Небесної Сотні. Як відомо, 18 лютого 2014 року в Україні розпочався найтрагічніший етап Революції Гідності. У період 18-20 лютого 2014 року в центрі столиці загинули більше ста осіб, кілька десятків зникли безвісти, більше тисячі дістали поранень.
Рік Революції Гідності та російсько-української війни на сході країни стали переломними історичними подіями. Події на Майдані та на Східному фронті проявили вражаючу незламність, патріотизм та хоробрість українських захисників, які ціною свого здоров’я і життя боронять від агресора незалежність та цілісність нашої країни.
Тематичний захід, присвячений пам'яті Героїв Небесної Сотні, відбувся у Миргородському краєзнавчому музеї. Представники влади, трудових колективів та громадських організацій вшанували героїв Революції Гідності хвилиною мовчання, помолилися за душі загиблих земляків, які відстоювали ідеали Майдану, та поклали квіти до Меморіальної дошки Героям Небесної Сотні.
Довідка:
Під час Революції Гідності понад сотня людей загинули від куль, побиття або відійшли у вічність пізніше від отриманих на Майдані поранень. Їх назвали Героями Небесної сотні. Пам'ятний День Героїв Небесної Сотні встановлено указом Президента України Петра Порошенка «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Їхні імена та назву “імені Героїв Небесної сотні” надали вулицям у Києві та на батьківщині героїв. Президентом України було ініційовано й затверджений Верховною Радою України заснування Ордену Героїв Небесної Сотні. Також створено “Меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції гідності”. Також триває проект Українського інституту національної пам’яті «Майдан: усна історія» з метою зібрати відео та аудіосвідчення активістів Євромайдану про події зими 2013-2014 років. Серед понад 500 інтерв’ю відібрані найпромовистіші й видані книжкою "Майдан від першої особи. 45 історій Революції гідності" .