Военкомат Центр зайнятості АМУ
Відділ споживчого ринку та підприємництва
2013-07-22

Відділ споживчого ринку та підприємництва інформує

 

Положення про відділ

Про підсумки роботи відділу споживчого ринку та підприємництва міської ради за 2017 рік

Сфера обігу товарів і послуг

Станом на 1 січня 2018 року в місті діє:

464 стаціонарних магазинів, 132 підприємства дрібнороздрібної мережі; 38 підприємств ресторанного господарства, 214 підприємств сфери послуг, 29 аптек та аптечних пунктів, 8 ветаптек, 4 магазини “Оптика”, 14 автозаправних станцій.

Протягом звітного періоду відкрито:

2 підприємства роздрібної торгівлі

- магазин "Автозапчастини", вул. Сорочинська, 137А

- магазин "Залізні вироби",  вул.Гоголя, 4/1

 1. підприємства ресторанного господарства
 • кафе-їдальня "Чудова", вул. Гоголя, 102
 • кав'ярня "La Pause", вул. Незалежності,15А
 • кафетерій "Власна пекарня", вул.  Гоголя, 139
 • кафе-їдальня "У бабусі", вул. Гоголя, 32
 • підприємства сфери послуг
 • перукарня "Для всіх", вул. Гоголя, 84
 • студія краси, вул. Гоголя, 112
 1. підприємств дрібнороздрібної торгівлі
 • вул. Д. Апостола, 48-6 - кіоск (питна вода)
 • вул. Гоголя, 176 -  кіоск (непродовольчі товари)
 • вул. Залізнична, 18 - павільйон (продовольчі товари)
 • вул. Свидницького, 1-Б - павільйон (продовольчі товари)
 • вул. Свидницького, 1-Б - кіоск (питна вода)

Ще 9 павільйонів знаходяться у стадії встановлення відповідно рішень виконавчого комітету про надання в оренду окремого конструктивного елементу благоустрою комунальної власності.

Необхідно зазначити, що споживчий ринок міста в повному обсязі  насичений об’єктами торгівлі, ресторанного  господарства  та сфери послуг, тому ріст кількості торгових підприємств уповільнився.

Згідно проведених розрахунків станом на 01 січня 2018 року  забезпеченість населення міста торговельною площею згідно встановлених нормативів на 1000 жителів у м. Миргороді складає:

 • для торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами - 978,5 кв. м, що вище нормативу у 3.2 рази;
 • посадковими місцями в загальнодоступній мережі ресторанного господарства - 251 % до  встановленого нормативу;
 • для торгівлі товарами повсякденного попиту – 380,4 кв. м, що вище нормативу у 3,7 рази;
 • для торгівлі непродовольчим товарами періодичного та епізодичного попиту -495,5 кв. м, що вище нормативу у 2,7 рази.

Відділ постійно співпрацює з супермаркетами, продовольчими магазинами та центральним ринком по питанню щодекадного моніторингу цін на продукти харчування першої необхідності,

Мережа підприємств побутового обслуговування включає практично весь орієнтовний перелік обов’язкових видів послуг для надання у містах. Крім цього, у місті надаються послуги, не передбачені обов’язковим переліком (наприклад, виготовлення ювелірних виробів). Наданням послуг населенню займаються понад 200 суб'єктів господарювання, а саме: ательє по пошиттю та ремонту одягу 7, майстерень по ремонту взуття – 15, перукарень та косметичних кабінетів – 54, майстерень по ремонту автомобілів – 23, майстерень по ремонту побутової техніки – 12, ювелірних майстерень – 7, майстерень по ремонту годинників - 3, об'єктів фотопослуг, послуг ксерокопіювання та комп’ютерного друку, прокату речей, нарізки скла, майстерень по ремонту та виготовленню металовиробів, ритуальних  послуг, квартирних та туристичних агентств, рекламних агентств, спортивно-оздоровчих центрів, ломбардів та інших – 93.

Розвиток підприємництва

В місті станом на 01.01. 2018 року число зареєстрованих фізичних осіб-підприємців складає – 1833,  юридичних осіб - 176.

Загалом, у сфері малого підприємництва працює понад 4,0 тис. чоловік.

Переважний напрямок в підприємницькій діяльності міста займає торговельно-посередницька діяльність та діяльність у сфері послуг.  

В місті продовжує працювати Фонд підтримки підприємництва для надання фінансово-кредитної допомоги малому бізнесу.          

      За період з 2004 року по 01.01.2018 року 16 представників малого бізнесу міста отримали фінансову підтримку на загальну суму 341,0 тис. грн. Протягом поточного року фінансова поворотна допомога Фондом підтримки підприємництва не надавалась. На даний час кошти у сумі 55 тис. грн.  повернено попередніми користувачами,  використаними на:

 - придбання пароконвекторної  хлібопечі для виготовлення дієтичних  хлібобулочних виробів та різноманітних страв

- відкриття навчального курсу по наданню косметичних послуг.

На даний час на сайті міської ради оголошено конкурс проектів бізнес – планів для представників малого та середнього бізнесу на отримання  фінансової поворотної допомоги.

Подавати проекти до розгляду необхідно не пізніше 01 березня цього року. Проблемні питання суб’єктів господарювання та громади міста розглядаються і вирішуються на засіданнях Координаційної ради з питань розвитку підприємництва. Протягом  звітного періоду проведено 4 засідання Координаційної ради щодо питань легалізації найманих працівників, ставки єдиного податку для платників 2-ї групи, обговорення якості надання суб'єктами господарювання квартирних послуг

Проведено спільне засідання круглого столу із представниками управління Держпродспоживслужби в Полтавській області по питанню правових засад взаємодії підприємців з представниками органів державного нагляду і контролю у сфері метрології, захисту прав споживачів та реклами.

Активно співпрацюємо із Проектом міжнародної технічної допомоги "Партнерство для розвитку міста" (Проект Проміс). Створена робоча група для розробки Програми посилення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва  в м. Миргороді. Для надання конструктивних пропозицій підприємцями та встановлення об'єктивної оцінки стану розвитку  малого та середнього бізнесу в місті організовуємо проведення фокус – груп. На даний час Програма знаходиться в процесі розробки.

10 представників м. Миргорода – майбутніх підприємців, зацікавлених у створенні власної справи та діючих, яким не вистачає конкретних знань та інструментів ведення бізнесу, протягом березня - вересня поточного року пройшли навчання  в рамках проекту "Крок до підприємництва" за підтримки Міністерства економічного розвитку та співробітництва Німеччини. Партнером проекту є Департамент економічного розвитку Полтавської ОДА. У рамках даного проекту у одного із підприємців нашого міста є можливість виграти грант у розмірі 500 тис. грн для розвитку власної справи.

Надання в оренду окремого конструктивного елементу благоустрою комунальної власності

За 2017 рік відділом підготовлено та прийнято 204 рішень виконавчого комітету, укладено 230 договорів на надання в оренду окремого конструктивного елементу благоустрою комунальної власності.

За надання в оренду окремого конструктивного елементу благоустрою комунальної власності за звітний період до міського  бюджету надійшло 842,7 тис. грн. В зрівнянні з аналогічним періодом минулого року (524,1 тис. грн.) сума надходжень збільшилась на 318,6 тис. грн.

Із суб’єктами господарювання, які не здійснили у відведені терміни сплату за надання в оренду окремого конструктивного елементу благоустрою комунальної власності  постійно проводиться  робота по недопущенню заборгованості та здійсненню своєчасної сплати.

Захист прав споживачів

            Протягом звітного періоду до відділу споживчого ринку та підприємництва звернулися 135 осіб з наступних питань:

 • щодо якості товарів ( мобільні телефони - 18, телевізори та електротовари побутового призначення – 30, непродовольчі товари - 12);
 • щодо якості торгівельних послуг (встановлення вікон, дверей – 8, придбання товарів через інтернет – магазини – 5, сервісне обслуговування – 37, житлово-комунальних – 4, неетична поведінка продавців – 13);
 • щодо відсутності достовірної інформації на товари та послуги - 8;

Дієву допомогу одержали 86 скаржників, в т.ч. для 12 - повернули кошти, для 50 –  проведено гарантійний ремонт побутової техніки та мобільних телефонів, для 24 – здійснено обмін товару.

Найбільше скарг надійшло на:

 • якість побутових електротоварів, мобільних телефонів придбаних у магазині "Ельдорадо" (ТЦ Мир"), магазині "Фокстрот" (2-й поверх магазину "Сільпо");
 • мобільних телефонів, придбаних у магазині "Алло" (керуючий Гришко П.Г.), магазині мережі МТС (пп Зайченко В.В.), "Юніком" (п/п Приймачук Р.М.);
 •  якість встановлення вікон, дверей (пп Кожедуб В.В.);
 • якість взуття, одягу, придбаного в ТЦ "Мир", на центральному ринку.

Необхідно зазначити, що питання захисту прав споживачів вирішуються в якомога найкоротші терміни безпосередньо із  суб’єктами господарювання, протягом поточного року не було необхідності для звернення до обласного управління Держпродспоживзахисту.

Виникають питання, особливо в літній період, щодо порушень режиму роботи об’єктів торгівлі, здійснення стихійної торгівлі, найчастіше сезонною плодоовочевою продукцією. В цьому напрямку відділ ефективно співпрацює з інспекцією з благоустрою. Суб'єктам господарювання, які намагаються здійснювати торгівлю стихійно, пропонується оформити торгове місце, як оренду елементу благоустрою комунальної власності До злісних порушників вживаються заходи, які передбачають спочатку попередження,  потім штрафи.

З метою вирішення питання захисту жителів міста від шкідливого впливу шуму створено робочу групу, до складу якої ввійшли спеціалісти Миргородського міжрайонного відокремленого підрозділу лабораторних досліджень "Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України", відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби у м. Миргороді, інспекції з благоустрою, відділу споживчого ринку та підприємництва міської ради,  Миргородського відділу  поліції.

У разі потреби проводиться комісійне проведення вимірювання шумів. Якщо приладом  зафіксується шумове перевантаження, порушників буде притягнуто до адміністративної відповідальності.

Відділ  споживчого ринку та підприємництва буде й надалі постійно тримати на контролі  питання  дотримання правил торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг, культури та якості обслуговування мешканців та гостей міста.

 

ОГОЛОШЕННЯ
     
Засідання комісії з питань освіти

16.12.2019 року о 13.00 у залі засідань міської ради відбудеться засідання постійної комісії міської ради з питань освіти, культури, духовності, молоді та спорту.

     
     
Скликається сесія

19 грудня 2019 року о 09.00 у залі засідань міської ради скликається 51 сесія міської ради сьомого скликання. Відповідне розпорядження № 72-р підписав міський голова Сергій Соломаха

     
     
Засідання комунальної комісії

13.12.2019 року о 13.00 в залі засідань міської ради відбудеться засідання постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства, будівництва, торговельного обслуговування, транспорту, зв’язку, екологічної політики 

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Міста побратими

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01, факс: (05355) 5-22-21 E-mail: mmrada@ukr.net