Военкомат АМУ
Податкова інформує
2011-08-12

 

Доступ до публічної інформації

Основні завдання і функції Державної фіскальної служби України

Місцезнаходження, засоби зв'язку, розпорядок роботи

Організаційна структура Миргородської ОДПІ Головного управління ДФС у Полтавській області

Інформація щодо начальника, заступників начальника, начальників управлінь, відділів, завідувачів секторів та начальників відділень Миргородської ОДПІ

Порядок складання та подання запитів на інформацію

Звіти про надходження запитів

Вакансії та умови проходження конкурсу

Перелік адміністративних послуг, що надаються Центром обслуговування платників  Миргородської ОДПІ 


ГРАФІКИ ОСОБИСТОГО ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН

Графік особистого прийому громадян керівництвом Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області

Графік особистого прийому громадян керівництвом Державної фіскальної служби України

Графік прийому громадян керівництвом Миргородської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області

 


 

Архів новин за 2017 рік

Архів новин за 2018 рік

 


Новини за 2019 рік

 

До уваги платників ЄСВ!

(22.04.2019)

Починаючи з 02.05.2019 р. функціонуватимуть нові рахунки для сплати ЄСВ. Кошти, які сплачуватимуться платниками на старі рахунки по зарахуванню ЄСВ не будуть зараховуватись, а повертатимуться банками як нез’ясовані надходження.

Повідомляємо реквізити нових рахунків для сплати ЄСВ по м. Миргороду та Миргородському району :

- за найманих працівників – 37194201001620

- фізичні особи-підприємці за себе – 37191204001620

Для всіх рахунків :

Код отримувача – 39461639

Отримувач – ГУ ДФС у Полтавській області

Код банку МФО – 899998

Банк отримувача – Казначейство України (ЕАП)

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Єдиний соціальний внесок для фізичних осіб – підприємців

(23.04.2019)

Миргородське управління звертає увагу, що для фізичних осіб – підприємців на загальній системі оподаткування базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

ЄСВ визначається у розмірі 22 % до визначеної бази нарахування ЄСВ.

Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ.

Нагадуємо, що п. 164.1 ст. 164 Податкового кодексу України встановлено, що базою оподаткування для доходів, отриманих від провадження господарської діяльності, є чистий річний оподатковуваний дохід, який визначається відповідно до п. 177.2 ст. 177 Податкового кодексу України, згідно з яким чистим оподатковуваним доходом є різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Отримали дохід від здачі в оренду житла? Задекларуйте його

(24.04.2019)

Миргородське управління повідомляє, що останнім часом серед населення збільшується кількість користувачів послугою надання житла в оренду.

У такому випадку до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду.

Якщо фізична особа-орендар нерухомого майна не є суб'єктом господарювання, то відповідальним за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету є орендодавець. При цьому такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені для квартального звітного (податкового) періоду. А саме: протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу.

Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов'язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.

Крім того, у разі вчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору оренди об'єктів нерухомості, нотаріус зобов'язаний надіслати інформацію про такий договір контролюючому органу за податковою адресою платника податку – орендодавця за формою та у спосіб, встановлені Кабінетом Міністрів України. За порушення порядку чи строків подання зазначеної інформації нотаріус несе відповідальність, передбачену законом за порушення порядку та/або строків подання податкової звітності.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області


 

 

Кампанія декларування доходів триває: право на податкову знижку

(15.04.2019)

Миргородське управління нагадує, що триває кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами у 2018 році. Громадяни можуть повернути частину сплаченого із заробітної плати податку на доходи фізичних осіб, скориставшись правом на податкову знижку. Таке право передбачене статтею 166 Податкового кодексу України.

 Перелік витрат дозволених до включення до податкової знижки:

 - сума коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення;

 - частина сплачених процентів за іпотечним житловим кредитом у порядку, встановленому статтею 175 Податкового кодексу України;

 - сума коштів або вартість майна перерахованих (переданих) у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, які відповідають умовам, встановленим пунктом 133.4 Податкового кодексу України;

 - сплата страхових платежів за договорами довгострокового страхування життя та пенсійних внесків у рамках недержавного пенсійного забезпечення;

 - оплата допоміжних репродуктивних технологій;

 - оплата державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;

 - сума коштів, сплачених у зв'язку з переобладнанням транспортного засобу на альтернативні види палива;

 - сума коштів у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи;

 - сплата коштів на будівництво (придбання) доступного житла.

 Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Надходження до бюджетів усіх рівнів за січень-березень 2019 року

(16.04.2019)

Протягом поточного року до зведеного бюджету від Миргородського управління надійшло 831,5 млн. гривень.

Зокрема, платниками Миргородщини сплачено 409,6 млн. грн., В.Багачанського району - 74,4 млн. грн., Шишацького району– 347,4 млн. грн..

У січні-березні 2019 року до місцевого бюджету надійшло – 215,6 млн. грн., що на 53,3 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період 2018 року.

Платниками забезпечено збір до державного бюджету у розмірі 615,9 млн. грн., що на 120,6 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.

 Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Понад 110 мільйонів гривень ЄСВ перераховано роботодавцями на соціальний захист громадян

(17.04.2019)

За три місяці поточного року роботодавці перерахували 110,8 млн. гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 24%, або на 21,8 млн. грн. перевищує торічні показники.

Зокрема, платниками Миргородщини сплачено 71,9 млн. грн., В.Багачанського району - 22,1 млн. грн., Шишацького району– 16,8 млн. грн..

Нагадуємо, єдиний внесок – це основа пенсійних виплат та інших соціальних гарантій. І тільки за умови офіційного оформлення найманого працівника та «білої» зарплати йому гарантуються право на відпустку (у тому числі під час вагітності та пологів), страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань, оплата листків непрацездатності та нарахування пенсійного стажу.

Миргородське управління акцентує увагу, що офіційно оформлена робота є не тільки гарантією соціального захисту найманих працівників, а для роботодавців – ще й запорукою процвітання бізнесу. Встановлення тривалих трудових відносин, постійні працівники, відсутність плинності кадрів – слугує якісною рекламою самого роботодавця. І лише при належному ставленні до своїх прав та обов`язків обидві сторони трудових відносин можуть розраховувати на позитивний результат та досягнення поставленої мети.

 Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Своєчасно декларувати свої доходи – обов’язок кожного громадянина!

(08.04.2019)

Фахівці Миргородського управління нагадують про терміни подання податкової декларації про майновий стан і доходи за результатами 2018 року та строків сплати, визначених податкових зобов'язань.

Останній день подання річної податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) за 2018 рік:

- для фізичних осіб – підприємців, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням, – протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності;

- для громадян і осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, та які зобов’язані подати декларації – 02.05.2019;

- для громадян, які мають право на податкову знижку – по 31.12.2019 (включно).

Щодо строків сплати податкових зобов'язань, зазначених у податковій декларації за звітний (податковий) 2018 рік для:

- фізичних осіб – підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – не пізніше 21 лютого 2019 року;

- фізичних осіб, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування), – протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання декларації;

- громадян та осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність – не пізніше 31 липня 2019 року.

 Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Надання адміністративних послуг в ЦОП

(09.04.2019)

За перші три місяці 2019 року платники податків 5527 разів звертались за отриманням адміністративних послуг до Центру обслуговування платників Миргородської ДПІ Миргородського управління ГУ ДФС у Полтавській області.

     Найбільш витребуваними послугами залишаються – видача картки платника податків, внесення до паспорта громадянина України (у формі книжечки) даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків (1682) та видача відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків (2848).

     Іншими активними користувачами послуг Центру обслуговування можна назвати підприємців. Так, з початку року 140 підприємців отримали статус платника єдиного податку, 310 – отримали витяг з реєстру платників єдиного податку, 174 – зареєстрували книги для ведення обліку.

Крім того, суб’єкти господарювання зареєстрували 151 книгу обліку розрахункових операцій та 74 розрахункових книжок, отримали 79 довідок про відсутність заборгованості з платежів до бюджету.

 Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Звірка даних для нарахування фізичним особам земельному податку проводиться за заявою платника

(10.04.2019)

Миргородське управління повідомляє, що відповідно до пункту 287.2 статті 287 Податкового кодексу України облік фізичних осіб – платників податку і нарахування відповідних сум земельного податку проводяться контролюючими органами за місцем знаходження земельної ділянки щороку до 1 травня.

Нормами Податкового кодексу України закріплено право фізичних осіб - платників земельного податку звернутись з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки для проведення звірки даних, що стали підставою для визначення розміру податкових зобов'язань.

Громадяни мають право провести звірку щодо:

- розміру площі земельної ділянки, що перебуває у власності та/або користуванні платника податку;

- права на користування пільгою із сплати податку;

- розміру ставки податку;

- нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючого органу та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, контролюючий орган проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення, у такому випадку, вважається скасованим.

Нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки). Податкові повідомлення-рішення надсилають платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

 Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області


 

 

Як отримати податкову знижку на навчання

(04.03.2019)

Миргородське управління звертає увагу, що відповідно до Закону України від 03 липня 2018 року № 2477-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України» внесено зміни до п.п.166.3.3. ст.166 Податкового кодексу України, згідно з якими платник податку має право включати до податкової знижки у зменшення витрачені кошти на оплату навчання в дошкільних, позашкільних закладах, закладах загальної середньої освіти професійної та вищої освіти, сплачені платником податку та членом його сім’ї першого ступеня споріднення.

Оформити податкову знижку може сам студент або його член сім’ї першого ступеня спорідненості (мати, батько, дружина/чоловік).

Документи для отримання компенсації за цей період слід подати до 31 грудня 2019 року.

Для отримання податкової знижки за освітні послуги з закладом освіти має бути укладений договір, де зазначено хто надає послуги, їх отримувач, вартість таких послуг, строк надання та оплата підтверджена платіжними та розрахунковими документами. Підтвердити витрати потр6но фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів і їх покупця.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Штрафи за реалізацію алкоголю та тютюну без акцизних марок

(05.03.2019)

Миргородське управління нагадує, що ст. 1645 Кодексу України про адміністративні правопорушення, в якій передбачено відповідальність посадових осі6 підприємств виробників, імпортерів і продавця алкогольних напоїв чи тютюнових виробів за зберігання або транспортування з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку посилено Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII.

Так, з 01.01.2019 р. розмір штрафу за таке порушення становить від 1700 до 3400 грн з конфіскацією таких алкогольних напоїв або тютюнових виробів.

Повторне вчинення таких дій протягом року тягнуть за собою накладення штрафу від 10200 до 20400 грн з конфіскацією таких алкогольних напоїв або тютюнових виробів. Незаконне зберігання марок акцизного податку тягне за собою накладення штрафу в 1700 до 3400 грн з конфіскацією марок акцизного податку.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Оподаткування при отриманні майна у дарунок від членів сім’ї дарувальника першого та другого ступенів споріднення

(06.03.2019)

Миргородське управління Головного управління ДФС у Полтавській області нагадує платникам податків, якщо у 2018 році фізична особа отримала у спадщину від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення нерухоме майно, то дохід у вигляді вартості цього майна не оподатковується.

Тобто об’єкти спадщини, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб. При цьому членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. А членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

Разом з тим, слід зазначити, що для застосування зазначеного порядку оподаткування між обдарованим та дарувальником повинен бути укладений договір відповідно до норм Цивільного кодексу України.

Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав здійснюється у порядку, встановленому ст. 174 розділу IV Податкового кодексу України. Останній день подання декларації за 2018 рік для громадян, які зобов’язані подати декларації – 2 травня 2019 року.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Власники земельних ділянок сплатили до місцевих бюджетів понад 11 мільйонів

(07.03.2019)

Як зазначила начальник Миргородського управління Наталія Молочко, за перший місяць 2019 року від власників землі та землекористувачів до місцевих бюджетів надійшло 11,6 мільйонів гривень. Зокрема, платниками Миргородщини сплачено 7,7 млн. грн., В.Багачанського району - 1,4 млн. грн., Шишацького району– 2,5 млн. грн..

У порівнянні з січнем минулого року надходження зросли на 2,8 млн., грн., або на 31,7 відсотка.

Найбільші суми забезпечили юридичні особи – 10,6 млн. грн., від фізичних осіб скарбниці громад отримали 997,1 тис. грн.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Власники нерухомості сплатили 2,3 мільйона гривень до місцевих скарбниць

(07.03.2019)

Протягом січня 2019 року власники об'єктів нерухомого майна перерахували до місцевих бюджетів 2,3 мільйона гривень. Зокрема, платниками Миргородщини сплачено 2 млн. грн., В.Багачанського району - 121 тис. грн., Шишацького району– 87,6 тис. грн..

Лідерами у сплаті податку на нерухоме майно є юридичні особи, які сплатили 2,2 млн. грн.

Миргородське управління нагадує, що платники-юридичні особи самостійно обчислюють суму податку і подають до фіскальних органів за місцезнаходженням об'єктів оподаткування декларацію з поквартальною розбивкою річної суми рівними частками.

 Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Наслідки неподання фінансової звітності разом з декларацією

(11.03.2019)

Миргородське управління інформує, що при поданні платниками податку на прибуток і неприбутковими підприємствами, установами та організаціями фінансової звітності слід керуватися нормою п. 46.2 Податкового кодексу України, якою передбачено, що фінансова звітність є додатком до податкової декларації з податку на прибуток підприємств та звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації та її невід’ємною частиною.

У разі неподання до органу ДФС фінансової звітності разом з декларацією (звітом) як її невід’ємної частини, така податкова звітність не визнається податковою декларацією.

Тобто, неподання або несвоєчасне подання платником податку на прибуток декларації (звіту), обов’язок подання яких до контролюючих органів передбачено Податковим кодексом України, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Аналогічні дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

 Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

В електронному вигляді можна подавати і повідомлення про об’єкти оподаткування (20 – ОПП)

(12.03.2019)

Обов’язок повідомляти контролюючий орган за основним місцем обліку платника податків про об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, встановлений ст. 63 Податкового кодексу України. Такі відомості подаються у повідомленні за ф. № 20-ОПП протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття об’єкту оподаткування або об’єкту, пов’язаного з оподаткуванням.

Відомості про об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, платники податків можуть подати до контролюючого органу в електронному вигляді.

Користувачі «Електронного кабінету» через приватну частину (особистий кабінет) мають можливість подати Повідомлення про об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність в електронному вигляді за формою № 20-ОПП .

Реєстраційні дані платника в Повідомленні за ф. № 20-ОПП заповнюються автоматично на основі даних ДФС, дані щодо об’єктів оподаткування заповнюються платником самостійно.

Повідомлення за ф. № 20-ОПП опрацьовується повністю в автоматичному режимі та результат опрацювання відображається у Квитанції № 2, яку можливо переглянути в режимі «Вхідні/вихідні документи» «Електронного кабінету».

Крім того, дані про об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, відображаються в режимі «Облікові дані платника» «Електронного кабінету».

 Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Щодо оподаткування майна отриманного у дарунок

(13.03.2019)

Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав здійснюється у порядку, встановленому ст. 174 розділу IV Податкового кодексу України.

Якщо у 2018 році фізична особа отримала у спадщину (дарунок) від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення нерухоме майно, то дохід у вигляді вартості цього майна не оподатковується.

Тобто об’єкти спадщини, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб. При цьому членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. А членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

Разом з тим, слід зазначити, що для застосування зазначеного порядку оподаткування між обдарованим та дарувальником повинен бути укладений договір відповідно до норм Цивільного кодексу України.

Останній день подання декларації за 2018 рік для громадян, які зобов’язані подати декларації – 2 травня 2019 року.

 Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Перші підсумки Деклараційної кампанії

(14.03.2019)

Минуло два місяці від початку Кампанії декларування доходів громадян, отриманих у 2018 році. Можемо підвести перші підсумки.

До Миргородського управління ГУ ДФС у Полтавській області станом на 1 березня поточного року громадяни подали 129 декларацій про майновий стан і доходи. Серед них є 2 міліонера.

Миргородське управління запрошує громадян задекларувати доходи, отримані протягом 2018 року у вигляді спадщини (дарування), операцій з інвестиційними активами, іноземні доходи, продажу рухомого або нерухомого майна. Декларація подається до податкового органу за місцем реєстрації платника податку до 1 травня. Для отримання податкової знижки за результатами 2018 року податкова декларація про майновий стан і доходи подається до кінця 2019 року.

 Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Щодо оподаткування стипендій у 2019 році

(18.03.2019)

Законом України від 23.11.2018 №2628-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни і в оподаткуванні стипендій.

До пп. 165.1.26 Податкового кодексу України внесено зміни а саме: сума стипендії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), яка виплачується учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад'юнкту, не підлягає оподаткуванню, але не вище ніж сума, визначена в пп. 169.4.1 Податкового кодексу України .

У 2019 році цей розмір становить: 1921 грн х 1,4 = 2690 грн. У разі якщо сума стипендії є більшою, сума перевищення підлягає оподаткуванню під час її нарахування (виплати) за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5 відсотків.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

В яких випадках річна декларація про майновий стан і доходи громадянами не подається

(19.03.2019)

Щороку з 1 січня по 1 травня в Україні триває кампанія декларування доходів громадянами. Відповідно до ст.179 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи у випадках, передбачених розділом IV Кодексу.

Податкова декларація не подається, якщо платник податку отримував доходи:

- від податкових агентів, які згідно з IV розділом Кодексу не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених IV розділом Кодексу;

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб відповідно до IV розділу Кодексу;

- у вигляді об'єктів спадщини, які відповідно до розділу IV Кодексу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 Кодексу.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Які особи зобов’язані подати декларацію про майновий стан від імені платника

(20.03.2019)

Миргородське управління нагадує, що триває кампанія декларування доходів громадянами за 2018 рік .

Податкова декларація про майновий стан і доходи заповнюється платником податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) самостійно або іншою особою, нотаріально уповноваженою платником ПДФО здійснювати таке заповнення, у порядку, передбаченому главою 2 розділу II «Адміністрування податків» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) (п. 179.5 ст. 179 ПКУ).

Обов’язок щодо заповнення та подання податкової декларації від імені платника ПДФО покладається на таких осіб:

- батьків, опікуна або піклувальника – щодо доходів, отриманих малолітньою/неповнолітньою особою або особою, визнаною судом недієздатною;

- спадкоємців (розпорядників майна, державних виконавців) – щодо доходів, отриманих протягом звітного податкового року платником ПДФО, який помер;

- державного виконавця, уповноваженого здійснювати заходи щодо забезпечення майнових претензій кредиторів платника ПДФО, визначеного в установленому порядку банкрутом.

 Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

З початку 2019 року на зміцнення обороноздатності України надійшло понад 6 мільйонів гривень

(25.03.2019)

Протягом січня-лютого 2019 року з легальних доходів жителів до державного бюджету надійшло 6,8 мільйонів гривень військового збору.

Платниками Миргородщини сплачено 4,5 млн. грн., В.Багачанського району - 1,3 млн. грн., Шишацького – 0,96 млн. грн.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року забезпечено темп росту надходжень військового збору на рівні 53 відсотки. У грошовому виразі це більше на 2,4 мільйони гривень.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

При отриманні доходів від приватних осіб необхідно їх задекларувати

(26.03.2019)

Миргородське управління нагадує, що якщо у минулому році громадяни отримували доходи від осіб, які не є податковими агентами, у цьому році повинні звернутися до територіальних органів ДФС за місцем своєї податкової адреси та надати декларацію про майновий стан і доходи. Останній день подання цієї декларації - 02 травня 2019 року.

Особами, які не є податковими агентами, вважається нерезидент або фізична особа, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка перебуває на обліку в контролюючих органах як особа, що провадить незалежну професійну діяльність(пп. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168 Кодексу);

До доходів, які необхідно задекларувати належать, наприклад, винагороди, що виплачуються особам, які працюють за наймом у приватних осіб хатніми працівницями, садівниками, нянями, гувернантками, будівельниками, водіями тощо.

При цьому, податкові агенти відповідно до Податкового кодексу України відповідальні за нарахування та сплату ПДФО до бюджету. Податковим агентом щодо податку на доходи фізичних осіб може виступати юридична особа, фізична особа – підприємець або інша самозайнята особа, зареєстрована в установленому порядку.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Платники єдиного податку сплатили до місцевих бюджетів понад 25 мільйонів гривень

(27.03.2019)

За січень лютий 2019 року платники податків, які перебувають на обліку у Миргородському управлінні Головного управління ДФС у Полтавській області та обрали спрощену систему оподаткування, спрямували до місцевих бюджетів 25,3 млн. грн. єдиного податку.

Платниками Миргородщини сплачено 13,4 млн. грн., В.Багачанського району - 6,2 млн. грн., Шишацького – 5,6 млн. грн.

Щодо структури перерахованого до місцевих скарбниць єдиного податку, від фізичних осіб-підприємців надійшло 10,7 млн. грн., від юридичних осіб –спрощенців – 1,9 млн. грн., від сільгоспвиробників – 12,7 млн. гривень.

Єдиний податок у повному обсязі спрямовується до місцевого бюджету, відтак, перераховуючи його своєчасно та у повному обсязі, суб’єкти господарювання забезпечують фінансування поточних потреб та сприяють розвитку і благоустрою своєї місцевої громади.

 Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Про оподаткування репетиторських послуг

(01.04.2019)

Фахівці Миргородського управління ГУ ДФС у Полтавській області повідомляють, що в Україні до 1 травня 2019 року триватиме деклараційна кампанія. Серед тих, хто має подати декларацію про майновий стан та доходи до органів ДФС у обов’язковому порядку – громадяни, котрі протягом 2019 року надавали послуги з репетиторства, не будучи зареєстровані як фізичні особи-підприємці.

До категорії репетиторських послуг відносяться підготовка дітей до школи, до вступу у навчальні заклади або до незалежного тестування, написання рефератів, контрольних, курсових чи дипломних робіт тощо.

Отож, якщо упродовж 2018 року у вас були доходи від вищезазначених або подібних послуг, суму винагороди необхідно включити до вашого річного оподатковуваного доходу та задекларувати його через подання до фіскальної служби, за місцем реєстрації, декларації про майновий стан і доходи.

Нагадаємо, що згідно з п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України дохід від надання репетиторських послуг оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків. Окрім цього з такого доходу справляється військовий збір за ставкою 1,5 відсотка.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Шановні підприємці, якщо обсяг доходу перевищив 1 млн. грн. - придбайте касовий апарат

(02.04.2019)

Миргородське управління повідомляє, що відповідно до п.296.10 ст.296 Податкового кодексу України, платники єдиного податку – фізичні особи, обсяг доходу яких у календарному році перевищив суму 1 млн. грн., повинні застосовувати касові апарати. Застосування касових апаратів розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, і продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання платником єдиного податку.

Для фізичної особи - підприємця - платника єдиного податку доходом є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду у грошовій (готівковій та/або безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п.292.3 Податкового кодексу України.

Водночас, у разі здійснення розрахунків за реалізовані товари (надані послуги) лише у безготівковій формі шляхом перерахування покупцем коштів з поточного рахунка на поточний рахунок фізичної особи підприємця або внесення покупцем коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточний рахунок фізичної особи підприємця, потреби у використанні касових апаратів не виникає.

Слід зазначити, що відповідно до п.296.10 Податкового кодексу України платники єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, мають використовувати касові апарати незалежно від обсягу отриманого доходу.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Незалежна професійна діяльність та сплата єдиного внеску

(03.04.2019)

Миргородське управління повідомляє, що особи, які провадять незалежну професійну діяльність, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, є платниками єдиного соціального внеску.

 Такі платники нараховують єдиний внесок у розмірі 22% на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць (у 2019 році – 918, 06 грн.).

 У разі якщо у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу не отримано дохід (прибуток), такі платники зобов’язані визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини (в 2019 році – 62595,00 грн. на місяць). При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (у 2019 році – 918, 06 грн.).

 Базу нарахування єдиного внеску повинні визначати особи, які провадять незалежну професійну діяльність як ті, які отримують, так і ті, які не отримують дохід від провадження діяльності. Єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, сплачується до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. Суми єдиного внеску, сплачені протягом року, враховуються платниками при остаточному розрахунку, який здійснюється ними за календарний рік до 1 травня наступного року, згідно з даними, зазначеними у Податковій декларації про майновий стан і доходи.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Для своєчасної сплати податків і зборів, необхідно правильно заповнювати платіжні доручення

(04.04.2019)

Миргородське управління звертає увагу платників податків, що повнота та своєчасність сплати податків залежить також від правильного заповнення документів – платіжних доручень на сплату таких податків.

Платіжні доручення необхідно заповнювати згідно з вимогами наказу Міністерства фінансів України від 24.07.2015 № 666 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів» із змінами та доповненнями, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.08.2015 за № 974/27419 (далі – Порядок № 666).

Слід зазначити, що відповідно до п. 7 Порядку № 666 у разі заповнення поля «Призначення платежу» з порушенням вимог, визначених Порядком № 666, документ на переказ приймається до виконання. При цьому вважається, що платник податків сплачує грошове зобов’язання (код виду сплати 101).

Отже, для своєчасної сплати платків і зборів платникам необхідно дотримуватись вимог Порядку № 666.

 Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

ОГОЛОШЕННЯ
     
Про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля

Повідомляємо про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності, зазначеної у пункті 1 цього оголошення, з метою виявлення, збирання та врахування зауважень і пропозицій громадськості до планованої діяльності.

     
     
Скликається чергове засідання виконавчого комітету

15 травня 2019 року о 9.00 годині в залі засідань міської ради скликається чергове засідання виконавчого комітету міської ради

     
     
Планові відключення для проведення ремонтних робіт електрообладнання

 З 2.05.2019 по 3.05.2019р. відбудуться тимчасові перерви в електропостачанні споживачів, що мешкають за наступними адресами:

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Міста побратими

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01, факс: (05355) 5-22-21 E-mail: mmrada@ukr.net