Цивільний захист

Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
До відома бджолярів!
2021-06-15

Бджола є найбільш корисною у господарстві комахою нашої планети. Ще в давні часи люди навчилися спеціально розводити бджіл, а мед, отриманий з їх допомогою, протягом століть служив, як улюбленими солодощами, так і ліками. Але в умовах широкого застосування хімічних препаратів у сільському господарстві все гострішою стає проблема для пасічників захисту бджіл від отруєнь пестицидами.

Загибель бджіл виникає через неконтрольоване застосування пестицидів, через неякісні контрафактні та фальсифіковані пестициди і агрохімікати. Клінічні ознаки отруєння бджіл різними видами хімічних засобів захисту рослин проявляються майже однаково. Бджоли стають озлобленими, малорухомими, зриваються з сотів, повзають по дну вулика, на прилітній дошці і по землі навколо вуликів. Якщо швидкодіючі інсектициди надходять в організм бджоли з нектаром, то загибель бджіл настає швидко. У таких випадках отруєні бджоли навіть не встигають повернутися у вулик і гинуть в місцях збору нектару або на шляху до пасіки. Масове вимирання бджіл найсильніше виражене в сильних сім'ях, оскільки бджоли з таких сімей активніше працюють на квітах рослин і більше контактують з пестицидами. Якщо бджоли принесли в вулик невелику кількість отруєного пилку, то процес вимирання бджіл розтягується іноді на все літо.

Причиною масової загибелі бджіл також можуть бути інфекційні хвороби. Найпоширенішими серед них є:

 Гнилець. Найчастіше на цю хворобу страждають личинки, але відомі також випадки захворювання дорослих особин. Без своєчасного лікування- призводить до вимирання бджолосім'ї. Основні ознаки - наявність в розплоді одночасно мертвих, хворих і здорових личинок (строкатий розплід). Для перевірки діагнозу личинки слід відправити на експертизу. Хвороба не лікується. На пасіку і околиці (5 - 7 км) накладається карантин. Основний метод профілактики - це якісний догляд, своєчасна заміна стільників і постачання бджіл достатньою кількістю кормів (меду і перги). Сильні сім'ї гнильцем, зазвичай, не хворіють.

Варроатоз. Збудником хвороби є кліщ Varroa. Основна ознака - поява в вуликах значної кількості дефектних бджіл і трутнів. Це можуть бути особи з недорозвиненими крильцями, лапками і т.д. Для профілактики і лікування застосовують різні кислоти.

Аскосфероз - грибкове захворювання. Має народну назву - вапняний розплід. Найчастіше вражає личинок трутнів у віці 3-4 дня. Спори грибка проростають в личинках, покриваючи їх вапняним нальотом. Згодом грибок може покрити цілі стільники. До хвороби найбільш схильні слабкі сім'ї. Виявляється грибок за наявністю хворих личинок на дні вулика. Лікування проводять кислотними розчинами і видаленням хворих особин.

Миргородське управління

Головного управління

Держпродспоживслужби

в Полтавській області

 

Для того, щоб пасіка функціонувала нормально, дуже важливо, щоб бджоляр своєчасно виконував такі завдання:

• забезпечував необхідні умови утримання і харчування бджіл;

• дотримувався всіх норми по догляду за бджолами;

• займався профілактикою потрапляння збудників інфекційних хвороб на територію пасіки.

Для попередження та недопущення випадків масового отруєння бджіл пестицидами та агрохімікатами агровиробникам необхідно: не пізніше ніж за 3 доби до хімічних обробок полів сповістити власників пасік, органи місцевого самоврядування, районні чи селищні ради (у радіусі 7 км) про час та способи обробітку полів; розмістити оголошення в людних місцях, вказавши компанію, культуру, назву препарату, час ізоляції бджіл та контактну особу агровиробника; не допускати обробки квітучих медоносів під час масового льоту бджіл, а обробіток проводити у вечірні або ранкові години при мінімальних повітряних потоках.

У свою чергу, пасічники мають забезпечити: реєстрацію пасіки за місцем проживання; ізолювати бджіл у вуликах, або вивезти пасіку у безпечне місце на термін застосування пестицидів та агрохімікатів; повідомити власникові або користувачеві земельної ділянки, якщо планується перевезення пасіки до медоносних угідь.

 Порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.

 

ОГОЛОШЕННЯ
     
Потреба у працівниках!

Потреба у працівниках по Миргородській міській територіальній громаді на 02 лютого  2023 року

     
     
Гуманітарна допомога для жителів громади

Громадська організація «Миргородська єврейська громада» за підтримки Миргородської міської ради планує видачу гуманітарної допомоги  жителям громади

     
     
Про зміну режиму роботи

Про зміну режиму роботи для працівників апарату міської ради та її виконавчих органів

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Миргородводоканал

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01, факс: (05355) 5-22-21 E-mail: mmrada@ukr.net