Цивільний захист Карта укриттів

Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
120-річчя художньо-промислового коледжу
2016-11-03

2 листопада в Миргородському художньо-промисловому коледжі імені М.В. Гоголя Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка відбулася наукова конференція «Погляд крізь 120-річчя», присвячена ювілею навчального закладу. У заході взяли участь викладачі, студенти та випускники коледжу з різних міст.

Присутні згадували історію альма-матер, говорили про успіхи та здобутки вихованців, а також окреслювали перспективи розвитку закладу освіти.

Директор коледжу Олександр Дубина подякував присутнім за участь в конференції, а викладачам та студентам побажав і надалі доповнювати книгу історії закладу новими славними сторінками.

Довідково: У 1879 році з нагоди 70-річчя М.В.Гоголя шанувальники його таланту порушили питання про присвоєння його імені навчальному закладу, що мали відкрити в Миргороді. Але відкриття затягнулося на довгих 17 років. Будинок школи було закладено 22 серпня 1889 року. Споруда збудована у стилі французького ренесансу за проектом полтавського архітектора О.І.Ширшова. Споруджено навчальний корпус у 1882 році, тобто за 3 роки. 1 листопада 1896 відбулося урочисте відкриття начального закладу. Школа ставила за мету підготовку фахівців гончарного виробництва, а також вчителів графічних мистецтв. Це була перша в Україні школа, де готували майбутніх кераміків, майстрів художнього оздоблення виробів та вчителів малювання.

15 вересня 1918 року на базі художньо-промислової школи імені М.В.Гоголя створено Миргородський художньо-промисловий інститут. Директором інституту призначили професора Української Академії мистецтв архітектора В.Г.Кричевського.

У серпні 1919 інститут припинив існування у зв’язку з наступом денікінської армії. У 1929-30 на базі школи створено індустріально-керамічний інститут, який у 1933 було переведено до Кам’янця-Подільського, а в Миргороді залишено технікум. У 1932 р. в результаті ряду реорганізацій інститут був ліквідований, а залишився у Миргороді технікум будівельних матеріалів, що мав два відділення: кераміко-теплотехнічне і механічне.

У 1997 ройці Постановою Кабінету Міністрів № 78 навчальний заклад перейменовано на Миргородський державний керамічний технікум імені М.В.Гоголя.

Відповідно до Закону України «Про вищу освіту», з метою поліпшення якості підготовки фахівців навчальнй заклад у 2011 році реорганізовано в Миргородський художньо-промисловий коледж імені М.В.Гоголя Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка.

 

 

 

ОГОЛОШЕННЯ
     
Запрошуємо представників бізнесу Миргородської громади на презентацію порталу "Myrhorod Business Lab"

Захід відбудеться 06.12.2023 р. у приміщені «Центру надання адміністративних послуг» 

     
     
“Гаряча” телефонна лінія

4 грудня 2023 року з 16 до 17 години буде проведено особистий прийом громадян в режимі  “гарячої” телефонної лінії секретарем міської ради Гуржієм Олександром Васильовичем. Охочих просимо звертатися за телефоном 5-25-01.

     
     
Оголошення про проведення зборів зі збільшення кількості членів Молодіжної ради

6 грудня 2023 року  відбудуться  збори зі збільшення кількості членів Молодіжної ради при Миргородській міській раді

 

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Миргородводоканал

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01,
E-mail: [email protected]