Военкомат Центр зайнятості АМУ
Соціально-економічний розвиток
2011-06-23

Підсумки економічного і соціального розвитку за 2017 рік та проект Програми економічного і соціального розвитку міста Миргорода на 2018 рік

 

 1. ОСНОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ МІСТА У 2017 РОЦІ

На стан виконання Програми соціально-економічного розвитку міста Миргорода за 2017 рік суттєво вплинули зміни, внесені в Бюджетний та Податковий кодекси, що дозволило у звітному періоді отримати збільшення надходжень до бюджету міста та, відповідно, забезпечити ефективну життєдіяльність міста та гарантування соціального захисту населення.

Понад 75% сімей міста охоплено системою соціального захисту з питань надання усіх видів соціальної допомоги. За 9 місяців 2017 р. за рахунок субвенції з державного бюджету виплачено  державних допомог та субсидій у сумі 137904,1 тис. грн., що у 1,4 рази більше, ніж за відповідний період минулого року.

Особливе значення для забезпечення виваженої політики соціального захисту відіграє Програма соціального захисту населення м.Миргорода, обсяг фінансування якої у 2015 році становив 373,4 тис.грн., у 2016 році – 2846,6 тис.грн., у 2017 році - 2889,0 тис.грн., що значно підвищило якість життя незаможних верств населення.

Що стосується оплати праці, то, за даним органів статистики, середньомісячна заробітна плата за 9 місяців 2017 року становила 5780 грн., тоді коли за відповідний період минулого року цей показник складав 3770 грн., тобто відбулося збільшення на 53,3%.

Гострою соціальною проблемою в місті залишається погашення заборгованості з виплати заробітної плати, яка станом на 01.10.2017 року становила 2992,1 тис.грн., з них на ДП НАК «Надра України» «Миргороднафтогазрозвідка» - 2825,7 тис.грн., на ДП ДАК «Хліб України» «Миргородський КХП№1» - 30,1 тис. грн., на ТОВ «Миргородм’ясопром» - 106,6 тис.грн., Державний Миргородський гренажний завод – 29,7 тис. грн.  

Порівняно з початком 2017 року заборгованість на підприємствах зменшилася на 287 тис. грн. або на 8,2%.

З метою забезпечення реалізації державних гарантій у сфері праці, в тому числі і на право своєчасного одержання винагороди за працю, щодекадно спеціалістами здійснюється моніторинг стану виплати заробітної плати, що дає можливість контролювати стан погашення зарплатних боргів та упереджувати їх виникнення.

Також погашення заборгованої заробітної плати на підприємствах проводиться за рахунок виконання виконавчих проваджень.

Що стосується розвитку підприємництва, то в місті станом на 01.10.2017 року число зареєстрованих фізичних осіб-підприємців складало – 1833 та 177 юридичних осіб.

Загалом, у сфері малого підприємництва працює 4,0 тис. чоловік. Переважний напрямок в підприємницькій діяльності міста продовжує займати торговельно – посередницька діяльність та діяльність у сфері послуг.

Станом на 01.10.2017 року обсяг освоєних інвестицій в основний капітал склав 55,0 млн. грн.

Основними об’єктами інвестицій у 2017 році залишаються промислові об’єкти, санаторно-курортні заклади, об’єкти торгівлі, житлове будівництво та соціально-культурна сфера.

У 2017 році продовжилась робота по освоєнню залучених інвестицій та грантових коштів по наступних напрямках.

DemoUkrainaDH – Мінрегіоном схвалено демонстраційний проект "Модернізація теплового району "Авіамістечко" в м.Миргород Полтавської області", у Мінфіні отримано погодження на надання муніципальної гарантії на отримання кредиту ОКВПТГ "Миргородтеплоенерго". По даному Проекту проведено тендерні процедури на визначення підрядників, визначено переможців тендерів, проведено інженерно-геодезичні вишукування місцевості (35,4 тис. грн.), виконано проектні роботи (240 тис. грн.). Загальна вартість проекту 882,0 тис.євро. (в т.ч.: 134 тис.євро – кошти міського бюджету, 448 тис.євро – кредитні кошти, 300 тис.євро – грантові кошти).

Швейцарсько-український Проект DESPRO "Розвиток системи водопостачання в малих містах через покращення діяльності комунальних підприємств" реалізується протягом 2015-2017 років. Проектом виділено 1,8 млн. грн. на модернізацію системи централізованого водопостачання. Проведена робота по розширенню централізованої системи водопостачання шляхом будівництва нового водогону, ліквідації втрат та несанкціонованого розбору води. З міського бюджету виділено 2,8 млн. грн., 0,3 млн.грн – кошти населення та 0,08 млн.грн. – кошти ОКВПВКГ "Миргородводоканал". Роботи були виконані по 13 вулицях міста. 50 абонентів водоканалу, які користувалися водорозбірними колонками забезпечені якісною питною водою, яка проведена у дім кожному користувачу.

Спільний проект ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду". Продовжено роботу по капітальним ремонтам та впровадженні енергоефективних заходів у 6 ОСББ:

 • ОСББ "Миргородська Калина-2016" – капітальний ремонт даху;
 • ОСББ "Мирний 22" – капітальний ремонт даху та мереж водопостачання і водовідведення;
 • ОСББ "Омріяний дворик" – капітальний ремонт даху, заміна дверей та вікон місць загального користування,  заміна проводки у під'їздах;
 • ОСББ "Слави 59-А" – капітальний ремонт даху, заміна освітлення, вікон місць загального користування;
 • ОСББ "Старосвітська, 3" – капітальний ремонт даху, заміна вікон місць загального користування, капітальний ремонт тепломереж;
 • ОСББ "Старосвітська, 8" – капітальний ремонт даху, утеплення фасадів та цоколю, капітальний ремонт відмостки, заміна дверей та вікон місць загального користування.

Загальна вартість проведених та запланованих робіт – 4 млн. грн., з них грантових коштів 1,8 млн. грн., кошти громади 0,3 млн. грн., кошти міського бюджету 1,9 млн. грн.

Проектом введено новий компонент – SMART CITY. У рамках цього компоненту Миргород виграв конкурс на два мікропроекти:

 • спільно з МММГО "За нами майбутнє" - Встановлення системи "SMART RADA  MYRHOROD", що включає технічне обладнання зали, поіменне голосування, онлайн трансляцію засідань, розробку модулю пошуку рішень на сайті міста;
 • спільно з ММГО "Лад і добробут рідному місту!" – "Розумна зупинка – мобільна громада", що включає встановлення GPS-трекерів на міські маршрутки, 4 інформаційні табло на зупинках та 2 розумні зупинки. У табло та зупинки включено прогнозування часу прибуття громадського транспорту до зупинки, вільний Wi-Fi, камери відеонагляду, USB-порти для підзарядки гаджетів, та підземні сміттєві баки на зупинках.

Загальна вартість проведених та запланованих робіт 1,78 млн. грн., з них грантових коштів 1,09 млн. грн., кошти міського бюджету 0,69 млн. грн.

У жовтні 2017 року додано фінансування від ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІІ" на енергоефективні заходи для чотирьох ОСББ.

Проект "Реконструкція мосту через річку Хорол, загальною довжиною 116 м по вул. Гоголя у м. Миргороді Полтавської області" направлений на вирішення транспортної проблеми м. Миргорода. Споруда являється головною транспортною артерію, що сполучує дві частини міста. Проект є переможцем загальноукраїнського конкурсу, оголошеним Державним фондом регіонального розвитку. Загальна кошторисна вартість проекту становить 33,4 млн. грн.

По обласному конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області "Будівництво велосипедних доріжок по вулиці Гоголя в місті Миргороді Полтавської області» проведені перерахунок проектно-кошторисної документації,  державна експертиза, тендер, визначено виконавця робіт та вже виконано переважну більшість будівельних робіт. Загальна вартість робіт становить 1000,0 тис. грн.

 

В 2017 році на капітальний  ремонт  житлового фонду було використано 3047,3 тис. грн., в т.ч.:

 • на капітальний ремонт покрівель житлових будинків –  1632,6 тис. грн. (в т.ч. співфінансування мешканців);
 • на капітальний ремонт інженерних мереж – 101,4  тис. грн.;
 • капітальний ремонт ліфтів   – 446,1 тис. грн;
 • заміна вікон – 19,2 тис. грн;
 • капітальний ремонт фасадів житлових будинків – 848,0 тис. грн. (в т.ч. співфінансування мешканців).

 

Проводився поточний ремонт по ліквідації аварійних ситуацій на мережах водопроводу та каналізації, заміна старих мереж водопроводу:

 • виконано прочистку каналізаційної мережі вул. Сорочинська – вул. Незалежності і Воскресінська;
 • побудовано водопровідну мережу по провулку Заводському;

- частково виконано будівництво водопровідної мережі по вул. Зоріна;

- виконано реконструкцію водопровідної мережі по вул. Котляревського;

- виготовлено проектну документацію на реконструкцію каналізаційної насосної станції №2 по вул. Гоголя з використанням енергозберігаючого насосного обладнання та на будівництво двох мулових майданчиків.

Значна робота в місті в 2017 році  проведена  по об’єктах дорожньо-мостового господарства міста. Це капітальні та поточні ремонти доріг, тротуарів, внутрішньобудинкових проїздів, тротуарів та доріжок, капітальні та поточні ремонти об’єктів благоустрою. На 2017 рік  на капітальний ремонт доріг та тротуарів в місті виділені кошти в сумі 10 929,089 тис. грн., з яких  9 368,4  тис. грн. вже використано. Виконані роботи з капітального ремонту доріг по вулицях Раскової, Гуріна, Гурамішвілі, Висоцького, Д.Озеро, Озерній, дороги з тротуаром по вул. Іващенка (від вул. Троїцької в сторону парку «Дружба»), провулку Спартаківському, провулку Кабачка, дорожні розв'язки  біля шляхопроводу.  Розпочаті та  планується виконати роботи по капітальному ремонту тротуару по вул. Робітничій (від №29 до вул. Раскової),  капітальному ремонту дороги по вул. Свидницького(від вул. Висоцького в сторону вул. Мінзаводської),  капітальному ремонту дороги по вул. Почапці від №46 до №62, капітальному ремонту дороги по вул. Космонавтів. По двох об’єктах: капітальний ремонт дороги по вул. Т.Бульби від №19 до №37 та капітальний ремонт дороги по вул. Чумацькій від №44 до №58  виділені кошти з міського бюджету на умовах співфінансування мешканців. В 2017 році з обласного бюджету була виділена субвенція на капітальний ремонт дороги по вул. Раскової в сумі 500,0 тис. грн. Майже на 95 відсотків проведені роботи з поточного ремонту доріг та тротуарів в місті з асфальтобетонним покриттям, куди були передбачені кошти міського бюджету в сумі 3120,5 тис. грн. Частково виконані роботи  з  поточного ремонту доріг з щебеневим покриттям: виконані роботи в мікрорайоні Почапці, Мінзаводський, Лісок, Спортивний. Також  практично в повному обсязі виконані  роботи з поточного та капітального ремонту внутрішньо будинкових проїздів.

 

В поточному році значні кошти з міського бюджету виділені на будівництво та реконструкцію  спортивних споруд в місті. Продовжуються роботи по реконструкції стадіону «Старт». В цьому році вже замінені вікна на металопластикові, продовжуються загальнобудівельні роботи західної трибуни.

Побудовано спортивні майданчики з штучним покриттям на території стадіону «Старт» та на території ЗОШ №9 по вул. Перемоги,11. В стадії розробки знаходяться проекти по реконструкції котельні стадіону «Старт», капітальний ремонт вхідної групи з влаштуванням благоустрою прилеглої території  стадіону «Старт».  На всі вищезазначені  об’єкти з міського бюджету виділені кошти в сумі  3 619,00 тис. грн.

В 2017 році  продовжувалися роботи з будівництва велопарковок в місті. Всього встановлено вісім велопарковок в т.ч.  на території ЗОШ №9, біля управління соціального захисту населення, біля «Укрпошти», біля центральної поліклініки, по вул. Воскресінській (зі сторони магазину «Велс»), по вул. Я.Усика (з боку будівлі «Торгівельний центр МИР»),  біля центральної бібліотеки та біля районної бібліотеки.

Виготовлена та пройдена експертиза проекту по об’єкту «Реконструкція побутових приміщень спортивного залу будівлі Станції юних туристів по вул. Сорочинській, 88/205 в м. Миргород Полтавської області».  Виготовлена проектно-кошторисна документація по реконструкції центру естетичного виховання  по вул. Грекова,5. В стадії розробки знаходяться проектно-кошторисні документації по реконструкції старої будівлі школи №1 під школу мистецтв по вул. Гоголя,173/2 та реконструкція будівлі фільмобази під громадський центр культури по вул. Сорочинській, 241. По всіх трьох вище перелічених об’єктах роботи розпочнуться у 2018 році.

Проведено будівельні роботи по ремонту покрівель, інженерних мереж, заміни вікон у загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів на суму 9,2млн.грн.

2. ЦІЛІ ТА ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ

Програма економічного і соціального розвитку міста на 2018 рік (далі – програма) розроблена відповідно до Закону України “Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України” від 23.03.2000 року № 1602-ІІІ ( в редакції Закону України від 17.05.2012 року № 4731 – VI) та постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2003 №621 "Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету", від 31.05.2017 року № 411 " Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2017 – 2020 роки" та розпорядження  Кабінету Міністрів України від 22.09.2016 № 668 – р "Деякі питання реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні".

В основу програми покладені основні положення Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року № 385, Стратегії розвитку Полтавської області на період до 2020 року (рішення двадцять шостої позачергової сесії обласної ради шостого скликання від 16.01.2015 року) та плану заходів з її реалізації (рішення тридцятої позачергової сесії обласної ради шостого скликання від 13.08.2015 року (зі змінами).

Програма соціального та економічного розвитку на 2018 рік визначає цілі, головні завдання та заходи щодо підвищення інвестиційної привабливості, конкурентоспроможності міста та максимального забезпечення соціального захисту населення.

Основними цілями та завданнями програми є створення в перспективі підґрунтя для:

 • Поліпшення умов життєдіяльності громадян на основі розвитку економіки, як базису для підвищення рівня зайнятості, зростання доходів населення, якості та більшої доступності освіти і медичного обслуговування;
 • Забезпечення рівня екології міського середовища, відповідного умовам курортного міста:
 • запобігання шкідливому впливу антропогенної діяльності на екологію міста;
 • оздоровлення річки Хорол і запобігання підтопленню території міста.
 • Збільшення вимог громади від використання унікальних природних ресурсів території:
 • розробка й реалізація економічно - обґрунтованої, прозорої та цілеспрямованої земельно-інвестиційної політики муніципалітету;
 • підтримка підприємницької активності у пріоритетних напрямах розвитку міста;
 • сприяння розвитку туризму в Миргороді та на Миргородщині;
 • розвиток маркетингової та інформаційно-рекламної діяльності.
 • Забезпечення комфортності проживання у місті:
 • реформування системи управління й системи відносин власності у житлово-комунальній сфері;
 • модернізація систем енерго-, тепло-, водопостачання та водовідведення у місті;
 • підтримка у належному стані житла, прибудинкових територій, території і доріг міста.
 • Збереження та відтворення людського капіталу міста, соціальний розвиток самоврядної громади:
 • стабілізація кількості населення міста шляхом системної підтримки фізичного здоров'я та ефективного соціального захисту;
 • створення умов для підвищення соціального статусу та розвитку особистості кожного громадянина;
 • сприяння розвитку різноманітних форм і методів самоорганізації населення, підвищенню громадської активності, залучення громади до євроінтеграційних процесів.

3.ФАКТОРИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОІЧНОГО ЗРОСТАННЯ У 2018 РОЦІ

Що стосується створення сприятливих умов для економічного зростання, то сталому розвитку підприємництва у 2018 році сприятиме виконання заходів, передбачених Комплексною програмою розвитку малого підприємництва у м. Миргороді на 2016 – 2020 роки.

За прогнозними розрахунками, у 2018 році сфера розвитку підприємництва буде характеризуватися наступними показниками:

- кількість малих підприємств збільшиться на 1,9 відсотка у порівнянні з 2017 роком;

- середньорічна кількість зайнятих працівників на малих підприємствах становитиме  1,2 тис. осіб, що у порівнянні з очікуваним показником 2017 року більше на 9,1 відсотка.

Поліпшення інвестиційного клімату, як основного чинника для реалізації інвестиційної моделі розвитку економіки, зміцнення міжнародного інвестиційного іміджу міста дасть можливість збільшити обсяг капіталовкладень з 65,0 до 89,2 млн.грн., або у 1,3 рази у порівняних цінах.

Зокрема, досягти такого показника планується за рахунок реалізації у 2018 році активної участь у загальнодержавних та міжнародних конкурсах та проектах технічної допомоги.

Серед запланованих для реалізації у 2017-му є наступні проекти:

 • За рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку:
 • Створення комплексної системи поводження з твердими побутовими відходами у Миргородському районі Полтавської області, загальною вартістю 3474 тис. грн. (за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у сумі 2779,2 тис. грн. (80%) та за рахунок муніципальних бюджетів – 694,8 тис. грн. (20%).
 • Реконструкція приміщення по вул. Гоголя, 171/1 для облаштування ЦНАП в м.Миргород Полтавської області, загальною вартість 5055,807 тис грн. Фінансування проекту планується за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у сумі 4044,646 тис. грн. (80,0%), за рахунок міського бюджету (20,0 %) – 1011,161 тис. грн.
 • Будівництво велосипедних доріжок по вул. Гоголя у м. Миргород Полтавської області, загальною вартості 6886,100 тис.грн ( за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у сумі 5508,880 тис. грн. (80,0%), за рахунок міського бюджету (20,0 %) – 1377,220 тис. грн.)
 • Реконструкція загальної школи I-III ступенів № 1 по вул. Гоголя 173/2 в м. Миргород Полтавської області загальною вартістю 5565,961 тис.грн (за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у сумі 4452,769 тис. грн. (80,0%), за рахунок міського бюджету (20,0 %) – 1113,192 тис. грн.)
 • Реконструкція загальної школи I-III ступенів № 5 по вул. І. Білика 4 в м. Миргород Полтавської області загальною вартістю 5960,113 тис.грн (за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у сумі 4768,090 тис. грн. (80,0%), за рахунок міського бюджету (20,0 %) – 1192,023 тис. грн.)
 • Реконструкція загальної школи I-III ступенів № 9 по вул. Перемоги 11 в м. Миргород Полтавської області загальною вартістю 8065,861 тис.грн (за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у сумі 6452,689 тис. грн. (80,0%), за рахунок міського бюджету (20,0 %) – 1613,172 тис. грн.)
 • За рахунок залучення міжнародної технічної допомоги заплановано:
 • Модернізацію теплового району «Авіамістечко» в м.Миргород Полтавської області (NEFСO DEMO), про який вже йшлося вище. Загальна вартість проекту 882 тис.євро, з них кошти міського бюджету 134 тис.євро, 448 тис.євро кредитні кошти NEFСO, 300 тис.євро – грантові кошти NEFСO.
 • Модернізацію та реконструкцію систем водопостачання та водовідведення у м.Миргороді (NEFСO «Чисте виробництво»); 11,5 тис.євро - частка підприємства, 102,5 тис.євро – кредитні NEFСO.
 • Модернізація виробництва, постачання та споживання теплового району в місті Миргород (MO.GE.DI.CO.) Загальна вартість проекту 1019,523 тис.євро, з них кошти міського бюджету 256,673 тис.євро, 762,850тис.євро – грантові кошти NEFСO.

В рамках проекту "Партнерство для розвитку міст" (ПРОМІС), що впроваджений Федерацією канадських муніципалітетів за фінансової підтримки Уряду Канади, місто Миргород, наразі, завершує розробку Стратегії сталого розвитку Миргородського субрегіону до 2026 року.

В рамках процесу розробки стратегії вже підписаний договір про співробітництво громад сільських рад, території яких прилеглі до м. Миргорода (відповідно до п.331 ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Закону України "Про співробітництво територіальних громад"), в тому числі 10 сільських рад (Вовнянська, Гаркушинська, Дібрівська, Зубівська, Петрівцівська, Попівська, Слобідська, Хомутецька, Шахворостівська та Ярмаківська).

Дана форма стратегічного планування є процесом прийняття рішень, що базуються на проблемах перспективної громади та їх вирішенні шляхом тісної співпраці з сільськими радами, та створює основу для подальших дій, таких як: встановлення пріоритетів, вибору найкращих варіантів та розподілу часу, коштів, експертного потенціалу, задля досягнення погоджених цілей та реалізації спільних проектів, цікавих для перспективної території.

На сьогоднішній день вже було переглянуто остаточний варіант Плану реалізації Стратегії та подано на узгодження експертам проекту.

Відповідно стратегічним напрямам подано наступні проекти:

 • Формування екобезпечного соціально-культурного простору субрегіону - 19;
 • Розвиток лікувально-бальнеологічної та рекреаційно-туристичної сфери - 14;
 • Розвиток бізнесу та зеленої економіки - 6;
 • Покращення системи управління та активізація громади субрегіону - 7.

Також за сприяння та співфінансування проекту було розпочато процес створення мережі малопотужного FM-радіомовлення на базі КП Міської телестудії "Миргород", як медіа-засобу для відкритості врядування та висвітлення діяльності влади, сприяння можливості активізації територіальної громади у прийнятті управлінських рішень, промоції курортно-рекреаційної території.

За підтримки даного проекту ПРОМІС проводиться активна робота щодо сприяння виходу Миргородських підприємств, що мають експортний потенціал, на міжнародні ринки збуту (зокрема, проводиться інформування підприємств щодо діяльності Асоціації експортерів та навчання щодо можливості та умов експорту продукції) та планується розробка Програми посилення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва з урахуванням інклюзивного компоненту, що є одним з проблемних питань сьогодення.

 

ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТНОСПРОМОЖНОСТІ РЕГІОНУ

Послідовна реалізація завдань, визначених у Програмі на 2018 рік, надасть можливість:

 • забезпечити приріст валової доданої вартості на 10,9 відсотка (передбачається, що фактором росту валової доданої вартості на 1,3 відсотка, у порівняних цінах, стане підвищення економічної ефективності виробництва, збільшення середньомісячної заробітної плати та збільшення надходжень податків до бюджету);
 • приріст реалізації промислової продукції на 12,3 відсотка (при чому загальний обсяг реалізо­ваної продукції у відпускних цінах підприємств становитиме 847,4 млн. грн., а у розрахунку на одну особу населення – 21,2 тис. гривень);
 • середньорічні темпи зростання заробітної плати становитимуть 7,9 відсотків;
 • збільшення податкових надходжень місцевого бюджету до 8,5 відсотка;
 • збільшення доходів місцевого бюджету до 3,2 відсотка.

У 2018 році прогнозується ввести в експлуатацію за рахунок усіх джерел фінансування 6,0 тис. м2 житла.

Зокрема,  продовжуватиметься виконання будівельних робіт:

9 – поверхового 63 – квартирного житлового будинку ТОВ "Лубнижитлобут 2010" по вул. Д.Апостола, 19 – 4,0 тис. м2,

9 – поверхового 96 – квартирного житлового будинку з вбудовано – прибудованими об'єктами обслуговування та відокремленими зблокованими гаражами ТОВ "Миргородінвест" по вул. Гоголя, 77-7,8 тис. м2.    

ПІДВИЩЕННЯ СОЦІАЛЬНИХ СТАНДАРТІВ ЖИТТЯ

Стан розвитку ринку праці безпосередньо залежить від стану соціально-економічного розвитку міста.

При позитивних змінах у соціально-економічному розвитку регіону, стабілізації роботи підприємств, збільшенні попиту на робочу силу, чисельність звернень незайнятого населення до служби зайнятості зменшиться і складе 2,6 тис. осіб.

Протягом 2018 року за сприяння служби зайнятості передбачається працевлаштувати 2750 незайнятих та безробітних громадянина.

У 2018 році прогнозується збільшення кількості відпочиваючих в санаторно-курортній сфері на 0,2 відсотка, що в сумі складе 29,4 тис. осіб. Натомість обсяг реалізованих послуг у відпускних цінах планується на рівні 255,7 млн.грн., що на 18,0 % вище очікуваного показника 2017-го року.

Політика в житлово-комунальному господарстві буде здійснюватися в чотирьох напрямках:

• організація ефективного управління у сфері надання житлово-комунальних послуг;

• забезпечення беззбиткового функціонування підприємств житлово-комунального господарства;

• технічне переоснащення житлово-комунального господарства, наближення до вимог Європейського Союзу щодо використання енергетичних і матеріальних ресурсів для надання житлово-комунальних послуг.

У 2018 році важливим напрямком діяльності влади залишиться реконструкція та будівництво об'єктів соціально - культурного призначення.

Будуть виконані роботи по благоустрою міста, реконструкції та капітальному ремонту міських доріг та тротуарів, внутрішньобудинкових проїздів, доріжок і тротуарів житлового фонду, вуличного освітлення та інше.

Заплановано проведення реконструкції:

 • центру естетичного виховання;
 • міського будинку культури;
 • старої будівлі школи №1 під школу мистецтва;
 • приміщення по вул. Гоголя, 171/1 для облаштування ЦНАП;
 • побутових приміщень спортивного залу будівлі станції юних туристів;
 • реконструкція загально освітніх шкіл I-III ступенів №1,5,9;
 • будівлі фільмобази під громадський цент культури по вул. Сорочинській, 241;
 • стадіону "Старт";
 • скверу ліквідаторів ЧАЕС;
 • котельні стадіону "Старт".

Також буде проведено будівництво спортивного майданчика на території ЗОШ №9,  вело доріжок та велопарковок, центральної сцени, архітектурно – скульптурної композиції "Пам'ятник миру" по вул. Гоголя.

Планується встановлення малої архітектурної форми "Постійнодіюча виставка козацького побуду під відкритим небом "Козацький стан".

Значний об'єм робіт планується виконати в напрямку охорони навколишнього середовища, зокрема:

 • продовження будівництва та реконструкції водогонів по вулицях міста;
 • будівництво ливневої каналізації по вул. Хорольській;
 • заплановано капітальний ремонт автобусних зупинок, майданчиків для євро контейнерів та інших об'єктів благоустрою.

Запланована робота щодо організації раціонального використання та популяризації туристично-рекреаційних ресурсів місцевості, зокрема:

 • структурування та систематизація об'єкті туризму,
 • оптимізація туристичної інфраструктури регіону;
 • забезпечення формування сприятливого туристичного іміджу міста;
 • популяризація туристичних ресурсів шляхом організації нових туристичних маршрутів.

В планах (по завершенню розробки стратегії) розробка Програми брендингу та маркетингу території.

В соціальній сфері робота буде спрямована на збереження мережі закладів освіти, культури та соціального захисту населення.

Продовжуватиметься робота по підвищенню соціальних гарантій сім'ям з дітьми та іншим малозахищеним верствам населення, посилення контролю за додержанням чинного законодавства щодо надання пільг та соціальних допомог.

4. РЕЗУЛЬТАТИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ

Отже, підсумовуючи аналіз проекту Програми соціально - економічного розвитку міста Миргорода на 2018 рік, слід зазначити, що визначений комплекс завдань та заходів направлений на вирішення проблем розвитку території з метою підвищення рівня життя населення, в т.ч.:

 • зміцнення позитивного економічного, культурно - рекреаційного та туристичного іміджу міста;
 • позитивних зрушень у виробничій та переробній галузях економіки, шляхом модернізації існуючих виробничих потужностей;
 • посилення взаємодії з міжнародними організаціями технічної допомоги з метою залучення в місто іноземних інвестицій;
 • підвищення рівня та якості соціальних гарантій;
 • збереження культурної спадщини, забезпечення доступу населення до кращих надбань вітчизняної, світової культури, підтримки аматорського та професійного мистецтва, виховання патріотичного духу населення.
ОГОЛОШЕННЯ
     
До уваги громадян, які перебувають на квартирному обліку

Із 1 жовтня по 31 грудня проводиться перереєстрація громадян, які перебувають на квартирному обліку за місцем проживання у виконавчому комітеті Миргородської міської ради:

     
     
Про організацію звіту міського голови за 2019 рік

Розпочато підготовку по звітуванню міського голови про роботу  за 2019 рік. Відповідне розпорядження (№ 71-р) підписав міський голова Сергій Соломаха

     
     
Виїзні прийоми міського голови в радах мікрорайонів

Графік проведення виїзних прийомів міського голови в радах мікрорайонів:

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Міста побратими

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01, факс: (05355) 5-22-21 E-mail: mmrada@ukr.net