Цивільний захист Карта укриттів

Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
Миргород фестивальний
2013-04-18

У Миргороді відбувся другий Міжнародний фестиваль етнічних культур

Свято дружби без кордонів - Миргород стане Українським Давосом!

Фестивальний Миргород об’єднав друзів

Міжнародний фестиваль етнічних культур "Місто миру єднає друзів"

Фестиваль національних культур "Миргород - місто миру єднає друзів"

 

Обласний фестиваль дитячої та юнацької творчості «Миргородський квітограй»

З 1997 року в місті щорічно відбувається обласний фестиваль дитячої та юнацької творчості "Миргородський квітограй». Присвячений Міжнародному дню захисту дітей, творчий конкурс збирає талановитих дітей та молодь Полтавщини у перший день літа.

Мистецький захід має на меті популяризацію дитячої творчості, створення умов для вдосконалення виконавської майстерності та підтримки обдарованої молоді.

У наш час це майже єдиний безкоштовний конкурс дитячої творчості, тож кожного року миргородська сцена збирає понад 300 учасників мистецького дійства.

У фестивалі-конкурсі беруть участь дитячі та юнацькі колективи, окремі виконавці віком від 5 до 17 років.

Конкурс проводиться:

у трьох вікових категоріях:

- молодша група – 5 – 9 років;

- середня група – 10 – 13 років;

- старша група – 14 – 17 років.

у наступних номінаціях:

- хореографія (сучасна, народна, класична, спортивна);

- вокал (естрадний, народний, академічний);

- сольний;

- дуети, тріо, квартети, ансамблі.

Організатори:

  • Департамент культури і туризму Полтавської ОДА;
  • комунальна установа «Обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи»;
  • відділ культури Миргородської міської ради.

 

 

Фестиваль грузинської культури в Україні

Півстоліття, як у нашому місті діє музей Давида Гурамішвілі. Наш музей - єдиний культурологічний заклад визначному грузинському діячеві, який розташований за межами Грузії. Кожного року Дні пам'яті поета збирають в Миргороді представників Посольства Грузії в Україні, членів грузинської діаспори, з якими миргородці підтримують тісні дружні стосунки. З кожном роком  співпраця між народами  розширюється.  У рамках святкування 50-річчя  літературно-меморіального музею Давида Гурамішвілі, Дня Європи та Дня музеїв у Миргороді провідбувся X фестиваль грузинської культури в Україні. На центральні площі миргородці та гості мали змогу почути унікальне грузинське багатоголосся у виконанні одного з кращих грузинських вокальних колективів «Голоси Грузії» (м.Тбілісі), подивитися виступи відомих грузинських танцювальних колективів з Києва, Харкова, Запоріжжя, Полтави та інших міст.

 

Міжнародний шаховий турнір

Для розвитку спортивного руху у Миргороді та залучення до здорового і активного відпочинку миргородців і гостей у Миргороді започатковано шаховий фестиваль. В інтелектуальному турнірі, що традиційно проходить у липні, беруть участь представники з багатьох регіонів України, Вірменії, Росії.

Перші змагання відбулися у 2002 році. Ініціаторами їх були щирий прихильник шахів, Миргородський міський голова Сергій Соломаха (на той час заступник міського голови) та тренер-викладач ДЮСШ Валерій Яворовський. У турнірі "Миргород-2002" взяли участь 22 шахісти. Серед них вихованці Миргородської ДЮСШ: Соломаха Андрій, Тютюнник Артем, Самар Анна та інші. Переможцем став чемпіон Полтави кандидат у майстри спорту Білоха Сергій.

З 10-ох фестивалів 9 були проведені у Миргородській спеціалізованій школі № 5 (директори Ігнатюк М.В., Горобець С.М.)

У фестивалі “Миргород-2008” змагалися 158 шахістів з 17 областей України, наступного року їх було 161 чоловік з 13 областей України та з Росії, у 2010 році – 153 учасники з 16 регіонів нашої країни та з Білорусі. Отже, з 2009 року шаховий фестиваль у Миргороді набув статусу Міжнародного.

У рекордному за кількістю учасників шаховому фестивалі “Миргород-2011” (205 спортсменів з 19 регіонів України та з Росії і Вірменії) брали участь 27 міжнародних майстрів, майстрів спорту та майстрів ФІДЕ, більше 50 кандидатів у майстри спорту. Наймолодшим учасникам змагань – 6 років, найстаршому – 79.

Починаючи з 2010 року, окрім традиційних турнірів «А» та «Б», проводиться ще й окремий, дитячий турнір «В».

Під час шахового фестивалю усі бажаючі спортсмени мають змогу спробувати себе у турнірах із швидких (з 2010) та блискавичних шахів.

Організатори:

  • Миргородська міська рада;
  • відділ у справах молоді та спорту Миргородської міської ради.

 

 

Український ковальський фестиваль ножових майстрів

Горно, молот та ковальня – це все, що потрібно ковалеві, аби розпочати власну справу. Але оволодіти цими нехитрими інструментами і стати справжнім майстром може далеко не кожен. Адже ковальство – наче особливий вид мистецтва, що склався з поєднання поетичного, музичного та художнього жанрів. Популяризувати древнє ремесло вирішили і в МиргородіНаприкінці літа в Миргороді проходить Український ковальський фестиваль ножових майстрів. 

Ідея його проведення належить керівникові громадської організації «Миргородські майстри» Дмитру Горячкіну. Підтримали задум і допомогли втілити його в життя Миргородська міська рада, гільдія майстрів «Коло», ПрАТ «Миргородкурорт» та спонсори.

Гості свята мають нагоду побачити майстер-класи від віртуозів ковальської справи, власноруч викувати собі оригінальний сувенір, придбати під час свята уже готову монету, прикрасу, символічну підкову на щастя чи справжній мисливський ніж мають. Крім власне ковалів – головних дійових осіб фестивалю, святкову атмосферу створюють учасники Київського військово-історичного клубу «Росичі», бійці столичного клубу східної культури «Мічі», майстри рукопашного бою Полтавського військово-спортивного центру «Воїн», спортсмени Миргородського клубу таїландського боксу «Муей-тай», та, звичайно ж, художні колективи Миргородщини.

Родзинкою дійства є старовинний обряд «Закування весілля»

Ковальство, як одне з найстаріших, найскладніших і рідкісних українських ремесел сьогодні переживає період свого відродження. Про це свідчить миргородський фестиваль ковальської майстерності. Також на гостей фестивалю чекають смачна кухня, музика, танці і незабутні враження.

У 2013 році Перший фестиваль відбувся за участю коваля із села Трудолюб, одного із кращих українських майстрів Петра Федоряки та гільдії майстрів «Коло». Коваль і Великий воїн-патріот загинув у зоні АТО і з того часу засновники надали фестивалю імя Петра Федоряки. Кожного року ковалі готують для міста незвичайний подарунок – сонячний годинник, присячуючи його загиблому побратиму-ковалю.

Організатори фестивалю:

  • ГО «Миргородські майстри»
  • Миргородська міська рада

 

 

 

Фестиваль народної творчості «МиргородФест»

Яскравою сторінкою миргородської фестивальної книги став фестиваль «МиргородФест». На центральній площі міста протягом усього літа з творчим звітом виступають найкращі пісенні та хореографічні колективи, професіональні майстри сцени та аматори народного мистецтва, улюбленці миргородців: народний міський духовий оркестр ім. І.І. Шатравки, колективи художньої самодіяльності дитячої музичної школи ім. А.П. Коломійця, Центру естетичного виховання, Спеціалізованого санаторію «Слава», палацу культури ПрАТ ЛОЗ "Миргородкурорт", реабілітаційного центру "Миргород" (МВС України), Центру культури та дозвілля, міського будинку культури.

Згодом фестиваль отримав назву «Мистецька субота», але не втратив популярності серед жителів та гостей міста.

 

Організатори фестивалю:

  • Миргородська міська рада;
  • відділ культури Миргородської міської ради.

 

«МИРГРАД»

У 2013 році у Миргороді започатковано Фестиваль гітарного мистецтва «МИРГРАД». Літній камерний фестиваль щорічно збирає шанувальників гітарного мистецтва, творчих особистостей з багатьох куточків України, близького та далекого зарубіжжя. У програмі: концерти майстрів гітари, демонстрація майстрових гітар, турнір Лицарів та Леді гітари, творчі вечори композиторів, обмін досвідом вчителів по класу гітари, виступи почесних гостей. У рамках фестивалю відбуваються виставки художніх робіт на музичну тематику. Участь у них беруть професійні художники, студенти художньо-промислового коледжу ім. М.Гоголя та переможці міського фестивалю дитячої творчості "Малюємо музику".

Організатори мистецького заходу:

  • Миргородська міська рада, відділ культури міської ради,
  • Миргородська дитяча музична школа ім. А.П.Коломійця.

Захід проходить за підтримки відділу культури Миргородської районної державної адміністрації.

 

 

 

Всеукраїнський фестиваль «В гостях у Гоголя»

З 2015 року відбуваються заходи фестивалю виконавської майстерності «В гостях у Гоголя». На базі дитячої музичної школи працює літня музична школа для обдарованої молоді, у якій за участю відомих музикантів та викладачів вищих учбових закладів відбуваються доленосні події – становлення таланту або тверде усвідомлення своєї подальшої долі, пов’язаної з класичною музикою. Кожного вечора першу половину липня миргородці поспішають у районний будинок культури на концерти класичної музики. Фестиваль дивує виступами українських зірок світового рівня Валерія Соколова (скрипка), Богдани Півненко (скрипка), концертами лауреатів міжнародного конкурсу виконавської майстерності «Акорди Хортиці» та міжнародного конкурсу юних піаністів Володимира Крайнева. У гостях у Гоголя побували представники Кітаю, Швейцарії, Італії, Австрії, Литви та багатьох інших держав. Організатори фестивалю: Харківська середня спеціалізована музична школа-інтернат, відділ культури. Захід проходить за підтримки відділу культури Миргородської районної державної адміністрації.

Організатори фестивалю:

  • Міністерство культури України
  • Миргородська міська рада
  • Миргородська РДА
  • Харківська середня спеціалізована музична школа-інтернат

 

 

 

Арт-фестиваль вуличного мистецтва «Просто неба»

Атмосферно відпочити пропонує молодіжний арт-фест, який відбувається напередодні Дня молоді. У програмі:

- живі виступи вуличних музикантів – прямо на вулиці, Просто Неба!;

- сектор виробів ручної роботи - 100% Hand-Made!;

- майстер-класи по рукоділлю та гончарству;

- фотовиставка креативних фотографів;

- виставки народних майстрів;

- художні виставки;

- виставка цікавих предметів старовини;

- арт-стінка, де кожен зможе стати учасником створення спільної картини Фестивалю!

Також на гостей чекають:

- "живі статуї" та міми від Event - studio «Kariokan» (м. Кременчук);

- постановочні фото;

- вуличні художники;

- боді-арт;

- буккросінг;

- справжнє "Не-Кафе" під відкритим небом;

- а також посиденьки на каріматах та тепла й дружня атмосфера!

Змагання із стріт-болу, брейк-баттл, концерти рок-гуртів, біт-боксерів, реперів – все це у програмі фесту. А ще молодіжний флешмоб, інтелектуально-психологічна гра “Мафія”, фотовиставка, перегляд фільму під відкритим небом. Усі всі охочі могли взяти участь у малюванні величезної картини із символічною назвою “Моє уявлення дійсності, як художника”.

Протягом двох днів фестивалю на центральній площі лунали жива музика. На фортепіано, скрипці, етноінструментах грали професійні та вуличні музиканти. Гучними децибелами звучали рок та джаз. У містечку майстрів працювали умільці. Із простих речей вони створювали обереги та сувеніри. Увагу привертали живі статуї та міми, торти із підгузників.

Сприяли організації творчого зібрання міська влада та доброчинці. Фестивалі вуличного мистецтва проходять на одному подиху.

Організатор:

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ПЕРЕДВИЖНИК» («Come In - Art Group» ) за підтримки Миргородської міської ради.

 

 

 

 

Поетичний фестиваль «Гурамішвілі запрошує»

У травні Миргородський літературно-меморіальний музей Давида Гурамішвілі запрошує до відкритої поетичної платформи всіх бажаючих.

Фестиваль просто неба «Гурамішвілі запрошує» - це поетичні читання власних творів, бардівська пісня, виступи музичних колективів, екскурсія по музею та пішохідна екскурсія по території курорту, смачна польова каша та творче спілкування.

Фестиваль швидко вийшов за рамки регіонального і слугує об¢єднанню всіх шанувальників поетичного слова.

 

Організатори фестивалю:

  • Відділ культури міської ради
  • Літературно-меморіальний музей Давида Гурамішвілі

 

 

 

Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Соловейко України»

Всеукраїнський телевізійний дитячий пісенний фестиваль-конкурс "Соловейко України" проходить у два етапи: відбірковий та фінал, який записується телевізійними каналами ICTV, СТБ, Марс-ТV та транслюється по телебаченню. У мережі Інтернет можна бачити пряму трансляцію фестивалю-конкурсу. Засновники фестивалю БО Президентський фонд Леоніда Кучми "Україна" та народний артист України Мар’ян Гаденко. Фестиваль проводиться щорічно із 2011 року і п’ять років відбувався на сцені Палацу культури курорту «Миргород». Кубок Президента України Леоніда Кучми, звання володаря Гран-Прі, Лауреата та Дипломанта фестивалю виборюють фіналісти конкурсу, яких одбирає оргкомітет. Участь у конкурсі беруть переможці Міжнародних, Всеукраїнських та обласних пісенних фестивалів (конкурсів), які проходять в Україні, представники національних меншин, що проживають в Україні – по рекомендації національних товариств (спілок); представники української діаспори з-за кордону – по рекомендації представництв українських товариств закордоном. Фестиваль вражає високим рівнем виконавської майстерності та широкою географічною приналежністю його учасників.

 

 

 

Джерела любові

Уся щедрість української нації вилилася дзвінкоголосою піснею учасників фестивалю "Миргородські джерела", присвяченого 22-й річниці Незалежності України.

Мистецький двобій між вокальними ансамблями міста і району за звання кращого відбувся на території медико-реабілітаційного центру «Миргород» УМВС України. Колектив гостинно приймав гостей і учасників свята. Підтримала ідею проведення митецького свята і районна влада.

За задумом організаторів фестивалю, його учасники мали не тільки дарувати глядачам задоволення від української пісні, а ще й змагатися за почесне звання «Кращий вокальний колектив року». Тож і намагались переспівати один одного 13 колективів із Миргорода, Комишні, Біликів, Петрівців, Гаркушинців та Вовнянки. А їхні майстерність й старання оцінювало професійне журі на чолі із композитором, Заслуженим працівником культури України Анатолієм Ждановим.

Помічниками журі у такій відповідальній творчій справі стали глядачі. Вони не шкодували своїх долонь і щедро дарували оплески самодіяльним артистам. Найбільшу глядацьку симпатію (й відповідний приз) здобув жіночий вокальний ансамбль «Берегиня» Комишнянського зонального будинку культури. Третє місце посів народний самодіяльний жіночий ансамбль «Джерела» із Палацу культури курорту «Миргород», друге – народний чоловічий вокальний ансамбль «Жаброкюківські дядьки» Миргородського районного будинку культури. Звання ж «Кращий вокальний колектив року» заслужено дісталось народному самодіяльному пісенному ансамблю «Обереги» із Миргорода. Усі учасники першого фестивалю вокального мистецтва «Джерела любові» отримали подяки Миргородської міської ради, а переможці – призи від ПрАТ «Полтавське хлібоприймальне підприємство».

 

Організатори фестивалю:

  • Миргородська міська рада;
  • Миргородська районна державна адміністрація;
  • Медичний реабілітаційний центр «Миргород»;
  • ПрАТ «Полтавське хлібоприймальне підприємство».

 

 

Фестиваль сучасного українського романсу "Осіннє рандеву"

Всеукраїнський фестиваль сучасного українського романсу "Осіннє рандеву" протягом 15 років збирав на миргородській сцені відомих заслужених та народних артистів України. У рамках фестивалю проводиться конкурс українського романсу, який для молодих учасників є сходинкою на велику сцену. Серед учасників конкурсу - молоді та маловідомі співаки з усієї України, а також з Білорусії, Молдови, Прибалтики.

За період існування фестивалю у конкурсній програмі взяли участь виконавці майже з усіх областей України і, звичайно ж, з Миргорода. Почесні гості фестивалю – народні та заслужені артисти України, переможці фестивалю минулих років, заслужені діячі мистецтв, поети-пісняри та композитори. У рамках фестивалю відбуваються творчі зустрічі з поетами, композиторами, концерти гостей та переможців конкурсної програми.

Наш фестиваль подарував путівку у творче життя володарям «Гран-прі» різних років, а нині відомим в Україні провідним та заслуженим артистам: Ніні Мирводі, Івану Красовському, Ігорю Миргородському, Оксані Нестеренко, Олексію Похвалі, Юлії Антипенко, Марті Шпак.

Організатори:

  • Полтавська обласна державна адміністрація;
  • Миргородська міська рада;
  • Народний артист України Мар'ян Гаденко;
  • ПрАТ ЛОЗ «Миргородкурорт»;
  • Національна радіокомпанія України.

 

Гастрономічний фестиваль «Свято миргородської свині»

У 2011 році у Миргороді перегорнув свою першу сторінку гастрономічний фестиваль «Свято миргородської свині». Започаткований до 70-річчя виведення породи свиней «Миргородська ряба», фестиваль відразу сподобався його учасникам.

Виникнення цього фестивалю саме у Миргороді не випадкове, оскільки миргородська порода свиней була виведена у 1940 році у Миргородському районі.

У всьому світі миргородську породу свиней визнають ідеальною за співвідношенням м’яса і сала. Миргородську рябу називають іще миргородською сальною, оскільки саме її сало вважають найсмачнішим.

«Свято миргородської свині» – це велике гастрономічне шоу, яке дає можливість насолодитися найсмачнішими м’ясними стравами, приготованими за стародавніми рецептами та відчути справжній український колорит видовищного дійства розважальної програми.

Гості та учасники фестивалю мали можливість посмакувати вишуканими стра­вами зі свинини від найкращих миргородських кухарів, послухати виступи учасників художньої самодіяльності з Миргорода, Мир­городського району, з Лубен; поспостерігати, як справжні любителі сала чи котлет змагались між собою у поїданні цього харчу тощо.

Насичена культурно-розважальна програма, смачна лотерея, розваги для дітей та дорослих, «Богатирські ігри», "Жіночі грязьові бої», вуличний цирк, вогняне шоу – все це невід’ємні складові фестивального дійства.

Тисячі гостей з Полтавщини, Києва, Дніпропетровська, Харкова, Донецька, Львова, Рівного, з країн ближнього та дальнього зарубіжжя були гостями перших трьох гастрономічних фестивалів.

Щиро сподіваємося на повернення свята!

 

 

 

Всеукраїнський фестиваль дерев'яної скульптури «Гоголь-парк»

З 28 березня по 1 квітня 2013 року на території курорту «Миргород» у рамках святкування дня народження видатного письменника Миколи Васильовича Гоголя відбувся Всеукраїнський фестиваль дерев'яної скульптури «Гоголь-парк".

Захід урочисто відкрили міський голова Сергій Соломаха, генеральний директор ПрАТ ЛОЗ «Миргородкурорт» Олександр Гавловський, депутат обласної ради Володимир Онищенко, депутат міської ради, голова громадської організації "Лад і добробут рідному місту" Олег Говоруха, журі фестивалю та Микола Кисліченко в образі Миколи Гоголя.

Просто неба, використовуючи різні техніки і дерев'яні заготовки, на очах глядачів, учасники конкурсу вирізали дерев’яні скульптури, присвячені творам М.В.Гоголя. Привертала увагу техніка виконання кожного майстра. Різьбяр в інвалідному візку Альберт Фаттахов приїхав з м. Прилуки Чернігівської області. Чоловік втратив ноги, але не втратив волю до життя. На колінах за допомогою бензопилки він створює серйозні і сатиричні садові скульптури. У Миргороді він вирізав дерев'яного Тараса Бульбу і веселу компанію з повісті «Вечори на хуторі поблизу Диканьки».

Наймолодшим учасником фестивалю був п’ятикласник із Хорола Владислав Тендітний. Другий рік хлопець вчиться вирізати іграшки та предмети побуту в гуртку «Умілець» Хорольського Центру дитячої та юнацької творчості.

Ще один учасник фестивалю Євген Бельченко приїхав із с. Єрки Миргородського району. Він уже 15 років працює з деревом і виготовляє ложки, тарелі та інші декоративні речі. Його роботи не лише оригінальні - вони практичні. Різцем і електричною пилкою три дні майстер з Дніпропетровська Андрій Толпекін вирізав гоголівського Вія, а потім вирішив зробити ще одну скульптуру – Фому Брута. А майстер на всі руки - харків’янин Олександр Сердюк створив персонаж із повісті «Петербургские рассказы». Три дні він втілював свої творчі ідеї в дереві. Композиція «Ніс» набрала найбільшу кількість голосів журі.

Майстри в екстремальних умовах показали на що перетворюється звичайна дерев'яна колода в руках умільців. Кожен, хто завітав на фестиваль отримав естетичну насолоду від процесу створення виробів традиційного для України виду мистецтва, зміг взяти участь у майстер-класах та цікаво і весело провести час у товаристві самого Гоголя та миргородських артистів. Усі учасники отримали відзнаки і подарунки від організаторів та спонсорів фестивалю. Офіційне нагородження відбулося на сцені ПК "Миргород". Грамоту за волю до перемоги і до життя міський голова Сергій Соломаха вручив різьбяру в інвалідному візку Альберту Фаттахову. Дерев'яні скульптури різьбярів прикрасили територію миргородської оздоровниці.

Цей фестиваль залишив в Миргороді не лише добру згадку , а й алею дерев’яної скульптури, яка прикрашає територію курорту «Миргород».

 

Організатори: 

  • Миргородська міська рада;
  • Громадська організація «Лад і добробут рідному місту»;
  • ПрАТ ЛОЗ «Миргородкурорт»;

 

 

Всеукраїнський фестиваль-конкурс «New festival of arts»

Під патронатом Миргородської міської ради 20-21 квітня 2018 року в Миргороді відбувся різножанровий Всеукраїнський фестиваль-конкурс «New festival of arts». Понад 700 учасників з міст Київ, Харків, Дніпро, Запоріжжя, Мелітополь, Курахове, Полтава, Біла Церква, Кривий Ріг, Ковель, Лубни, Миргород та Миргородського району ділилися талантами, змагаючись за перемоги та призові місця. Організатори фестивалю: ДГО «Співограй», асоціація діячів естрадного мистецтва України, відділ культури Миргородської міської ради, відділ культури та архіву Миргородської районної державної адміністрації.

Серед членів журі: народний артист України, заслужений діяч мистецтв України Герман Юрченко, співачка, композитор, заслужена артистка України Тетяна Садохіна, володарка Гран-Прі Міжнародного конкурсу французької пісні «Grand Prix Edith Piaf» заслужена артистка України Вікторія Вєннікова, талановитий танцівник, артист, хореограф, керівник власної школи сучасного танцю «Step By Step» Тарас Близнюк.

 

 

 

ОГОЛОШЕННЯ
     
Увага!Змінено дату проведення засідання виконавчого комітету на 28 вересня 2023 року.

Внесено зміни до розпорядження міського голови від 13 вересня 2023 року № 95-в "Про скликання чергового засідання виконавчого комітету міської ради".

     
     
Оновлено перелік боржників до бюджету громади!

Згідно з інформацією податкової служби, 4179 жителі громади станом на 1 вересня 2023 року мають борг до бюджету громади зі сплати місцевих податків на загальну суму 11,4 млн. грн.

     
     
Вакансії

Потреба у працівниках по Миргородській міській територіальній громаді 

на 21 вересня 2023 року

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Миргородводоканал

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01, факс: (05355) 5-22-21 E-mail: mmrada@ukr.net