Шановні мешканці та гості Миргородської громади!
З метою забезпечення вашої безпеки та охорони здоров'я, нагадуємо про діючу заборону на проведення масових заходів у нашому районі. Це рішення ухвалене Оперативним штабом з оборони Миргородського району у зв'язку з погіршенням безпекової ситуації.
Заборона стосується всіх видів масових заходів, без винятку, включаючи:
До уваги жителів громади! Нагадуємо про переліки захисних споруд і укриттів, розташованих на території Миргородської громади
Громадяни, чиє житло зазнало пошкоджень унаслідок збройної агресії рф, можуть отримати компенсацію на відновлення з державного, обласного, місцевого бюджету.
Вчасно, достовірно та з перших вуст про ситуацію в Миргородській громаді читайте з офіційних джерел в нашому:
Щодня, о 9:00, ми вшановуємо українців, які загинули від рук російських окупантів, Загальнонаціональною хвилиною мовчання. Не забуваймо українців! Ніколи!
Трагічні події війни в Україні призвели до того, що тисячі родин шукають своїх рідних, які зникли безвісти. Держава, громадські організації та міжнародні партнери об’єднали зусилля, щоб допомогти родинам. Офіс Омбудсмана України підготував алгоритм дій та основні контакти державних органів й організацій, для рідних осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, військовополонених і незаконно утримуваних цивільних осіб.
З 25 листопада 2024 року вступив у дію Закон України «Про декларування зброї». Повна назва Закон України "Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України" щодо вдосконалення порядку отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю.
Прийняття цього Закону закладає правову основу для непритягнення особи до відповідальності за зберігання зброї без відповідного дозволу, а також посилить механізм контролю за обігом зброї, що є вкрай важливим не лише в період воєнного стану, а й у мирний час.
25 грудня в Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбулося святкування Різдва Христового для підопічних відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання та відділення денного перебування. Свято об’єднало всіх присутніх, створивши затишок і радісний настрій у день Різдва.
20 грудня росіяни здійснили наймасштабнішу за усі часи кібератаку на державні реєстри України. Роботу системи вже почали відновлювати. Які послуги доступні громадянам, чи варто переживати за витік даних та коли повноцінно запрацюють сервіси розповіла перша заступниця начальника Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Ірина Данильченко.
Під час проведення зимових свят значно підвищується небезпека виникнення пожеж у побуті. Небезпеку можуть становити як хлопавки, бенгальські вогні, так і гірлянди, розвішані на ялинках, які є потенційними джерелами займання. Тому в ці дні може підвищуватись рівень пожежної небезпеки. Новорічна ялинка, особливо якщо вона не штучна, а справжня, являє собою значну пожежну небезпеку. Але якщо ялинка ще й прикрашена гірляндою сумнівної якості – до біди зовсім недалеко.
Дорогі жителі нашої громади!
Вітаю вас із світлим святом — Різдвом Христовим! У цей час ми згадуємо народження Спасителя, який приніс у світ мир, любов і надію. Сьогодні, коли наша земля охоплена війною, ці слова набувають особливого значення. Різдво Христове нагадує нам про важливість єдності і віри, які допомагають нам долати труднощі.
Секретар Миргородської міської ради Олександр Гуржій спілкувався з жителями громади в режимі "гарячої" телефонної лінії, під час якої громадяни мали змогу поставити свої питання. Протягом години звернулося четверо мешканців. Проблеми, які вони озвучили, охоплювали різні аспекти життя громади. Зокрема, було звернення щодо покосу чагарників та видалення аварійних осик на старому кладовищі в с. Рибальське.
Шановні працівники архівних установ!
Щиро вітаю вас з професійним святом! Ваша праця – це не просто зберігання документів, це будівництво містків між минулим, сьогоденням і майбутнім. Ви – хранителі нашої історії, свідки епох і творці майбутнього. Ваша робота є фундаментом для наукових досліджень, літературних творів і навіть політичних рішень.
24 грудня відбулася п’ятдесят восьма сесія Миргородської міської ради. Засідання розпочалося з хвилини мовчання, якою депутати вшанували пам'ять усіх українців, що загинули внаслідок російської агресії. У роботі сесії взяли участь 26 депутатів, які розглянули 65 питань порядку денного.
23 грудня у Миргородській громаді сталася подія, яка вкотре підтвердила важливість та гуманність проєкту «Вікно життя». В спеціально облаштованому боксі на території КНП «Миргородська лікарня інтенсивного лікування» було знайдено новонароджену дитину.
Шановні енергетики та ветерани галузі! Вітаю вас із професійним святом!
Сьогодні енергетики стоять єдиним фронтом із захисниками ЗСУ. У випробувальний для України час ви забезпечуєте роботу енергетичних систем та відновлюєте пошкоджене, інколи навіть високою ціною. Завдяки вашій відданості та професіоналізму ми зі світлом і теплом. Щиро дякую вам за вашу стійкість, витримку та мужність у своїй професії.
За ініціативи міського голови Сергія Соломахи та сприяння народного депутата України Олега Кулініча 19 грудня відбулася зустріч представників Миргородської, Котелевської та Чорнухинської громад з міністром освіти Оксеном Лісовим. За «круглим столом» обговорили актуальні проблеми розвитку галузі. Насамперед освітян хвилювали питання реформи профільної освіти, реорганізації закладів загальної середньої освіти, створення академічних профільних ліцеїв. Не залишилася поза увагою і необхідність облаштування безпечного освітнього середовища, зокрема проведення капітальних ремонтів в існуючих сховищах та використання мобільних укриттів.
22 грудня – професійне свято всіх працівників енергетичної промисловості, що охоплює вироблення, передачу і збут електричної енергії. В умовах війни та пошкоджень енергетичних об'єктів працівникам доводиться працювати цілодобово і з ризиком. У цей важкий для усіх час вони відновлюють, забезпечують, постачають, освітлюють і зігрівають наші домівки на максимумі можливостей. Напередодні професійного свята енергетиків нашої громади привітали представники міської та районної влади.
20 грудня міський голова Сергій Соломаха провів підсумкове в цьому році засідання виконавчого комітету. Воно розпочалося з хвилини мовчання за загиблими від рук російських окупантів. Продовжуючи вшановувати пам'ять земляків, міський голова висловив слова співчуття та передав рідним наших Захисників посмертні відзнаки "Почесний громадянин Миргородської міської територіальної громади".
Права людини: шлях стійкості, виклики та перспективи Полтавщини – такою була тема регіонального міжвідомчого форуму до Міжнародного дня захисту прав людини. Захід об’єднав представників органів влади, місцевого самоврядування та громадського сектору. Учасники обговорили практики міжвідомчої взаємодії та інструменти підтримки постраждалого населення в частині забезпечення їх прав та свобод, дотримання вимог чинного законодавства. Участь у форумі взяла керуюча справами виконавчого комітету Миргородської міської ради Антоніна Нікітченко.
У грудні 2024 року на Полтавщині зареєстровано 3 випадки захворювання на ботулізм - у Миргородському та Полтавському районах. Постраждали 4 особи, які були госпіталізовані до медичних закладів. Стан пацієнтів оцінюється як середньої тяжкості та тяжкий. Захворювання пов’язано із вживанням харчових продуктів (консервація м’ясна і овочева домашнього виготовлення, готова м’ясна та рибна продукція тощо).
Житлова субсидія — це допомога від держави родинам, доходи яких не дозволяють їм самотужки сплатити в повному обсязі кошти за спожиті житлово-комунальні послуги. Розмір житлової субсидії залежить від кількості осіб в складі домогосподарства, розміру доходів осіб, що звернулись за призначенням субсидії, видів житлово-комунальних послуг і розміру загальної та опалюваної площі. Окрім того, важливим фактором є те, на який період призначається фінансова допомога, - опалювальний чи неопалювальний.
У 2025 році буде значно розширена програма реімбурсації «Доступні ліки», завдяки якій українці можуть отримати ліки проти найпоширеніших хронічних хвороб безоплатно або з частковою доплатою. Для цього в бюджеті закладено 6,6 мільярда гривень.
Фонди бібліотек Миргородської громади поповнилися завдяки благодійному проєкту "Книжкова навала". Унікальний подарунок отримали книгозбірні в Єрках, Гаркушинцях та дві в Миргороді: публічна бібліотека імені Давида Гурамішвілі та дитячо-юнацька бібліотека. Кожен закладотримав по сто нових видань. Ця підтримка – частина благодійно-просвітницького проєкту “Книжкова навала”, що реалізується вже вп’яте. Кожна книга — це історія, яка чекає на свого читача, натхнення, яке може змінити життя, і ще один крок до збереження та розвитку культурного багатства громад. Докладніше - у сюжеті телестудії "Миргород".