Военкомат Центр зайнятості АМУ
Відділ споживчого ринку та підприємництва
2013-07-22

Відділ споживчого ринку та підприємництва інформує

 

Положення про відділ

 

Робота щодо здійснення контролю у сфері обігу товарів  і послуг, розвитку  підприємництва та захисту прав споживачів

 

 1. Сфера обігу товарів і послуг

 

Станом  на 1 жовтня 2019 року  мережа  роздрібної торгівлі налічує:

467 стаціонарних магазинів, 135 підприємств дрібнороздрібної мережі; 38 підприємств ресторанного господарства, 218 підприємств сфери послуг, 29 аптек та аптечних пунктів, 8 ветаптек,  4 магазини “Оптика”, 17 автозаправних станцій.

Цифри свідчать про те, що в місті досить розгалужена інфраструктура підприємств споживчого ринку. Забезпеченість населення міста торговельною площею на 1000 жителів у   м. Миргороді  вище нормативу у 3.3 рази.

Протягом звітного періоду відкрито нових об'єктів торгівлі:

 1 підприємство  роздрібної торгівлі

 • магазин "Економ", вул. Свидницького, 1

 

 1    підприємство ресторанного господарства

 • кондитерська "Konditorei  Оксани  Мастюк", вул.Сорочинська, 53

     1   підприємство сфери послуг

 • салон косметологічних послуг,  вул. Незалежності, 15А

 

2 підприємства дрібнороздрібної торгівлі

 • вул. Гоголя, 98А  -     "Піца з собою"
 • вул. Гоголя, 146               -      кіоск (гарячі напої)

 

Завдяки відкриттю нових об’єктів у сфері торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг створено 20 робочих місць.

З метою задоволення попиту населення на сезонну продукцію прийнято  рішення виконавчого комітету від 02 квітня 2019 року №134 "Про визначення місць для організації тематичних ярмарків". Відповідно виділено додаткові торгівельні місця для реалізації овочів, фруктів, баштанових культур від сільськогосподарських виробників на вулицях,  віддалених від центру міста. Крім того, даним рішенням напередодні великодніх, новорічних та різдвяних свят надаються місця для виносної торгівлі  відповідною продукцією. У 2020 році плануємо проводити в місті  більше тематичних ярмарків  із залученням місцевих товаровиробників та фермерських господарств.

Виникають питання, особливо в літній період,  щодо порушень  режиму роботи об’єктів торгівлі та перевищення шуму. Протягом звітного періоду відділом організовано  5 комісійних перевірок вимірювання шумів та інфразвуку, проведених  на підставі звернень жителів міста. Були зафіксовані порушення допустимого рівня, порушники притягнуті до адміністративної відповідальності  у вигляді штрафу.

2. Розвиток підприємництва

 

В місті станом на 01.10. 2019 року число зареєстрованих фізичних осіб- підприємців складає – 1922,  юридичних осіб - 177. Якщо порівнювати з періодом минулого року (зареєстрованих фізичних осіб- підприємців складає – 1916,  юридичних осіб – 176), кількість суб'єктів господарювання практично не зменшилась.  

            Переважний напрямок в підприємницькій діяльності міста займає торговельно-посередницька діяльність та діяльність у сфері послуг.

                 В рамках виконання Комплексної програми розвитку малого підприємництва у місті Миргороді на 2016 – 2020 роки продовжує працювати  Фонд підтримки підприємництва для надання фінансово-кредитної допомоги малому бізнесу.     На даний час з моменту створення Фонду підприємці міста отримали фінансову підтримку на   загальну суму   391,0 тис. грн.           

               Протягом поточного року фінансова поворотна допомога Фондом підтримки підприємництва не надавалась. Але до 01 грудня кошти у сумі 50 тис. грн.  буде повернено попереднім користувачем. На сайті міської ради повторно розміщено оголошення конкурс проектів бізнес – планів для представників малого та середнього бізнесу на отримання  фінансової поворотної допомоги. На сьогодні від суб'єктів господарювання на розгляд до  Фонду надійшли 2 бізнес - пропозиції:

 - придбання пресу для  утилізації пластику

-   відкриття навчального курсу по наданню послуг масажу.

До кінця поточного року одному із претендентів буде виділена допомога.

Нагальні питання суб’єктів господарювання  розглядаються і вирішуються на засіданнях Координаційної ради з питань розвитку підприємництва.

 Протягом    звітного періоду проведено 5 засідань Координаційної ради, а саме по  питанню ставок єдиного податку та легалізації найманих працівників, дотримання законодавства щодо реалізації питної води, дотримання санітарних норм та правил   об'єктами по наданню перукарських та косметологічних  послуг, дотримання правил техніки безпеки, санітарних норм та правил   суб'єктами господарювання, які використовують  атракціони у м. Миргороді для надання послуг   дітям.

  Відповідно розпорядження міського голови "Про створення робочої групи по легалізації заробітної плати та зайнятості населення міста" відділ у складі робочої групи протягом звітного періоду брав участь в проведенні 11  рейдів, обстежено 70 суб'єктів господарювання. У ході обстеження спеціалістом відділу також контролюються питання щодо дотримання режиму роботи, вимог та правил торгівлі, оформлення куточка споживача.

            У рамках  Програми посилення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва  в м. Миргороді (затвердженої  рішенням тридцять сьомої сесії сьомого скликання міської ради №102 від 18.05.2018 року) активно співпрацюємо із Проектом міжнародної технічної допомоги "Партнерство для розвитку міста" (Проект ПРОМІС). На сьогодні  експертами ПРОМІСу відібрано для впровадження у м. Миргороді 2 проекти:

 1. "Центр підтримки та розвитку бізнесу " - від Громадської організації "Зміни можливі"

Загальний бюджет  проекту – 894470,00 грн.

Внесок Проекту ПРОМІСу  - 622220,00 грн.

Власний внесок проектанта – 272250,00 грн

Створення центру  сприятиме розвитку малого та середнього бізнесу шляхом забезпечення майбутніх приватних підприємців, керівників, власників бізнесу повноцінною платформою для навчання, генерації ідей, комунікації, обміну досвідом, реалізації спільних проектів.

 1. Створення Центру  керамічного мистецтва" - від Громадської спілки  "Миргородський центр кераміки"

 Загальний бюджет  проекту – 1543801,00 грн.

 Внесок Проекту ПРОМІСу  - 1082661,00 грн.

 Власний внесок проектанта – 461140,00 грн

 Створення Центру  керамічного мистецтва на базі   Миргородського художньо-промислового коледжу ім. М.В. Гоголя сприятиме розвитку молодіжного підприємництва шляхом набуття знань та  практичних   навичок, удосконаленню виробничої практики студентів та випускників-керамістів коледжу, в кінцевому результаті - налагодженню системи збуту керамічних виробів.  

Реалізація даних проектів, яка спрямована на  покращення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва  міста, планувалася в 2019 році, але в зв'язку з технічними причинами, незалежних від проектантів, переноситься на 2020 рік  

 

 1. Надання в оренду окремого конструктивного елементу благоустрою комунальної власності

 

За 9 місяців 2019 року відділом підготовлено та прийнято 45 рішень виконавчого комітету, укладено 118 договорів на надання в оренду окремого конструктивного елементу благоустрою комунальної власності. Припинено  12 договорів (зміна суб'єкта господарювання,   дострокове припинення виносної торгівлі).

Від сплати за надання в оренду окремого конструктивного елементу благоустрою комунальної власності за звітний період до міського  бюджету надійшло  684,1 тис. грн. В зрівнянні з аналогічним періодом минулого року (472,8 тис. грн.) сума надходжень значно збільшилась (+ 211,3 тис.грн). Це пояснюється тим, що розмір оцінки відповідно до Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів збільшився майже на 30 відсотків                            (з 17.07.2018 року) та й заборгованість значно зменшилась.   

Станом на 1 жовтня поточного року діє 185 договорів надання в оренду окремих конструктивних елементів благоустрою, в т.ч

стаціонарні тимчасові споруди – 136, із них:

 52 -  продовольчі павільйони

 50 -  непродовольчі павільйони

 6   -  питна вода

 21  -  по наданню послуг (ремонт взуття, офіси, термінали поповнення рахунків, кавові автомати)

 7   -  літні  майданчики

   На здійснення  виносної торгівлі саджанцями, квітами власного вирощення, плодоовочевою продукцією  протягом поточного року укладено 69 договорів.

 

На виконання рекомендацій постійної депутатської комісії Миргородської міської ради з питань бюджету та інвестицій та підприємництва, з метою виявлення  встановлених без відповідного дозволу малих архітектурних форм та незаконної виносної торгівлі  розпорядженням міського голови від  17 липня 2019 року № 94-в створена постійно діюча робоча група для проведення комісійних перевірок. Протягом  літнього сезону поточного року робочою групою перевірено 27 суб'єктів підприємницької діяльності. В результаті перевірок виявлено порушень у :

 • 4 - встановлення без відповідного дозволу малих архітектурних форм
 • 8  - порушення правил благоустрою.

Порушники притягнуті до адміністративної відповідальності  у вигляді попереджень та  штрафів. З ними також проведена відповідна робота щодо оформлення договорів оренди елементів благоустрою та недопущення порушень. В результаті один підприємець подав заяву, інші – оформлятимуть елементи благоустрою на початку наступного літнього сезону.

 

                           4. Захист прав споживачів

                Протягом  звітного періоду  до відділу споживчого ринку та підприємництва звернулися     96 осіб з наступних питань:

 • щодо якості товарів - 42   ( мобільні телефони - 11, телевізори та електротовари побутового призначення – 20, інші непродовольчі товари - 11);
 • щодо якості торгівельних послуг - 46 (встановлення вікон, дверей – 6, придбання товарів через інтернет – магазини – 5, сервісне обслуговування – 30, житлово-комунальних – 1, неетична поведінка продавців – 4);
 • щодо відсутності  достовірної інформації на товари та послуги – 8.

     Дієву допомогу одержали 75 скаржників, в т.ч.  для  8 - повернули кошти, для  45 –  проведено гарантійний ремонт побутової техніки та мобільних телефонів, для 22 – здійснено обмін товару. Також, 20 скаржникам підготовлено письмові відповіді.

 

ОГОЛОШЕННЯ
     
Скликають чергове засідання виконавчого комітету

17 липня 2020 року о 9.00 в залі засідань міської ради скликається чергове засідання виконавчого комітету міської ради

     
     
ОГОЛОШЕННЯ

ПРО ПРОВЕДЕННЯ УСТАНОВЧИХ ЗБОРІВ ДЛЯ ФОРМУВАННЯ СКЛАДУ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ПРИ ВИКОНАВЧОМУ КОМІТЕТІ МИРГОРОДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

До уваги керівників громадських об’єднань, релігійних, благодійних організацій, творчих спілок, професійних спілок та їх об’єднань, асоціацій, організацій роботодавців та їх об’єднань, недержавних засобів масової інформації

     
     
Засідання земельної комісії

      08 липня 2020  року о 14.00 в залі засідань міської ради відбудеться засідання постійної комісії міської ради з питань промисловості, приватизації, земельних ресурсів.

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Миргородводоканал

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01, факс: (05355) 5-22-21 E-mail: mmrada@ukr.net