Военкомат Центр зайнятості АМУ
Податкова інформує
2011-08-12

 

Доступ до публічної інформації

Основні завдання і функції Державної фіскальної служби України

Місцезнаходження, засоби зв'язку, розпорядок роботи

Організаційна структура Миргородської ОДПІ Головного управління ДФС у Полтавській області

Інформація щодо начальника, заступників начальника, начальників управлінь, відділів, завідувачів секторів та начальників відділень Миргородської ОДПІ

Порядок складання та подання запитів на інформацію

Звіти про надходження запитів

Вакансії та умови проходження конкурсу

Перелік адміністративних послуг, що надаються Центром обслуговування платників  Миргородської ОДПІ 


ГРАФІКИ ОСОБИСТОГО ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН

Графік особистого прийому громадян керівництвом Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області

Графік особистого прийому громадян керівництвом Державної фіскальної служби України

Графік прийому громадян керівництвом Миргородської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області

 


 

Архів новин за 2017 рік

Архів новин за 2018 рік

 


Новини за 2019 рік

 

 

Основні аспекти отримання ідентифікаційного коду іноземцями та особами без громадянства

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області відповідно до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, яке затверджене наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822 «Про затвердження Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків», зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 25 жовтня 2017 р. за N1306/31174 та у зв`язку із численними запитами громадян, повідомляє про основні аспекти отримання ідентифікаційного коду іноземцями та особами без громадянства наступну інформацію:

Де можна отримати РНОКПП (ідентифікаційний код)?

Іноземці та особи без громадянства подають документи до Головного управління ДФС у Полтавській області (м. Полтава, вул. Європейська 4), а іноземці та особи без громадянства, які мають посвідку на постійне проживання або посвідку на тимчасове проживання в Україні, можуть реєструватись як платники податків у державних податкових інспекціях у районах, містах, районах у містах, об'єднаних державних податкових інспекціях, що відповідають місцю проживання в Україні, зазначеному в посвідці.

Які документи необхідні для отримання РНОКПП (ідентифікаційного коду)?

Іноземці та особи без громадянства для реєстрації подають документ, що посвідчує особу іноземця чи особу без громадянства, та засвідчений в установленому законодавством порядку його переклад українською мовою (після пред'явлення повертається) і копію такого перекладу (крім осіб, які мають посвідки на постійне проживання або посвідки на тимчасове проживання в Україні).

Як можливо отримати РНОКПП?

РНОКПП іноземцями та особами без громадянства може бути отриманий особисто або через представника за наявності документа, що посвідчує особу такого представника, та документа, що посвідчує особу довірителя, або його ксерокопії (з чітким зображенням), а також довіреності, засвідченої у нотаріальному порядку, на проведення реєстрації фізичної особи у Державному реєстрі (після пред'явлення повертається) та її копії.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

До місцевого бюджету надійшло понад 94 млн.грн. плати за землю

За січень – липень 2019 року до  місцевого бюджету  від  власників та користувачів земельних ділянок, які обліковуються  у Миргородському управлінні сплачено  94,4 млн. грн. плати за землю. Досягнуто ріст у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 20,4 млн. грн. або на 27,5 відс.  

В загальній сумі надходжень плати за землю 80,2 млн. грн. - це надходження від юридичних осіб та  14,2 млн. грн., надходження від фізичних осіб.

Нагадуємо громадянам, що земельний податок та орендна плата за землю обчислюється контролюючим органом  (за місцем знаходження земельної ділянки) та платникам надсилаються (вручаються) податкові повідомлення – рішення до 1 липня поточного року. Громадяни повинні сплатити плату за землю  протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення – рішення.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Упередження схем ухилення від оподаткування, виявлення та реєстрація неоформлених найманих працівників та легалізації їх заробітної плати – основні акценти операції «Урожай»

Миргородське управління нагадує, що триває операція «Урожай-2019», мета якої - забезпечення повноти нарахування та сплати податків юридичними особами, фізичними особами-підприємцями та громадянами, які є власниками земельних ділянок та власними силами обробляють такі земельні ділянки для отримання доходу. Особливий акцент працівники фіскальної служби роблять на упередженні схем ухилення від оподаткування, виявленні й реєстрації неоформлених найманих працівників та легалізації їх заробітної плати.

Дотримання суб’єктами господарювання агропромислового комплексу податкового законодавства, законодавства щодо єдиного внеску та законодавства України, яким регламентуються трудові відносини, фінансово-господарські відносини є запорукою значної фінансової складової у формуванні дохідної частини місцевих бюджетів. Тому фіскальна служба нагадує сільгоспвиробникам та фермерам, що найманий працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та подання повідомлення до територіальних органів Державної фіскальної служби.

Особливу увагу фіскальна

служба приділятиме залученню до декларування та повноті сплати податків громадянами, які є власниками земельних ділянок площею понад 2 га та власними силами обробляють такі земельні ділянки для отримання доходу.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

До місцевих бюджетів від платників Миргородського управління надійшло понад 16 млн. гривень податку на нерухоме майно

За оперативними даними до місцевих бюджетів протягом січня – липня 2019 року надійшло 16,03 млн. грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з фізичних осіб. Це на 6,8 млн. грн. більше показника 2018 року.

Зокрема, платниками Миргородщини сплачено 13,3 млн. грн., В.Багачанського району  - 0,89 млн. грн., Шишацького району– 1,89 млн. грн..

Нагадуємо, що обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об'єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.

Податкові повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової або нежитлової нерухомості, надсилаються платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси до 1 липня року, що настає за базовим податковим періодом.

Податок нараховується на загальну площу об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі їх часток. Ставки податку встановлювалися рішеннями місцевих рад.

Нагадуємо, що фізичними особами податок сплачується протягом 60 днів з моменту вручення податкового повідомлення - рішення.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Операція «Урожай» триває

У Миргородському управлінні ГУ ДФС у Полтавській області нагадують про операцію «Урожай», яка у Полтавській області триває з травня 2019 року.

Відповідно до вимог Податкового кодексу України доходи від продажу сільськогосподарської продукції, вирощеної на власних земельних ділянках площею понад  2 гектари, та доходи від надання власних земельних ділянок в оренду іншій фізичній особі, підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором за ставкою 1,5 %.

Самостійно сплатити узгоджені податкові зобов’язання платники податку зобов’язані до 01 серпня року, що настає за звітним (п. 179.7 ст. 179 Податкового кодексу України).

Вищезазначена операція організована з метою залучення до декларування та перевірки повноти нарахування і сплати податків сільськогосподарськими товаровиробниками, громадянами, які є власниками земельних ділянок площею понад 2 га і власними силами обробляють такі земельні ділянки для отримання доходу, та неухильного виконання під час провадження діяльності вимог чинного законодавства, яке регулює земельні відносини, оформлення використання найманої праці та оплати праці.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Центр обслуговування платників Миргородського управління продовжує створювати комфортні умови для платників податків

Центр обслуговування платників податків Миргородського управління ГУ ДФС у Полтавській області продовжує втілювати сервісний напрямок роботи, результатом якого повинно стати комфортне обслуговування суб’єктів підприємництва та громадян.

Протягом січня – липня 2019 року Центром обслуговування надано 8811 адміністративних послуг. Серед них 3796 виданих громадянам облікових карток платників податків, 3741 довідки про доходи, 621 – витяги платника єдиного податку, 429 реєстрації платником єдиного податку, ще 307 платника податків отримали довідки про відсутність заборгованості зі сплати платежів до бюджетів. 

Також платники мають можливість отримати в приміщенні Центру консультативні, інформаційні послуги, подати звітність та вхідну кореспонденцію.

Нагадуємо, що Центр обслуговування платників Миргородського управління працює за адресою: м. Миргород, вул. Кашинського, 26А.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

До місцевих бюджетів від платників Миргородського управління надійшло понад 16 млн. гривень податку на нерухоме майно

За оперативними даними до місцевих бюджетів протягом січня – липня 2019 року надійшло 16,03 млн. грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з фізичних осіб. Це на 6,8 млн. грн. більше показника 2018 року.

Зокрема, платниками Миргородщини сплачено 13,3 млн. грн., В.Багачанського району - 0,89 млн. грн., Шишацького району– 1,89 млн. грн..

Нагадуємо, що обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об'єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.

Податкові повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової або нежитлової нерухомості, надсилаються платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси до 1 липня року, що настає за базовим податковим періодом.

Податок нараховується на загальну площу об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі їх часток. Ставки податку встановлювалися рішеннями місцевих рад.

Нагадуємо, що фізичними особами податок сплачується протягом 60 днів з моменту вручення податкового повідомлення - рішення.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Операція «Урожай» триває

У Миргородському управлінні ГУ ДФС у Полтавській області нагадують про операцію «Урожай», яка у Полтавській області триває з травня 2019 року.

Відповідно до вимог Податкового кодексу України доходи від продажу сільськогосподарської продукції, вирощеної на власних земельних ділянках площею понад 2 гектари, та доходи від надання власних земельних ділянок в оренду іншій фізичній особі, підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором за ставкою 1,5 %.

Самостійно сплатити узгоджені податкові зобов’язання платники податку зобов’язані до 01 серпня року, що настає за звітним (п. 179.7 ст. 179 Податкового кодексу України).

Вищезазначена операція організована з метою залучення до декларування та перевірки повноти нарахування і сплати податків сільськогосподарськими товаровиробниками, громадянами, які є власниками земельних ділянок площею понад 2 га і власними силами обробляють такі земельні ділянки для отримання доходу, та неухильного виконання під час провадження діяльності вимог чинного законодавства, яке регулює земельні відносини, оформлення використання найманої праці та оплати праці.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Центр обслуговування платників Миргородського управління продовжує створювати комфортні умови для платників податків

Центр обслуговування платників податків Миргородського управління ГУ ДФС у Полтавській області продовжує втілювати сервісний напрямок роботи, результатом якого повинно стати комфортне обслуговування суб’єктів підприємництва та громадян.

Протягом січня – липня 2019 року Центром обслуговування надано 8811 адміністративних послуг. Серед них 3796 виданих громадянам облікових карток платників податків, 3741 довідки про доходи, 621 – витяги платника єдиного податку, 429 реєстрації платником єдиного податку, ще 307 платника податків отримали довідки про відсутність заборгованості зі сплати платежів до бюджетів.

Також платники мають можливість отримати в приміщенні Центру консультативні, інформаційні послуги, подати звітність та вхідну кореспонденцію.

Нагадуємо, що Центр обслуговування платників Миргородського управління працює за адресою: м. Миргород, вул. Кашинського, 26А.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області


 

 

Чи необхідно отримувати нові посилені сертифікати відкритих ключів електронного цифрового підпису у разі зміни основного місця обліку суб’єкта господарювання чи фізичної особи?

Фахівці Миргородського управління повідомляють, що відповідно до ст. 7 Закону України від 22 травня 2003 року №852-IV «Про електронний цифровий підпис» та п.п. 3.4.6 п. 3.4 розділу 3 Договору про надання послуг електронного цифрового підпису, затвердженого наказом Інформаційно-довідкового департаменту ДФС від 29.06.2017 № 88, підписувач зобов’язаний своєчасно надавати центру сертифікації ключів інформацію про зміну даних, відображених у сертифікаті ключа.

Отже, у разі зміни адреси місця обліку суб’єкта господарювання або фізичної особи, заявнику необхідно звернутися до центру сертифікації ключів з заявою на скасування посилених сертифікатів, які містять недостовірну інформацію, та надати пакет реєстраційних документів для формування нових посилених сертифікатів.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Операція «Урожай» спрямована на детінізацію відносин в аграрному секторі

Миргородське управління нагадує, що у Полтавській області проводиться операція «Урожай», яка направлена на детінізацію відносин в аграрному секторі економіки та на декларування доходів, отриманих власниками земельних ділянок, площа яких складає понад 2 гектара.

З початку поточного року дохід від продажу власної сільськогосподарської продукції задекларували 1556 громадян. Загальна сума задекларованих доходів від оброблення земельних ділянок площею понад 2 га становить 10 466,7 тис. грн. При цьому, податку на доходи фізичних осіб задекларовано до сплати у сумі 1913 тис., грн. Військового збору задекларовано до сплати 159,4 тис., грн.

Слід зазначити, що у рамках операції «Урожай» протягом поточного року проводилися засідання робочих комісій і як результат – у зазначеному періоді залучено до декларування 17 громадян.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Основні аспекти отримання ідентифікаційного коду громадянами України

Миргородське управління відповідно до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, яке затверджене наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822 «Про затвердження Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків», зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 25 жовтня 2017 р. за N1306/31174 та у зв`язку із численними запитами громадян України, повідомляє про основні аспекти отримання ідентифікаційного коду наступну інформацію:

Де можна отримати РНОКПП (ідентифікаційний код)?

Громадяни України можуть отримати РНОКПП звернувшись до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання), а ті, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання або не мають постійного місця проживання в Україні, - до будь-якого контролюючого органу.

Які документи необхідні для отримання РНОКПП (ідентифікаційного коду)?

Громадяни України повинні пред'явити документ (паспорт), що посвідчує особу, який містить всі необхідні реквізити (прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), дату народження, місце народження, місце проживання, громадянство).

Для отримання одним із батьків (усиновителем, опікуном, піклувальником) РНОКПП для малолітніх осіб (віком до 14 років) необхідні оригінали свідоцтва про народження дитини та документа, що посвідчує особу одного із батьків (паспорт). Якщо свідоцтво про народження дитини видане не українською мовою, необхідно подати засвідчений в установленому законодавством порядку переклад такого свідоцтва українською мовою (після пред'явлення повертається) та його копію.

Як можливо отримати РНОКПП?

РНОКПП громадянами України може бути отриманий особисто або через представника за наявності документа, що посвідчує особу такого представника, та документа, що посвідчує особу довірителя, або його ксерокопії (з чітким зображенням), а також довіреності, засвідченої у нотаріальному порядку, на проведення реєстрації фізичної особи у Державному реєстрі (після пред'явлення повертається) та її копії.

У разі виникнення питань, Ви маєте можливість звернутися до Центру обслуговування платників в приміщенні Миргородського упралвння ГУ ДФС у Полтавській області (37600, м. Миргород, вул. Кашинського 26а, телефон для довідок: (05355)52160).

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області


 

 

До уваги платників: на період відпустки можливе звільнення від сплати єдиного податку

(29.07.2019)

Миргородське управління нагадує, що платники єдиного податку 1 і 2 групи сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. У свою чергу нарахування авансових внесків для таких платників єдиного податку здійснюється податковими органами на підставі поданої ними заяви, зокрема щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви стосовно періоду щорічної відпустки.

Водночас згідно пп. 295.5 Податкового кодексу України платники єдиного податку, віднесені до груп 1 і 2, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки. Проте за умови, якщо вони не використовують працю найманих осіб.

Тобто платники єдиного податку груп 1 і 2, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки за умови подання заяви до контролюючого органу стосовно обрання періоду щорічної відпустки.

Щодо підприємців — платників 3 групи, таке звільнення від сплати єдиного податку до них не застосовується через недоцільність. Адже вони сплачують не фіксовану основну ставку єдиного податку, а відсоткову — від фактично отриманого доходу за звітний період. Тобто якщо підприємець групи 3 знаходиться у відпустці за власним бажанням, це жодним чином не впливає на порядок нарахування та сплати єдиного податку за відповідний звітний період.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Про організацію проведення операції "Урожай"

(30.07.2019)

Миргородське управління повідомляє, що метою операції «Урожай» є упередження схем ухилення від оподаткування сільськогосподарськими товаровиробниками. При проведенні операції «Урожай» створені спеціальні робочі групи, до складу яких увійшли представники фіскальної служби та інших контролюючих органів, які, в першу чергу, проводитимуть заслуховування керівників суб’єктів господарювання, встановлюватимуть реальну кількість працівників, задіяних у сільгоспроботах, фактичне використання сільгоспугідь та будуть здійснювати перевірки щодо дотримання законодавства при виплаті заробітної плати. Тому слід дотримуватись вимог чинного законодавства під час провадження діяльності, яке регулює земельні відносини, питання оподаткування, оформлення використання та оплати найманої праці.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Про сплату земельного податку у 2019 році

(31.07.2019)

Миргородське управління інформує громадян, які є власниками земельних ділянок, що нарахування сум земельного податку проводиться контролюючими органами, які надсилають (вручають) платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про сплату податку. Це визначено п.п.286.5 ст. 286 Податкового кодексу України.

 Фізичними особами – громадянами земельний податок сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

 У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених Податковим кодексом України, то відповідно ст.126 Податкового кодексу України такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області


 

 

Антикорупційний сервіс «Пульс»

(02.07.2019)

З метою забезпечення відкритості й прозорості діяльності територіальних органів ДФС України нагадуємо платникам податків про функціонування антикорупційного сервісу Фіскальної служби України «Пульс», який доступний клієнтам податкової служби та митниці. Поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби України, оперативно вирішити суперечливі запитання, які виникають у сфері адміністрування податків та під час здійснення митного контролю можна за телефоном 0800501007. Лінія працює цілодобово.

Ефективний сервіс за гарячою лінією попереджує: труднощі в спілкуванні; некоректне ставлення; перевищення повноважень; неякісне обслуговування та працює за принципом CALL-BACK - зворотній зв’язок.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Про неприбуткові установи та організації

(03.07.2019)

Миргородське управління повідомляє, що постановою Кабінету Міністрів України від 22.05.2019 № 423 затверджено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 № 440 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру».

 Контролюючий орган здійснює включення неприбуткової організації до Реєстру на підставі поданої реєстраційної заяви за формою 1-РН та за умови відповідності такої організації вимогам, визначеним підпунктом 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України.

 Рішення про включення, повторне включення, відмову у включенні неприбуткової організації до Реєстру приймається контролюючим органом за результатами розгляду реєстраційної заяви та документів, що додаються до неї, протягом трьох робочих днів з дня їх отримання. Рішення про виключення неприбуткової організації з Реєстру надсилається такій організації у порядку, визначеному статтею 42 Податкового кодексу України.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Операція «Урожай» сприятиме наповненню казни територіальних громад

(04.07.2019)

Миргородське управління звертає увагу сільськогосподарських товаровиробників та громадян, які є власниками земельних ділянок площею понад 2 га та власними силами обробляють такі земельні ділянки для отримання доходу, що на території обслуговування управління, розпочалася операція «Урожай». Мета її проведення – детінізація аграрного сектора, земельних і трудових відносин.

В управлінні проводиться робота головною задачею якої є вивчення стану фактичного використання сільськогосподарських територій, упередження схем ухилення від оподаткування, виявлення та реєстрація необлікованих найманих працівників, задіяних у сільськогосподарських роботах та легалізація їхньої заробітної плати.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області


 

 

Сплата транспортного податку у 2019 році

(25.06.2019)

Миргородське управління повідомляє, що у 2019 році фізична особа, яка володіє легковим автомобілем, з року випуску якого минуло не більше 5 років та середньоринкова вартість якого становить понад 1 млн. 564 тис. 875 грн., повинна сплатити до бюджету транспортний податок.

Статтею 267 Податкового кодексу України визначено особливості справляння транспортного податку. Відповідно до цієї статті Податкового кодексу України платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні, згідно з чинним законодавством, власні легкові автомобілі. Згідно з пп.267.2 Податкового кодексу України об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше 5 років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року. У зв’язку з тим, що з 1 січня 2019 року розмір мінімальної заробітної плати становить 4173 грн., середньоринкова вартість легкових автомобілів для цілей оподаткування транспортним податком збільшилась до 1 млн. 564 тис. 875 гривень.

Контролюючий орган направляє фізичній особі - платнику податку податкове повідомлення-рішення про сплату суми транспортного податку та відповідні платіжні реквізити за місцем її реєстрації до 1 липня звітного року. Фізична особа сплачує транспортний податок протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення.

Платник податку - юридична особа самостійно обчислює суму податку, станом на 1 січня звітного року, і до 20 лютого цього року подає контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію, а також сплачує транспортний податок авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що настає за звітним кварталом, які відображаються у річній податковій декларації. До контролюючих органів подається форма декларації з транспортного податку, яку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 №415 «Про затвердження форми Податкової декларації з транспортного податку».

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

При наданні земельних ділянок в оренду іншій фізичній особі доходи оподатковуються

(26.06.2019)

Миргородське управління повідомляє, що відповідно до вимог Податкового кодексу України доходи від надання земельних ділянок в оренду іншій фізичній особі, підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором - 1,5 %.

Для цього громадяни мають подати річну податкову декларацію про доходи та майновий стан, у якій необхідно зазначити суму отриманих доходів в розділі оподатковуваного доходу та сплатити податок із таких доходів. Суму податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору за минулий рік громадяни зобов’язані самостійно перерахувати до 1 серпня 2019 року.

 Фізичні особи, які одноосібно обробляють земельні ділянки (паї) та отримують доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції, мають можливість здійснювати таку діяльність з вирощування сільськогосподарських культур, зареєструвавшись суб’єктами господарювання – фізичними особами підприємцями, зі сплатою податків і зборів до бюджету та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування згідно з вимогами Податкового кодексу та законодавства України.

     У травні п.р. розпочалась операція «Урожай». Метою цієї операції є перевірка повноти нарахування та сплати податків юридичними особами, фізичними особами-підприємцями, громадянами, які є власниками земельних ділянок та власними силами обробляють такі земельні ділянки для отримання доходу, упередження схем ухилення від оподаткування, виявлення та реєстрація необлікованих найманих працівників та легалізація їх заробітної плати.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

29 серпня – останній день сплати земельного податку

(27.06.2019)

Миргородське управління інформує громадян, які є власниками земельних ділянок, що нарахування сум земельного податку проводиться контролюючими органами, які надсилають (вручають) платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про сплату податку. Це визначено п.п.286.5 ст. 286 Податкового кодексу України.

 Фізичними особами – громадянами земельний податок сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

 У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених Податковим кодексом України, то відповідно ст.126 Податкового кодексу України такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

 при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 % погашеної суми податкового боргу;

 при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.

Звертаємо увагу, що платники земельного податку мають право звернутися з письмовою заявою до органу фіскальної служби за місцем знаходження земельної ділянки для проведення звірки даних щодо:

- розміру площі земельної ділянки, що перебуває у власності (користуванні);

- права на користування пільгою зі сплати податку;

- розміру ставки податку;

- нарахованої суми податку, та пред’явити відповідні документи (план-схему земельної ділянки, підтвердження права власності, ксерокопії документів про право на пільги).

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області


 

 

Питання погашення заборгованості зі сплати ЄСВ на постійному контролі

(19.06.2019)

Щоденно, фахівцями Миргородського управління проводяться співбесіди з платниками податків з питання погашення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску.

Під час проведення співбесід постійно наголошується, що ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Крім того, період, за який наявна заборгованість з єдиного соціального внеску, не буде зарахований до страхового стажу особи до повного погашення боргу.

Крім того, фахівцями управління надається інформація про рахунки для сплати ЄСВ, розмір єдиного внеску та терміни перерахування до соцфондів, а також про категорію платників, які звільняються від сплати ЄСВ. Інформацію про проведення нарахувань платник може самостійно переглянути за допомогою електронного сервісу "Електронний кабінет платника податків" на сайті ДФС України (http:/cabinet.sfs.gov.ua) з використанням електронного цифрового підпису, та у разі виявлення розбіжностей або виникнення питань звернутись до Центру обслуговування платників Миргородського управління ГУ ДФС у Полтавській області за адресою: м. Миргород, вул. Кашинського 26А.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

До Центру обслуговування платників звернулись більше семи тисяч платників податків

(20.06.2019)

Для зручності платників податків в Миргородському управлінні функціонують Центри обслуговування платників, фахівці яких надають адміністративні, консультаційні та інформаційні послуги, здійснюють прийом звітності та вхідної кореспонденції. Зокрема в ЦОПах можна отримати 17 видів безоплатних адміністративних послуг.  Так, у січні - травні 2019 року до Центрів обслуговування звернулися 7827 платників податків.

За цей період видано 2693 карток платника податків та внесено до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків. Також надано 483 витягів з реєстру платників єдиного податку, 272 підприємці зареєструвались платниками-спрощенцями. Крім цього, фахівцями інспекції зареєстровано 274 книги обліку доходів та книг обліку доходів і витрат платників єдиного податку, 252 книг обліку розрахункових операцій. Видано 3357 відомостей з Держреєстру фізосіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків.

Звертаємо увагу, що в рамках проведення кампанії декларування доходів в «Електронному кабінеті» (особистого кабінету) реалізовано можливість сформувати фізичними особами запити для отримання відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізосіб-платників податків та отримати відповіді на такі запити.

В «Електронному кабінеті платника» також є можливість підготувати, заповнити та надіслати в електронному вигляді до податкової інспекції декларацію про майновий стан і доходи.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Понад 191 млн. грн. надійшло податку на доходи фізичних осіб  до місцевих бюджетів

(21.06.2019)

Протягом п’яти місяців 2019 року платниками податків сплачено 191,3 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів.

          Зокрема, платниками Миргородщини сплачено 109,5 млн. грн., В.Багачанського району  -  37,4 млн,. грн., Шишацького району– 44,4 млн., грн. Податок на доходи фізичних осіб посідає провідне місце у формуванні фінансових ресурсів місцевих бюджетів в Україні, адже від його обсягу значною мірою залежать фінансові можливості місцевого самоврядування щодо виконання власних повноважень та створення умов для забезпечення життєво важливих потреб та законних інтересів населення.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Понад 17 млн. грн. військового збору сплатили до державного бюджету платники Миргородського управління у січні-травні п.р.

(11.06.2019)

За підсумками січня - травня 2019 року платники Миргородського управління ГУ ДФС у  Полтавській області сплатили до державного бюджету 17,6 мільйона гривень військового збору. Це на 43,8 відс. більше проти аналогічного періоду минулого року.

          Зокрема, платниками Миргородщини сплачено 11,8 млн. грн., В.Багачанського району  -  3,4 млн,. грн., Шишацького району– 2,4 млн., грн.

Оскільки військовий збір сплачується з легальних доходів громадян, то кожен, хто отримує легальну зарплату, щомісяця робить посильний фінансовий внесок в обороноздатність держави, - наголошують в Миргородському управлінні Головного управління ДФС у Полтавській області.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Погашення заборгованості з ЄСВ –в центрі уваги

Миргородського управління

(12.06.2019)

Чинним законодавством, що регулює порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, передбачено, що платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Тому пріоритетним напрямом роботи Миргородського управління є стягнення своєчасно несплачених сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

До платників, які не виконали обов’язки щодо нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску, застосовуються заходи впливу та стягнення, які визначені законодавством.

Протягом п’яти місяців поточного року підрозділом погашення боргу направлено 1357 вимог до органів державної виконавчої служби на стягнення боргу з боржників ЄСВ на загальну суму 3,3 млн. гривень.

Водночас наголошуємо, що суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафних санкцій. До речі, боржникам-приватним підприємцям слід пам’ятати, що одним із джерел погашення боргів з ЄСВ є особисте майно приватного підприємця.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Миргородське  управління повідомляє про право платника податків на отримання податкової знижки

(13.06.2019)

Миргородське управління інформує: відповідно до п.п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Податкового кодексу України, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Відповідно до ст. 22 Закону № 2145 юридична особа має статус закладу освіти, якщо основним видом діяльності є освітня діяльність.

Права та обов’язки закладу освіти, передбачені Законом № 2145 та іншими законами України, має також фізична особа – підприємець або структурний підрозділ юридичної особи приватного чи публічного права, основним видом діяльності якого є освітня діяльність.

Разом з тим, відповідно до п. 5 частини першої ст. 1 та п. 6 частини першої ст. 7 Закону України від 02 березня 2015 року № 222-VІІІ «Про ліцензування видів господарської діяльності» ліцензія - запис у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про рішення органу ліцензування щодо наявності у суб’єкта господарювання права на провадження визначеного ним виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, зокрема, освітньої діяльності.

Таким чином, з метою отримання податкової знижки за навчання, до вітчизняних відносяться заклади дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, основним видом діяльності яких є освітня діяльність, яка ліцензується з урахуванням особливостей, визначених спеціальними законами у сфері освіти.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

 

До уваги власників земельних паїв!

(04.06.2019)

Порядок декларування доходів, одержаних фізичними особами, регулюється нормами Податкового кодексу України.

Подавати декларації про майновий стан і доходи повинні і одноосібники, які самостійно обробляють власні земельні ділянки (паї) загальною площею понад 2 гектари та отримують доходи від продажу сільськогосподарської продукції (п.п. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України).

У разі надання власних земельних ділянок (паїв) в оренду іншій фізичній особі, яка не є суб’єктом господарювання, та отримання доходу у вигляді орендної плати, такі фізичні особи – орендодавці також мають обов’язок стосовно декларування отриманих доходів та сплати відповідних податків і зборів (п.п. 170.1.5 п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу України).

Відповідно до вимог Податкового кодексу України доходи від продажу сільськогосподарської продукції, вирощеної на власних земельних ділянках площею понад  2 гектари, та доходи від надання власних земельних ділянок в оренду іншій фізичній особі, підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором за ставкою 1,5 %.

Самостійно сплатити узгоджені податкові зобов’язання платники податку зобов’язані до 01 серпня року, що настає за звітним (п. 179.7 ст. 179 Податкового кодексу України).

Вищезазначена операція організована з метою залучення до декларування та перевірки повноти нарахування і сплати податків сільськогосподарськими товаровиробниками, громадянами, які є власниками земельних ділянок площею понад 2 га і власними силами обробляють такі земельні ділянки для отримання доходу, та неухильного виконання під час провадження діяльності вимог чинного законодавства, яке регулює земельні відносини, оформлення використання найманої праці та оплати праці тощо.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

До уваги громадян платників земельного податку!

(05.06.2019)

Миргородське управління нагадує, що  згідно статті 286 Податкового кодексу України нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 01 липня поточного року податкове повідомлення - рішення про внесення земельного податку за встановленою формою.

Земельний податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення .

Відповідно ст.126 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених Податковим кодексом України, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

  • при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 % погашеної суми податкового боргу;
  • при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Наявність податкового боргу є підставою для прийняття рішення про відмову у реєстрації фізичної особи - підприємця платником єдиного податку

(06.06.2019)

Миргородське управління нагадує, що починаючи з 01.01.2017 згідно пп. 291.5.8 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України не  можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп платники податків, які на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг , крім безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок дії обставин непереборної сили.

Таким чином, однією з підстав для контролюючих органів при прийнятті рішення про відмову у реєстрації фізичної особи - підприємця платником єдиного податку є наявність у такого платника податків податкового боргу зі сплати податків та зборів, за якими визначені грошові зобов'язання, в тому числі, які не пов'язані із здійсненням господарської діяльності.

Водночас, повідомляємо, що  контролюючий орган може анулювати реєстрацію платником єдиного податку шляхом виключення з Реєстру платників єдиного податку за своїм рішенням у разі наявності у платника єдиного податку податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів (п.п. 3 п. 299.10 ст. 299 Податкового кодексу України).

Таке виключення з Реєстру платників єдиного податку здійснюється в останній день календарного місяця, в якому закінчився граничний строк погашення податкового боргу.

Інформацію про наявність податкового боргу можна отримати за допомогою електронних сервісів ДФС України, які розташовані на головній сторінці веб-порталу ДФС або в «Електронному кабінеті», вхід до якого здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua.

Оновлення інформації на веб-порталі ДФС щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом (зокрема, про наявність заборгованості) відбувається щоденно, крім вихідних та святкових днів, після проведення розрахунків зведених показників в центральній базі даних за результатами попереднього банківського дня.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

 

Повідомлення про прийняття на роботу працівника – обов’язок роботодавця

(30.05.2019)

Миргородське управління нагадує, що легалізація робочих місць та заробітної плати – соціальна захищеність кожного працюючого громадянина

Відповідно до норм Кодексу законів про працю від 10 грудня 1971 року № 322-VIII із змінами та доповненнями працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу та подання повідомлення до територіальних органів Державної фіскальної служби.

Роботодавець до початку роботи найманого робітника зобов’язаний повідомити органи ДФС про прийняття працівника на роботу.

Повідомлення про прийняття працівника на роботу складають при укладанні безстрокового трудового договору, строкового трудового договору та контракту.

Повідомлення подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою – підприємцем до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до Постанови № 413 до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

- засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

За земельні ділянки місцеві бюджети отримали понад 50 мільйонів гривень податку

(29.05.2019)

За січень - квітень 2019 року до місцевих бюджетів надійшло 50,5 мільйона гривень плати за землю, що на 10,7 мільйона більше, ніж за відповідний період минулого року.

 Зокрема, платниками Миргородщини сплачено 31,5 млн. грн., В.Багачанського району - 6,2 млн,. грн., Шишацького району–12,8 млн., грн.

Власники та орендарі земельних ділянок-юридичні особи перерахували до місцевих скарбниць майже 46 мільйонів гривень, фізичні особи-підприємцями та громадяни – 4,5 мільйони гривень.

Фахівці Миргородського управління нагадують, що плата за землю включає в себе два види обов'язкових платежів – земельний податок та орендну плату. Перший сплачують власники землі та землекористувачі, другий – орендарі земельних ділянок.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Від платників податку на доходи фізичних осіб надійшло понад 152 мільйони гривень до місцевих бюджетів

(28.05.2019)

За 4 місяці 2019 року від платників території обслуговування Миргородського управління до місцевих бюджетів надійшло 152,6 мільйони гривень податку на доходи фізичних осіб, протягом квітня 2019 року надійшло 38,9 млн., грн. податку на доходи фізичних осіб.

 Зокрема, платниками Миргородщини сплачено 88,4 млн. грн., В.Багачанського району - 28,9 млн,. грн., Шишацького району– 35,3 млн., грн.

З метою збереження державних соціальних гарантій для громадян та підвищення рівня надходжень податку на доходи фізичних осіб працівники Миргородського управління проводять заходи, направлені на легалізацію трудових відносин та недопущення виплати заробітної плати у "конвертах".

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Миргородське управління надало платникам податків 6673 адміністративних послуг

 

(23.05.2019)

Упродовж січня-квітня поточного року в Центрах обслуговування платників Миргородського управління ГУ ДФС у Полтавській області громадянам та представникам бізнесу надано 6673 адміністративних послуг.

Найбільшою популярністю серед відвідувачів користувалася послуга з видачі відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків – платники отримали 3132 довідки. Також видано 2147 карток платника податків та внесені до паспорта громадян України дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків. Крім того, зареєстровано 200 платників єдиного податку, видано 406 витягів з реєстру платників єдиного податку, 139 довідок про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами фіскальної служби, зареєстровано 218 книг обліку доходів та витрат платника єдиного податку, 192 книги обліку розрахункових операцій, 48 реєстраторів розрахункових операцій та 83 розрахункових книжки.

Для отримання консультацій щодо питань платники податків можуть звернутися до Центру обслуговування платників за адресою: м. Миргород, вул. Кашинського 26А. ЦОП працює з понеділка по четвер – з 9:00 до 18:15, по п'ятницях – 9:00 до 17:00, перерва – з 13:00 до 14:00. Телефон для довідок: (05355) 5-21-60.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Об’єкт житлової нерухомості перебуває у власності неповнолітньої особи: сплата податку на нерухомість

(22.05.2019)

Миргородське управління нагадує, що податкові повідомлення-рішення про сплату сум податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, обчисленого згідно з п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266  Податкового кодексу України, та відповідні платіжні реквізити, зокрема органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової або нежитлової нерухомості, надсилаються платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси до 1 липня року, що настає за базовим податковим періодом.

Норми визначені п.п. 266.7.2 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України.

Згідно з п. 99.2 cт. 99 Податкового кодексу України грошові зобов’язання неповнолітніх осіб виконуються їх батьками, опікунами до набуття неповнолітніми особами цивільної дієздатності в повному обсязі.

Батьки неповнолітніх і неповнолітні у разі невиконання грошових зобов’язань неповнолітніх несуть солідарну майнову відповідальність за погашення грошових зобов’язань або податкового боргу.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Пеня нараховується без урахування строків давності

(21.05.2019)

Контролюючий орган, крім випадків, визначених п. 102.2 ст. 102 Податкового кодексу України, має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податків у випадках, визначених Податковим кодексом України, не пізніше закінчення 1 095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України, або граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, – за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов’язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов’язання, а спір стосовно такої декларації або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.

У разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов’язань за такою податковою декларацією протягом 1 095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку.

Пеня – сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми грошових зобов’язань у встановлених Податковим кодексом України випадках та не сплачена у встановлені законодавством строки (п.п. 14.1.162 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України).

Отже, після закінчення встановлених Податкового кодексу України строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня без урахування строків давності, визначених п. 102.1 ст. 102 Податкового кодексу України.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області


 

 

Місцеві бюджети отримали більше 50 млн гривень плати за землю

(14.05.2019)

До місцевих бюджетів у січні-квітні 2019 року землевласники та орендарі сплатили 50,5 млн. грн. плати за землю. Зокрема, платниками Миргородщини сплачено 31,5 млн. грн., В.Багачанського району - 6,2 млн. грн., Шишацького району– 12,8 млн. грн..

Протягом поточного року місцеві громади отримали від фізичних осіб 4,5 млн. грн. земельного податку. В свою чергу, юридичні особи за цей період поповнили бюджети громад майже на 46 млн. гривень.

Фіскальна служба акцентує увагу, що плата за землю зараховується винятково до місцевих бюджетів, тобто надходження від цього податку використовуються на розвиток та облаштування території громади. Тож, в Миргородському управлінні нагадують власникам земельних ділянок, що підлягають оподаткуванню, своєчасно та в повному обсязі сплачувати визначені податкові зобов`язання.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Місцеві бюджети отримали від малого бізнесу понад 36 мільйонів гривень єдиного податку

(15.05.2019)

За чотири місяці цього року до місцевих бюджетів від підприємців та підприємств, які працюють за спрощеною системою оподаткування, надійшло 36,4 мільйони гривень єдиного податку.

Зокрема, платниками Миргородщини сплачено 19,8 млн. грн., В.Багачанського району - 8,8 млн. грн., Шишацького району– 7,6 млн. грн..

Найбільший внесок у місцеві бюджети зробили сільгосптоваровиробники – 17,3 мільйони гривень, фізичні особи - підприємці сплатили 16,6 мільйони гривень, юридичні особи – спрощенці додали 2,4 мільйони гривень, єдиного податку.

Позитивна динаміка зі сплати єдиного податку спостерігається за усіма категоріями платників, що обрали спрощену систему оподаткування.

У Миргородському управлінні відзначають, що сумлінно сплачуючи єдиний податок до місцевих бюджетів, тим самим платники забезпечують життєдіяльність територіальних громад.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Надходження ЄСВ від роботодавців перевищили 152 мільйони гривень

(16.05.2019)

У січні-квітні поточного року платники податків перерахували 152,4 мільйона гривень єдиного соціального внеску. Зокрема, платниками Миргородщини сплачено 99 млн. грн., В.Багачанського району - 30,4 млн. грн., Шишацького району– 23 млн. грн..

Серед основних джерел надходжень єдиного соцвнеску – нарахування і сплата ЄСВ роботодавцями із заробітних плат найманих працівників, від виплат грошового забезпечення військовослужбовцям, а також від фізичних осіб-підприємців, членів фермерських господарств і самозайнятих осіб.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області


 

 

До уваги платників ЄСВ!

(22.04.2019)

Починаючи з 02.05.2019 р. функціонуватимуть нові рахунки для сплати ЄСВ. Кошти, які сплачуватимуться платниками на старі рахунки по зарахуванню ЄСВ не будуть зараховуватись, а повертатимуться банками як нез’ясовані надходження.

Повідомляємо реквізити нових рахунків для сплати ЄСВ по м. Миргороду та Миргородському району :

- за найманих працівників – 37194201001620

- фізичні особи-підприємці за себе – 37191204001620

Для всіх рахунків :

Код отримувача – 39461639

Отримувач – ГУ ДФС у Полтавській області

Код банку МФО – 899998

Банк отримувача – Казначейство України (ЕАП)

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Єдиний соціальний внесок для фізичних осіб – підприємців

(23.04.2019)

Миргородське управління звертає увагу, що для фізичних осіб – підприємців на загальній системі оподаткування базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

ЄСВ визначається у розмірі 22 % до визначеної бази нарахування ЄСВ.

Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ.

Нагадуємо, що п. 164.1 ст. 164 Податкового кодексу України встановлено, що базою оподаткування для доходів, отриманих від провадження господарської діяльності, є чистий річний оподатковуваний дохід, який визначається відповідно до п. 177.2 ст. 177 Податкового кодексу України, згідно з яким чистим оподатковуваним доходом є різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Отримали дохід від здачі в оренду житла? Задекларуйте його

(24.04.2019)

Миргородське управління повідомляє, що останнім часом серед населення збільшується кількість користувачів послугою надання житла в оренду.

У такому випадку до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду.

Якщо фізична особа-орендар нерухомого майна не є суб'єктом господарювання, то відповідальним за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету є орендодавець. При цьому такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені для квартального звітного (податкового) періоду. А саме: протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу.

Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов'язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.

Крім того, у разі вчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору оренди об'єктів нерухомості, нотаріус зобов'язаний надіслати інформацію про такий договір контролюючому органу за податковою адресою платника податку – орендодавця за формою та у спосіб, встановлені Кабінетом Міністрів України. За порушення порядку чи строків подання зазначеної інформації нотаріус несе відповідальність, передбачену законом за порушення порядку та/або строків подання податкової звітності.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області


 

 

Кампанія декларування доходів триває: право на податкову знижку

(15.04.2019)

Миргородське управління нагадує, що триває кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами у 2018 році. Громадяни можуть повернути частину сплаченого із заробітної плати податку на доходи фізичних осіб, скориставшись правом на податкову знижку. Таке право передбачене статтею 166 Податкового кодексу України.

 Перелік витрат дозволених до включення до податкової знижки:

 - сума коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення;

 - частина сплачених процентів за іпотечним житловим кредитом у порядку, встановленому статтею 175 Податкового кодексу України;

 - сума коштів або вартість майна перерахованих (переданих) у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, які відповідають умовам, встановленим пунктом 133.4 Податкового кодексу України;

 - сплата страхових платежів за договорами довгострокового страхування життя та пенсійних внесків у рамках недержавного пенсійного забезпечення;

 - оплата допоміжних репродуктивних технологій;

 - оплата державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;

 - сума коштів, сплачених у зв'язку з переобладнанням транспортного засобу на альтернативні види палива;

 - сума коштів у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи;

 - сплата коштів на будівництво (придбання) доступного житла.

 Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Надходження до бюджетів усіх рівнів за січень-березень 2019 року

(16.04.2019)

Протягом поточного року до зведеного бюджету від Миргородського управління надійшло 831,5 млн. гривень.

Зокрема, платниками Миргородщини сплачено 409,6 млн. грн., В.Багачанського району - 74,4 млн. грн., Шишацького району– 347,4 млн. грн..

У січні-березні 2019 року до місцевого бюджету надійшло – 215,6 млн. грн., що на 53,3 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період 2018 року.

Платниками забезпечено збір до державного бюджету у розмірі 615,9 млн. грн., що на 120,6 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.

 Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Понад 110 мільйонів гривень ЄСВ перераховано роботодавцями на соціальний захист громадян

(17.04.2019)

За три місяці поточного року роботодавці перерахували 110,8 млн. гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 24%, або на 21,8 млн. грн. перевищує торічні показники.

Зокрема, платниками Миргородщини сплачено 71,9 млн. грн., В.Багачанського району - 22,1 млн. грн., Шишацького району– 16,8 млн. грн..

Нагадуємо, єдиний внесок – це основа пенсійних виплат та інших соціальних гарантій. І тільки за умови офіційного оформлення найманого працівника та «білої» зарплати йому гарантуються право на відпустку (у тому числі під час вагітності та пологів), страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань, оплата листків непрацездатності та нарахування пенсійного стажу.

Миргородське управління акцентує увагу, що офіційно оформлена робота є не тільки гарантією соціального захисту найманих працівників, а для роботодавців – ще й запорукою процвітання бізнесу. Встановлення тривалих трудових відносин, постійні працівники, відсутність плинності кадрів – слугує якісною рекламою самого роботодавця. І лише при належному ставленні до своїх прав та обов`язків обидві сторони трудових відносин можуть розраховувати на позитивний результат та досягнення поставленої мети.

 Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Своєчасно декларувати свої доходи – обов’язок кожного громадянина!

(08.04.2019)

Фахівці Миргородського управління нагадують про терміни подання податкової декларації про майновий стан і доходи за результатами 2018 року та строків сплати, визначених податкових зобов'язань.

Останній день подання річної податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) за 2018 рік:

- для фізичних осіб – підприємців, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням, – протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності;

- для громадян і осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, та які зобов’язані подати декларації – 02.05.2019;

- для громадян, які мають право на податкову знижку – по 31.12.2019 (включно).

Щодо строків сплати податкових зобов'язань, зазначених у податковій декларації за звітний (податковий) 2018 рік для:

- фізичних осіб – підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – не пізніше 21 лютого 2019 року;

- фізичних осіб, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування), – протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання декларації;

- громадян та осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність – не пізніше 31 липня 2019 року.

 Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Надання адміністративних послуг в ЦОП

(09.04.2019)

За перші три місяці 2019 року платники податків 5527 разів звертались за отриманням адміністративних послуг до Центру обслуговування платників Миргородської ДПІ Миргородського управління ГУ ДФС у Полтавській області.

     Найбільш витребуваними послугами залишаються – видача картки платника податків, внесення до паспорта громадянина України (у формі книжечки) даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків (1682) та видача відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків (2848).

     Іншими активними користувачами послуг Центру обслуговування можна назвати підприємців. Так, з початку року 140 підприємців отримали статус платника єдиного податку, 310 – отримали витяг з реєстру платників єдиного податку, 174 – зареєстрували книги для ведення обліку.

Крім того, суб’єкти господарювання зареєстрували 151 книгу обліку розрахункових операцій та 74 розрахункових книжок, отримали 79 довідок про відсутність заборгованості з платежів до бюджету.

 Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Звірка даних для нарахування фізичним особам земельному податку проводиться за заявою платника

(10.04.2019)

Миргородське управління повідомляє, що відповідно до пункту 287.2 статті 287 Податкового кодексу України облік фізичних осіб – платників податку і нарахування відповідних сум земельного податку проводяться контролюючими органами за місцем знаходження земельної ділянки щороку до 1 травня.

Нормами Податкового кодексу України закріплено право фізичних осіб - платників земельного податку звернутись з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки для проведення звірки даних, що стали підставою для визначення розміру податкових зобов'язань.

Громадяни мають право провести звірку щодо:

- розміру площі земельної ділянки, що перебуває у власності та/або користуванні платника податку;

- права на користування пільгою із сплати податку;

- розміру ставки податку;

- нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючого органу та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, контролюючий орган проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення, у такому випадку, вважається скасованим.

Нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки). Податкові повідомлення-рішення надсилають платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

 Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області


 

 

Як отримати податкову знижку на навчання

(04.03.2019)

Миргородське управління звертає увагу, що відповідно до Закону України від 03 липня 2018 року № 2477-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України» внесено зміни до п.п.166.3.3. ст.166 Податкового кодексу України, згідно з якими платник податку має право включати до податкової знижки у зменшення витрачені кошти на оплату навчання в дошкільних, позашкільних закладах, закладах загальної середньої освіти професійної та вищої освіти, сплачені платником податку та членом його сім’ї першого ступеня споріднення.

Оформити податкову знижку може сам студент або його член сім’ї першого ступеня спорідненості (мати, батько, дружина/чоловік).

Документи для отримання компенсації за цей період слід подати до 31 грудня 2019 року.

Для отримання податкової знижки за освітні послуги з закладом освіти має бути укладений договір, де зазначено хто надає послуги, їх отримувач, вартість таких послуг, строк надання та оплата підтверджена платіжними та розрахунковими документами. Підтвердити витрати потр6но фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів і їх покупця.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Штрафи за реалізацію алкоголю та тютюну без акцизних марок

(05.03.2019)

Миргородське управління нагадує, що ст. 1645 Кодексу України про адміністративні правопорушення, в якій передбачено відповідальність посадових осі6 підприємств виробників, імпортерів і продавця алкогольних напоїв чи тютюнових виробів за зберігання або транспортування з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку посилено Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII.

Так, з 01.01.2019 р. розмір штрафу за таке порушення становить від 1700 до 3400 грн з конфіскацією таких алкогольних напоїв або тютюнових виробів.

Повторне вчинення таких дій протягом року тягнуть за собою накладення штрафу від 10200 до 20400 грн з конфіскацією таких алкогольних напоїв або тютюнових виробів. Незаконне зберігання марок акцизного податку тягне за собою накладення штрафу в 1700 до 3400 грн з конфіскацією марок акцизного податку.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Оподаткування при отриманні майна у дарунок від членів сім’ї дарувальника першого та другого ступенів споріднення

(06.03.2019)

Миргородське управління Головного управління ДФС у Полтавській області нагадує платникам податків, якщо у 2018 році фізична особа отримала у спадщину від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення нерухоме майно, то дохід у вигляді вартості цього майна не оподатковується.

Тобто об’єкти спадщини, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб. При цьому членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. А членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

Разом з тим, слід зазначити, що для застосування зазначеного порядку оподаткування між обдарованим та дарувальником повинен бути укладений договір відповідно до норм Цивільного кодексу України.

Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав здійснюється у порядку, встановленому ст. 174 розділу IV Податкового кодексу України. Останній день подання декларації за 2018 рік для громадян, які зобов’язані подати декларації – 2 травня 2019 року.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Власники земельних ділянок сплатили до місцевих бюджетів понад 11 мільйонів

(07.03.2019)

Як зазначила начальник Миргородського управління Наталія Молочко, за перший місяць 2019 року від власників землі та землекористувачів до місцевих бюджетів надійшло 11,6 мільйонів гривень. Зокрема, платниками Миргородщини сплачено 7,7 млн. грн., В.Багачанського району - 1,4 млн. грн., Шишацького району– 2,5 млн. грн..

У порівнянні з січнем минулого року надходження зросли на 2,8 млн., грн., або на 31,7 відсотка.

Найбільші суми забезпечили юридичні особи – 10,6 млн. грн., від фізичних осіб скарбниці громад отримали 997,1 тис. грн.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Власники нерухомості сплатили 2,3 мільйона гривень до місцевих скарбниць

(07.03.2019)

Протягом січня 2019 року власники об'єктів нерухомого майна перерахували до місцевих бюджетів 2,3 мільйона гривень. Зокрема, платниками Миргородщини сплачено 2 млн. грн., В.Багачанського району - 121 тис. грн., Шишацького району– 87,6 тис. грн..

Лідерами у сплаті податку на нерухоме майно є юридичні особи, які сплатили 2,2 млн. грн.

Миргородське управління нагадує, що платники-юридичні особи самостійно обчислюють суму податку і подають до фіскальних органів за місцезнаходженням об'єктів оподаткування декларацію з поквартальною розбивкою річної суми рівними частками.

 Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Наслідки неподання фінансової звітності разом з декларацією

(11.03.2019)

Миргородське управління інформує, що при поданні платниками податку на прибуток і неприбутковими підприємствами, установами та організаціями фінансової звітності слід керуватися нормою п. 46.2 Податкового кодексу України, якою передбачено, що фінансова звітність є додатком до податкової декларації з податку на прибуток підприємств та звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації та її невід’ємною частиною.

У разі неподання до органу ДФС фінансової звітності разом з декларацією (звітом) як її невід’ємної частини, така податкова звітність не визнається податковою декларацією.

Тобто, неподання або несвоєчасне подання платником податку на прибуток декларації (звіту), обов’язок подання яких до контролюючих органів передбачено Податковим кодексом України, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Аналогічні дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

 Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

В електронному вигляді можна подавати і повідомлення про об’єкти оподаткування (20 – ОПП)

(12.03.2019)

Обов’язок повідомляти контролюючий орган за основним місцем обліку платника податків про об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, встановлений ст. 63 Податкового кодексу України. Такі відомості подаються у повідомленні за ф. № 20-ОПП протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття об’єкту оподаткування або об’єкту, пов’язаного з оподаткуванням.

Відомості про об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, платники податків можуть подати до контролюючого органу в електронному вигляді.

Користувачі «Електронного кабінету» через приватну частину (особистий кабінет) мають можливість подати Повідомлення про об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність в електронному вигляді за формою № 20-ОПП .

Реєстраційні дані платника в Повідомленні за ф. № 20-ОПП заповнюються автоматично на основі даних ДФС, дані щодо об’єктів оподаткування заповнюються платником самостійно.

Повідомлення за ф. № 20-ОПП опрацьовується повністю в автоматичному режимі та результат опрацювання відображається у Квитанції № 2, яку можливо переглянути в режимі «Вхідні/вихідні документи» «Електронного кабінету».

Крім того, дані про об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, відображаються в режимі «Облікові дані платника» «Електронного кабінету».

 Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Щодо оподаткування майна отриманного у дарунок

(13.03.2019)

Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав здійснюється у порядку, встановленому ст. 174 розділу IV Податкового кодексу України.

Якщо у 2018 році фізична особа отримала у спадщину (дарунок) від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення нерухоме майно, то дохід у вигляді вартості цього майна не оподатковується.

Тобто об’єкти спадщини, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб. При цьому членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. А членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

Разом з тим, слід зазначити, що для застосування зазначеного порядку оподаткування між обдарованим та дарувальником повинен бути укладений договір відповідно до норм Цивільного кодексу України.

Останній день подання декларації за 2018 рік для громадян, які зобов’язані подати декларації – 2 травня 2019 року.

 Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Перші підсумки Деклараційної кампанії

(14.03.2019)

Минуло два місяці від початку Кампанії декларування доходів громадян, отриманих у 2018 році. Можемо підвести перші підсумки.

До Миргородського управління ГУ ДФС у Полтавській області станом на 1 березня поточного року громадяни подали 129 декларацій про майновий стан і доходи. Серед них є 2 міліонера.

Миргородське управління запрошує громадян задекларувати доходи, отримані протягом 2018 року у вигляді спадщини (дарування), операцій з інвестиційними активами, іноземні доходи, продажу рухомого або нерухомого майна. Декларація подається до податкового органу за місцем реєстрації платника податку до 1 травня. Для отримання податкової знижки за результатами 2018 року податкова декларація про майновий стан і доходи подається до кінця 2019 року.

 Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Щодо оподаткування стипендій у 2019 році

(18.03.2019)

Законом України від 23.11.2018 №2628-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни і в оподаткуванні стипендій.

До пп. 165.1.26 Податкового кодексу України внесено зміни а саме: сума стипендії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), яка виплачується учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад'юнкту, не підлягає оподаткуванню, але не вище ніж сума, визначена в пп. 169.4.1 Податкового кодексу України .

У 2019 році цей розмір становить: 1921 грн х 1,4 = 2690 грн. У разі якщо сума стипендії є більшою, сума перевищення підлягає оподаткуванню під час її нарахування (виплати) за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5 відсотків.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

В яких випадках річна декларація про майновий стан і доходи громадянами не подається

(19.03.2019)

Щороку з 1 січня по 1 травня в Україні триває кампанія декларування доходів громадянами. Відповідно до ст.179 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи у випадках, передбачених розділом IV Кодексу.

Податкова декларація не подається, якщо платник податку отримував доходи:

- від податкових агентів, які згідно з IV розділом Кодексу не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених IV розділом Кодексу;

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб відповідно до IV розділу Кодексу;

- у вигляді об'єктів спадщини, які відповідно до розділу IV Кодексу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 Кодексу.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Які особи зобов’язані подати декларацію про майновий стан від імені платника

(20.03.2019)

Миргородське управління нагадує, що триває кампанія декларування доходів громадянами за 2018 рік .

Податкова декларація про майновий стан і доходи заповнюється платником податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) самостійно або іншою особою, нотаріально уповноваженою платником ПДФО здійснювати таке заповнення, у порядку, передбаченому главою 2 розділу II «Адміністрування податків» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) (п. 179.5 ст. 179 ПКУ).

Обов’язок щодо заповнення та подання податкової декларації від імені платника ПДФО покладається на таких осіб:

- батьків, опікуна або піклувальника – щодо доходів, отриманих малолітньою/неповнолітньою особою або особою, визнаною судом недієздатною;

- спадкоємців (розпорядників майна, державних виконавців) – щодо доходів, отриманих протягом звітного податкового року платником ПДФО, який помер;

- державного виконавця, уповноваженого здійснювати заходи щодо забезпечення майнових претензій кредиторів платника ПДФО, визначеного в установленому порядку банкрутом.

 Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

З початку 2019 року на зміцнення обороноздатності України надійшло понад 6 мільйонів гривень

(25.03.2019)

Протягом січня-лютого 2019 року з легальних доходів жителів до державного бюджету надійшло 6,8 мільйонів гривень військового збору.

Платниками Миргородщини сплачено 4,5 млн. грн., В.Багачанського району - 1,3 млн. грн., Шишацького – 0,96 млн. грн.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року забезпечено темп росту надходжень військового збору на рівні 53 відсотки. У грошовому виразі це більше на 2,4 мільйони гривень.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

При отриманні доходів від приватних осіб необхідно їх задекларувати

(26.03.2019)

Миргородське управління нагадує, що якщо у минулому році громадяни отримували доходи від осіб, які не є податковими агентами, у цьому році повинні звернутися до територіальних органів ДФС за місцем своєї податкової адреси та надати декларацію про майновий стан і доходи. Останній день подання цієї декларації - 02 травня 2019 року.

Особами, які не є податковими агентами, вважається нерезидент або фізична особа, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка перебуває на обліку в контролюючих органах як особа, що провадить незалежну професійну діяльність(пп. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168 Кодексу);

До доходів, які необхідно задекларувати належать, наприклад, винагороди, що виплачуються особам, які працюють за наймом у приватних осіб хатніми працівницями, садівниками, нянями, гувернантками, будівельниками, водіями тощо.

При цьому, податкові агенти відповідно до Податкового кодексу України відповідальні за нарахування та сплату ПДФО до бюджету. Податковим агентом щодо податку на доходи фізичних осіб може виступати юридична особа, фізична особа – підприємець або інша самозайнята особа, зареєстрована в установленому порядку.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Платники єдиного податку сплатили до місцевих бюджетів понад 25 мільйонів гривень

(27.03.2019)

За січень лютий 2019 року платники податків, які перебувають на обліку у Миргородському управлінні Головного управління ДФС у Полтавській області та обрали спрощену систему оподаткування, спрямували до місцевих бюджетів 25,3 млн. грн. єдиного податку.

Платниками Миргородщини сплачено 13,4 млн. грн., В.Багачанського району - 6,2 млн. грн., Шишацького – 5,6 млн. грн.

Щодо структури перерахованого до місцевих скарбниць єдиного податку, від фізичних осіб-підприємців надійшло 10,7 млн. грн., від юридичних осіб –спрощенців – 1,9 млн. грн., від сільгоспвиробників – 12,7 млн. гривень.

Єдиний податок у повному обсязі спрямовується до місцевого бюджету, відтак, перераховуючи його своєчасно та у повному обсязі, суб’єкти господарювання забезпечують фінансування поточних потреб та сприяють розвитку і благоустрою своєї місцевої громади.

 Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Про оподаткування репетиторських послуг

(01.04.2019)

Фахівці Миргородського управління ГУ ДФС у Полтавській області повідомляють, що в Україні до 1 травня 2019 року триватиме деклараційна кампанія. Серед тих, хто має подати декларацію про майновий стан та доходи до органів ДФС у обов’язковому порядку – громадяни, котрі протягом 2019 року надавали послуги з репетиторства, не будучи зареєстровані як фізичні особи-підприємці.

До категорії репетиторських послуг відносяться підготовка дітей до школи, до вступу у навчальні заклади або до незалежного тестування, написання рефератів, контрольних, курсових чи дипломних робіт тощо.

Отож, якщо упродовж 2018 року у вас були доходи від вищезазначених або подібних послуг, суму винагороди необхідно включити до вашого річного оподатковуваного доходу та задекларувати його через подання до фіскальної служби, за місцем реєстрації, декларації про майновий стан і доходи.

Нагадаємо, що згідно з п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України дохід від надання репетиторських послуг оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків. Окрім цього з такого доходу справляється військовий збір за ставкою 1,5 відсотка.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Шановні підприємці, якщо обсяг доходу перевищив 1 млн. грн. - придбайте касовий апарат

(02.04.2019)

Миргородське управління повідомляє, що відповідно до п.296.10 ст.296 Податкового кодексу України, платники єдиного податку – фізичні особи, обсяг доходу яких у календарному році перевищив суму 1 млн. грн., повинні застосовувати касові апарати. Застосування касових апаратів розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, і продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання платником єдиного податку.

Для фізичної особи - підприємця - платника єдиного податку доходом є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду у грошовій (готівковій та/або безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п.292.3 Податкового кодексу України.

Водночас, у разі здійснення розрахунків за реалізовані товари (надані послуги) лише у безготівковій формі шляхом перерахування покупцем коштів з поточного рахунка на поточний рахунок фізичної особи підприємця або внесення покупцем коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточний рахунок фізичної особи підприємця, потреби у використанні касових апаратів не виникає.

Слід зазначити, що відповідно до п.296.10 Податкового кодексу України платники єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, мають використовувати касові апарати незалежно від обсягу отриманого доходу.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Незалежна професійна діяльність та сплата єдиного внеску

(03.04.2019)

Миргородське управління повідомляє, що особи, які провадять незалежну професійну діяльність, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, є платниками єдиного соціального внеску.

 Такі платники нараховують єдиний внесок у розмірі 22% на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць (у 2019 році – 918, 06 грн.).

 У разі якщо у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу не отримано дохід (прибуток), такі платники зобов’язані визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини (в 2019 році – 62595,00 грн. на місяць). При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (у 2019 році – 918, 06 грн.).

 Базу нарахування єдиного внеску повинні визначати особи, які провадять незалежну професійну діяльність як ті, які отримують, так і ті, які не отримують дохід від провадження діяльності. Єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, сплачується до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. Суми єдиного внеску, сплачені протягом року, враховуються платниками при остаточному розрахунку, який здійснюється ними за календарний рік до 1 травня наступного року, згідно з даними, зазначеними у Податковій декларації про майновий стан і доходи.

Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

Для своєчасної сплати податків і зборів, необхідно правильно заповнювати платіжні доручення

(04.04.2019)

Миргородське управління звертає увагу платників податків, що повнота та своєчасність сплати податків залежить також від правильного заповнення документів – платіжних доручень на сплату таких податків.

Платіжні доручення необхідно заповнювати згідно з вимогами наказу Міністерства фінансів України від 24.07.2015 № 666 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів» із змінами та доповненнями, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.08.2015 за № 974/27419 (далі – Порядок № 666).

Слід зазначити, що відповідно до п. 7 Порядку № 666 у разі заповнення поля «Призначення платежу» з порушенням вимог, визначених Порядком № 666, документ на переказ приймається до виконання. При цьому вважається, що платник податків сплачує грошове зобов’язання (код виду сплати 101).

Отже, для своєчасної сплати платків і зборів платникам необхідно дотримуватись вимог Порядку № 666.

 Миргородське управління ГУ ДФС у Полтавській області

 

ОГОЛОШЕННЯ
     
Скликається виконком

21 серпня 2019 року о 9.00 в залі засідань міської ради скликається чергове засідання виконавчого комітету міської ради

     
     
Міська телестудія "Миргород" відновлює трансляцію із 20 серпня

Після технологічної перерви з 20 серпня міська телестудія «Миргород» відновлює трансляцію інформаційно-розважальних випусків у кабельних мережах міста:

     
     
До уваги відвідувачів ЦНАПу

 23 серпня, у зв'язку із технологічними роботами, Центр надання адміністративних послуг, що знаходиться за адресою м. Миргород, вул. Гоголя 171/1,  не працюватиме. Просимо вибачення за тимчасові незручності.

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Міста побратими

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01, факс: (05355) 5-22-21 E-mail: mmrada@ukr.net