Военкомат
Миргород фестивальний
2013-04-18

6 вересня 2011 року Миргород отримав статус міста курорту державного значення. Для створення туристичної привабливості курорту міська рада прикладає багато зусиль, вважаючи це одним зі своїх першочергових завдань. У Миргороді відбувається багато цікавих культурних заходів, серед яких чільне місце посідають фестивалі. У перспективі планується, що Миргород стане фестивальним містом. З кожним роком фестивальний рух набирає обертів.

 

Фестиваль сучасного українського романсу "Осіннє рандеву"

Із 2001 року у Миргороді відбувається фестиваль сучасного українського романсу "Осіннє рандеву".

Цей захід, що вже став традиційним, слугує піднесенню іміджу міста Миргорода та слави України, розквіту сучасної української пісні, відновленню традицій українського романсу, що має власні корені, підживлені світовою музичною культурою.

Всеукраїнський фестиваль сучасного українського романсу "Осіннє рандеву" більше 10 років збирає на миргородській сцені відомих заслужених та народних артистів України. У рамках фестивалю проводиться конкурс українського романсу, участь в якому беруть молоді та маловідомі співаки з усієї України, до нас їдуть гості з Білорусії, Молдови та Росії.

За період існування фестивалю у конкурсній програмі взяли участь виконавці майже з усіх областей України і, звичайно ж, з Миргорода. Почесні гості фестивалю – народні та заслужені артисти України, переможці фестивалю минулих років, заслужені діячі мистецтв, поети-пісняри та композитори. У рамках фестивалю відбуваються творчі зустрічі з поетами, композиторами, концерти гостей та переможців конкурсної програми.

Наш фестиваль подарував путівку у творче життя володарям «Гран-прі» різних років, а нині відомим в Україні провідним та заслуженим артистам: Ніні Мирводі, Івану Красовському, Ігорю Миргородському, Оксані Нестеренко, Олексію Похвалі, Юлії Антипенко, Марті Шпак.

Організатори:

Полтавська обласна державна адміністрація;

Миргородська міська рада;

Народний артист України Мар'ян Гаденко;

ПрАТ ЛОЗ «Миргородкурорт»;

Національна радіокомпанія України.

Контактна інформація: (05355) 5-68-32

 

 

 

Обласний фестиваль дитячої та юнацької творчості «Миргородський квітограй»

У 1997 році започатковано обласний фестиваль дитячої та юнацької творчості "Миргородський квітограй. Присвячений Міжнародному дню захисту дітей творчий конкурс збирає талановитих дітей та молодь Полтавщини у перший день літа.

Мистецький захід має на меті популяризацію дитячої творчості, створення умов для вдосконалення виконавської майстерності та підтримки обдарованої молоді.

У фестивалі-конкурсі беруть участь дитячі та юнацькі колективи, окремі виконавці віком від 5 до 17 років.

Конкурс проводиться:

у трьох вікових категоріях:

- молодша група – 5 – 9 років;

- середня група – 10 – 13 років;

- старша група – 14 – 17 років.

у наступних номінаціях:

- хореографія (сучасна, народна, класична, спортивна);

- вокал (естрадний, народний, академічний);

- сольний;

- дуети, тріо, квартети, ансамблі.

Організатори:

управління культури Полтавської ОДА;

комунальна установа «Обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи»;

відділ культури і туризму Миргородської міської ради.

Контактна інформація: (05355) 5-68-32

 

 

 

Міжнародний шаховий турнір

Для розвитку спортивного руху у Миргороді та залучення до здорового і активного відпочинку миргородців і гостей у 2002 році у Миргороді започатковано шаховий фестиваль. В інтелектуальному турнірі, що традиційно проходить у липні беруть участь представники з багатьох регіонів України, Вірменії, Росії.

Перші змагання відбулися у 2002 році. Ініціаторами їх були щирий прихильник шахів, Миргородський міський голова Сергій Соломаха та тренер-викладач ДЮСШ Валерій Яворовський. У турнірі "Миргород-2002" взяли участь 22 шахісти. Серед них вихованці Миргородської ДЮСШ: Соломаха Андрій, Тютюнник Артем, Самар Анна та інші. Переможцем став чемпіон Полтави кандидат у майстри спорту Білоха Сергій.

З 10-ох фестивалів 9 були проведені у Миргородській спеціалізованій школі № 5 (директори Ігнатюк М.В., Горобець С.М.)

У фестивалі “Миргород-2008” змагалися 158 шахістів з 17 областей України, наступного року їх було 161 чоловік з 13 областей України та з Росії, у 2010 році – 153 учасники з 16 регіонів нашої країни та з Білорусі. Отже, з 2009 року шаховий фестиваль у Миргороді набув статусу Міжнародного.

У рекордному за кількістю учасників шаховому фестивалі “Миргород-2011” (205 спортсменів з 19 регіонів України та з Росії і Вірменії) брали участь 27 міжнародних майстрів, майстрів спорту та майстрів ФІДЕ, більше 50 кандидатів у майстри спорту. Наймолодшим учасникам змагань – 6 років, найстаршому – 79.

Починаючи з 2010 року, окрім традиційних турнірів «А» та «Б», проводиться ще й окремий, дитячий турнір «В».

Під час шахового фестивалю усі бажаючі спортсмени мають змогу спробувати себе у турнірах із швидких (з 2010) та блискавичних шахів.

Організатори:

Миргородська міська рада;

відділ у справах спорту, сім"ї та молоді Миргородської міської ради.

Контактна інформація: (05355) 5-48-86.

 

 

 

 

Фестиваль народної творчості «МиргородФест»

Яскравою сторінкою у мистецькій палітрі 2011 року став приурочений 20-ій річниці Незалежності України фестиваль «МиргородФест».

Фестиваль народної творчості «МиргородФест» відбувається на центральній площі міста щосуботи з 1 червня по 18 вересня з 19.00 до 22.00 за участю творчих колективів міста.

З творчим звітом виступають найкращі пісенні та хореографічні колективи, професіональні майстри сцени та аматори народного мистецтва, улюбленці миргородців: народний міський духовий оркестр ім. І.І. Шатравки, колективи художньої самодіяльності дитячої музичної школи ім. А.П. Коломійця, Центру естетичного виховання, Спеціалізованого санаторію «Слава», санаторію ім. М.В. Гоголя; палацу культури ПрАТ ЛОЗ "Миргородкурорт", реабілітаційного центру "Миргород" (МВС України), Центру культури та дозвілля, міського будинку культури. Фестивальне дійство на центральній площі міста традиційно завершується дискотекою для молоді.

Організатори фестивалю:

Миргородська міська рада;

відділ культури і туризму Миргородської міської ради.

Контактна інформація: (05355) 5-68-32

 

 

 

Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Соловейко України»

Із 28 по 30 жовтня 2011 року у Миргороді відбувся Перший Всеукраїнський телевізійний дитячий пісенний фестиваль-конкурс "Соловейко України". Учасниками телевізійного шоу - солісти та дитячі колективи майже із з усіх регіонів України.

Майже 60 голосистих соловейків - володарів Гран-прі різних Всеукраїнських фестивалів виборювали головний приз - премію президентського фонду Леоніда Кучми «України» та отримували заохочувальні призи від співорганізаторів дійства.
  Не легко журі було визначити переможця, адже всі вокалісти вже неодноразово заявляли про свій талант на престижних конкурсах. Приз глядацьких симпатій отримала найменша учасниця проекту - шестирічна Валерія Митюх зі Львівщини. Спеціальний приз від фонду - 5 тисяч гривень дістався Дарині Гаврик із Золотоноші. Володаркою Гран-прі стала 16 річна Діана Мірошниченко з Києва. Завершилося яскраве телевізійне шоу гала-концертом за участю переможців та гостей фестивалю, народних артистів та діячів мистецтв України.

Чотиригодинне дійство, що відбулося на сцені Палацу культури курорту Миргород, стало святом таланту і краси та вкотре підтвердило, що українська пісня вустами юних талантів звучить професійно. Під шквал оплесків глядачі довго не відпускали зі сцени виконавців. Присутні на заході були в захваті загалом від пісенного шоу, телеверсія якого демонструється на провідних національних каналах.

Мистецький захід відбувся за підтримки президентського фонду Леоніда Кучми "Україна", Полтавської ОДА, Миргородської міської ради, ПрАТ "Миргородкурорт", Першого національного. Фестиваль вразив високим рівнем організації та талановитістю виконавців, які до речі є володарями найвищих нагород на рівні регіонів.

Контактна інформація: (05355) 5-68-32

 

  

 

Гастрономічний фестиваль «Свято миргородської свині»

У 2011 році у Миргороді перегорнув першу свою сторінку гастрономічний фестиваль «Свято миргородської свині». Започаткований до 70-річчя виведення породи свиней «Миргородська ряба», фестиваль продовжує життя, розвивається та збирає впродовж фестивальних днів тисячі гостей з Полтавщини, Києва, Дніпропетровська, Харкова, Донецька, Львова, Рівного, з країн ближнього та дальнього зарубіжжя.

Виникнення цього фестивалю саме у Миргороді не випадкове, оскільки миргородська порода свиней була виведена у 1940 році у Миргородському районі.

У всьому світі миргородську породу свиней визнають ідеальною за співвідношенням м’яса і сала. Миргородську рябу називають іще миргородською сальною, оскільки саме її сало вважають найсмачнішим.

«Свято миргородської свині» – це велике гастрономічне шоу, яке дає можливість насолодитися найсмачнішими м’ясними стравами, приготованими за стародавніми рецептами та відчути справжній український колорит видовищного дійства розважальної програми.

Гості та учасники фестивалю мали можливість посмакувати вишуканими стра­вами зі свинини від найкращих миргородських кухарів, послухати виступи учасників художньої самодіяльності з Миргорода, Мир­городського району, з Лубен; поспостерігати, як справжні любителі сала чи котлет змагались між собою у поїданні цього харчу тощо. Нас особисто, більше привабили змагання богатирів, влаштовані на центральній вулиці перед готелем "Миргород". Учасники змагань із Гадяча, Зінькова, Котельви та Миргорода аж бігом переносили мішки вагою 70 кг, провели естафету "Прогулянка фермера", перекочували колесо якогось автогіганта та перетягували пожежний автомобіль вагою близько 12 тонн. Ми щиро вболівали за команду миргородців - і вона здобули заслужену перемогу.

Художній керівник зразкового ансамблю народного танцю "Променад" Андрій Матвієнко підготував для миргородців та гостей фестивалю унікальний подарунок - танцювальний флешмоб, у якому одночасно брало участь близько двохсот миргородських дітей. Вражаюче дійство!..

Дивлячись на усміхнені обличчя гостей фестивалю, чуючи їхні гарячі оплески, особливо тонко вловлювалося те, як на фоні танцю, на фоні величезного розгорнутого Державного Прапора, що тримали учасники флешмобу, в унісон билися людські серця. "Мир­город! Миргород! Миргород!", - дружно скандували усі - і учасники флешмобу, і ті, хто прийшов подивитися на нього, - і в цьому була уся неповторність задуму.

Уперше під відкритим небом виступали артисти циркової студії під керівництвом Валерія Літічевського, які теж зібрали довкола себе надзвичайно велику юрбу шанувальників, що раз по раз зривали шквали оплесків та вигукували "браво!"

А чого було варте спортивно-розважальне шоу "Жіночі грязьові бої"! На рингу сходилися в поєдинку красиві, сильні, спритні Кармен, Пуля, Матриця, Малючка. Кожна спортсменка мала свого вболівальника, який підтримував її. Скажімо, що за рівнем підтримки (якщо враховувати децибели) Національний спортивний комплекс відпочивав.

Вогняне шоу надвечір - просто казкове… Молодіжна вечірня дискотека на кінець першого фестивального дня - поза конкуренцією! Феєрверк - незабутній!

Головною подією другого фестивального дня був конкурс на кращого кухаря року. Кожний із претендентів на це почесне звання у першому турі змагань підготував на суд вимогливого журі, у складі якого були висококваліфіковані експерти, на свій вибір страву, одним з інгредієнтів якої була свинина. Кухар ресторану "Філін", тобто пугач, Сергій Войтенко підготував за особливою технологією запечене в духовці порося. Винахідлива Юлія Міхей із ресторану "Гранд-Піцца" запропонувала фаршировану часником корейку з овочами, а досвідчена Ірина Шевченко з кафе-бару "Зелений сад" за всіма правилами кулінарної науки за­смажила підсвинка. Усі страви були одна краща іншої. У другому турі кухарі демонстрували майстерність у приготуванні бутербродів. За підсумками двох турів найбільше балів набрала Юлія Міхей. Її і назвали кращим кухарем року. Приз глядацьких симпатій дістався Сергію Войтенку, а Ірина Шевченко відзначена подякою журі.

Віртуальним, як тепер модно називати умовну реальність, призом для присутніх на майдані глядачів був святковий настрій. Його поділили порівну. Усім вистачило. Люди згадували, що сало - найкращий продукт у далеку дорогу. Жартома і всерйоз гості нагадували, хоч і не нову, зате таку, що не старіє істину про те, що сало - воно не тільки в Африці, а і в Закарпатті чи Донбасі сало. Не ручаємося так воно чи ні, але від курортників самі чули, що смачнішого, ніж у Миргороді сала з легендарної рябої свині їм куштувати не доводилося.

Організатори:

Миргородська міська рада;

Відділ культури і туризму Миргородської міської ради;

ГО «Лад і добробут рідному місту»;

ПрАТ «Миргородкурорт»;

Контактна інформація: (05355) 5-68-32

Гастрономічний фестиваль «Свято миргородської свині - 2013» радо зустріне   своїх учасників 28-29 вересня у місті - курорті Миргород. 

 

 

 

 

Всеукраїнський фестиваль дерев'яної скульптури «Гоголь-парк»

З 28 березня по 1 квітня 2013 року на території курорту «Миргород» у рамках святкування дня народження видатного письменника Миколи Васильовича Гоголя відбувся перший Всеукраїнський фестиваль дерев'яної скульптури «Гоголь-парк".

Захід урочисто відкрили міський голова Сергій Соломаха, генеральний директор ПрАТ ЛОЗ «Миргородкурорт» Олександр Гавловський, депутат обласної ради Володимир Онищенко, депутат міської ради, голова громадської організації "Лад і добробут рідному місту" Олег Говоруха, журі фестивалю та Микола Кисліченко в образі Миколи Гоголя.

Просто неба, використовуючи різні техніки і дерев'яні заготовки, на очах глядачів, учасники конкурсу вирізали дерев’яні скульптури, присвячені творам М.В.Гоголя. Привертала увагу техніка виконання кожного майстра. Різьбяр в інвалідному візку Альберт Фаттахов приїхав з м. Прилуки Чернігівської області. Чоловік втратив ноги, але не втратив волю до життя. На колінах за допомогою бензопилки він створює серйозні і сатиричні садові скульптури. У Миргороді він вирізав дерев'яного Тараса Бульбу і веселу компанію з повісті «Вечори на хуторі поблизу Диканьки».

Наймолодшим учасником фестивалю був п’ятикласник із Хорола Владислав Тендітний. Другий рік хлопець вчиться вирізати іграшки та предмети побуту в гуртку «Умілець» Хорольського Центру дитячої та юнацької творчості.

Ще один учасник фестивалю Євген Бельченко приїхав із с. Єрки Миргородського району. Він уже 15 років працює з деревом і виготовляє ложки, тарелі та інші декоративні речі. Його роботи не лише оригінальні - вони практичні. Різцем і електричною пилкою три дні майстер з Дніпропетровська Андрій Толпекін вирізав гоголівського Вія, а потім вирішив зробити ще одну скульптуру – Фому Брута. А майстер на всі руки - харків’янин Олександр Сердюк створив персонаж із повісті «Петербургские рассказы». Три дні він втілював свої творчі ідеї в дереві. Композиція «Ніс» набрала найбільшу кількість голосів журі.

Майстри в екстремальних умовах показали на що перетворюється звичайна дерев'яна колода в руках умільців. Кожен, хто завітав на фестиваль отримав естетичну насолоду від процесу створення виробів традиційного для України виду мистецтва, зміг взяти участь у майстер-класах та цікаво і весело провести час у товаристві самого Гоголя та миргородських артистів. Усі учасники отримали відзнаки і подарунки від організаторів та спонсорів фестивалю. Офіційне нагородження відбулося на сцені ПК "Миргород". Грамоту за волю до перемоги і до життя міський голова Сергій Соломаха вручив різьбяру в інвалідному візку Альберту Фаттахову. Дерев'яні скульптури різьбярів прикрасили територію миргородської оздоровниці.

Організатори: 

Миргородська міська рада;

Громадська організація «Лад і добробут рідному місту»;

ПрАТ ЛОЗ «Миргородкурорт»;

Контактна інформація: (05355) 5-68-32

 

 

 

 

«МИРГРАД 2013»

У 2013 році у Миргороді започатковано перший Фестиваль гітарного мистецтва «МИРГРАД 2013». Літній камерний фестиваль проходив з 12 по 13 червня.

12 червня у Миргороді відкрився перший Фестиваль гітарного мистецтва «МИРГРАД 2013». Зі сцени районного будинку культури учасників мистецького дійства та шанувальників музики привітав міський голова Сергій Соломаха. Він побажав творчим особистостям цікавого і змістовного перебування у місті–курорті і висловив сподівання, що відновлений через майже два десятиліття мистецький захід, подібний якому свого часу започаткувало об'єднання "Мистецьке братство", стане традиційним і буде окрасою фестивального руху в Миргороді.

На камерний фестиваль у Миргород з'їхалися творчі особистості з багатьох куточків України. У програмі заходу: концерт майстрів гітари, демонстрація майстрових гітар, турнір лицарів гітари творчі вечори композиторів Юрія Шевченка та Володимира Дороша.

Перший фестиваль гітарного мистецтва "Миргород-2013" вдало доповнила виставка художніх робіт на музичну тематику, яка прикрасила фойє районного будинку культури. Експозиція поєднала роботи професійних художників, студентів художньо-промислового коледжу ім. М.Гоголя та переможців міського фестивалю дитячої творчості "Малюємо музику".

Організатори мистецького заходу: Миргородська міська рада, відділ культури і туризму міської ради, Миргородська дитяча музична школа ім. А.П.Коломійця. Захід проходить за підтримки відділу культури Миргородської районної державної адміністрації, ТОВ «Алустон-БВ», Санаторію ім. М.В. Гоголя Південної залізниці, ПрАТ «Миргородкурорт», ГО «Лад і добробут рідному місту».

Камерний фестиваль став окрасою фестивального руху Миргорода.

Контактна інформація: (05355) 5-68-32

 

 

 

Джерела любові

У Миргороді активно розвивається фестивальний рух. І кожен із мистецьких заходів претендує стати візитівкою курортного міста. Черговою визначною подією в культурному житті 2013 року став фестиваль вокального мистецтва "Миргородські джерела".

Оспіваний Миколою Гоголем миргородський край здавна славиться своїми талантами. Показати широкому загалу пісенну народну творчість, яку жителі цього благословенного куточка у Полтавській області, дбайливо бережуть, як найдорожчу реліквію - головне завдання кожного фестивалю, проведення яких ініціює міська влада. Після отримання Миргородом статусу місто-курорт державного значення, цей напрямок у культурному житті щороку набирає більших обертів. Так до традиційних уже фестивалів, "Осіннє рандеву, "Миргородський квітограй, "Миргородфест", Соловейко України, уже в 2013 році додалося ще кілька. Нещодавно прихильники струнної музики, насолоджувалися камерним мистецтвом. Тепер же уся щедрість української нації вилилася дзвінкоголосою піснею учасників першого фестивалю "Миргородські джерела", присвячений 22-й річниці Незалежності України.

Мистецький двобій між вокальними ансамблями міста і району за звання кращого відбувся на території медико-реабілітаційного центру «Миргород» УМВС України. Колектив гостинно приймав гостей і учасників свята. Підтримала ідею проведення митецького свята і районна влада.

За задумом організаторів фестивалю, його учасники мали не тільки дарувати глядачам задоволення від української пісні, а ще й змагатися за почесне звання «Кращий вокальний колектив року». Тож і намагались переспівати один одного 13 колективів із Миргорода, Комишні, Біликів, Петрівців, Гаркушинців та Вовнянки. А їхні майстерність й старання оцінювало професійне журі на чолі із композитором, Заслуженим працівником культури України Анатолієм Ждановим.

Помічниками журі у такій відповідальній творчій справі стали глядачі. Вони не шкодували своїх долонь і щедро дарували оплески самодіяльним артистам. Найбільшу глядацьку симпатію (й відповідний приз) здобув жіночий вокальний ансамбль «Берегиня» Комишнянського зонального будинку культури. Третє місце посів народний самодіяльний жіночий ансамбль «Джерела» із Палацу культури курорту «Миргород», друге – народний чоловічий вокальний ансамбль «Жаброкюківські дядьки» Миргородського районного будинку культури. Звання ж «Кращий вокальний колектив року» заслужено дісталось народному самодіяльному пісенному ансамблю «Обереги» із Миргорода. Усі учасники першого фестивалю вокального мистецтва «Джерела любові» отримали подяки Миргородської міської ради, а переможці – призи від ПрАТ «Полтавське хлібоприймальне підприємство».

Організатори фестивалю:

Миргородська міська рада;

Миргородська районна державна адміністрація;

Медичний реабілітаційний центр «Миргород»;

ПрАТ «Полтавське хлібоприймальне підприємство».

Контактна інформація: (05355) 5-68-32

 

 

Український ковальський фестиваль ножових майстрів

Горно, молот та ковальня – це все, що потрібно ковалеві, аби розпочати власну справу. Але оволодіти цими нехитрими інструментами і стати справжнім майстром може далеко не кожен. Адже ковальство – наче особливий вид мистецтва, що склався з поєднання поетичного, музичного та художнього жанрів. Популяризувати древнє ремесло вирішили і в Миргороді. 21 та 22 вересня в Миргороді проходив Перший український ковальський фестиваль ножових майстрів. 

До здравниці приїхало близько тридцяти представників почесної професії, аби взяти участь у Першому українському ковальському фестивалі ножових майстрів. Ідея його проведення належить керівникові громадської організації «Миргородські майстри» Дмитру Горячкіну. Підтримали задум і допомогли втілити його в життя Миргородська міська рада, гільдія майстрів «Коло», ПрАТ «Миргородкурорт» та спонсори.

У стародавні часи ковалів сприймали як напівбогів, людей, котрі зуміли підкорити собі вогонь. Їхня праця високо цінується і до сьогодні. Проте, констатує коваль із села Трудолюб, один із кращих українських майстрів Петро Федоряка, сьогодні молодь все рідше цікавиться ковальством. Тих же, хто цікавиться, пан Петро з радістю навчає. Для цього він навіть створив спеціальну гільдію майстрів «Коло», своєрідну школу для бажаючих освоїти древнє ремесло та клуб за інтересами для тих, хто вже добре володіє інструментами.

Нагодою побачити майстер-класи від віртуозів ковальської справи скористалося чимало миргородців. Ховаючись під парасольками від прохолодного осіннього дощу, мешканці міста захоплено спостерігали за тим, як майстри вдихають життя в звичайний шматок металу. Більше того, під наглядом досвідченого коваля кожен гість фестивалю міг власноруч викувати собі оригінальний сувенір. Або ж придбати під час свята уже готову монету, прикрасу, символічну підкову на щастя чи справжній мисливський ніж. Крім власне ковалів – головних дійових осіб фестивалю, святкову атмосферу створювали також учасники Київського військово-історичного клубу «Росичі», бійці столичного клубу східної культури «Мічі», майстри рукопашного бою Полтавського військово-спортивного центру «Воїн», спортсмени Миргородського клубу таїландського боксу «Муей-тай», та, звичайно ж, художні колективи Миргородщини. А доки городяни відпочивали, майстри готували для міста незвичайний подарунок – сонячний годинник, котрий стане ще однією окрасою курортного Миргорода.

Ковальство, як одне з найстаріших, найскладніших і рідкісних українських ремесел сьогодні переживає період свого відродження. Про це свідчать численні фестивалі й конкурси ковальської майстерності, які проходять у Львові, Івано-Франківську, Києві, Донецьку, Судаку. Живе ковальський дух і на Миргородщині. Але зазвичай такі культурні заходи неможливі без спонсорської допомоги. Це ПрАТ «Миргородкурорт» (генеральний директор Олександр Гавловський), МП «Контакт» (директор Олександр Карпенко), ПАТ «Миргородський завод мінеральних вод» (генеральний директор Валерій Сенько), санаторій ім. М. В. Гоголя (директор Микола Сідько) та МРЦ «Миргород» (директор Анатолій Чорнобай).

Свято супроводжували виступи колективів художньої самодіяльності Миргородщини, відбулося шоу барабанів і концерт заслуженої артистки України Наталії Май. Також на гостей фестивалю чекала смачна кухня, музика, танці і незабутні враження.

 

 

 

Міжнародний бізнес-турсалон «Полтавщина-2013» та туристична виставка «Відпочивайте на Полтавщині!»

20 вересня у Миргороді відбувся перший Міжнародний бізнес-турсалон «Полтавщина-2013» та туристична виставка «Відпочивайте на Полтавщині!». У рамках програми заходу відбулися урочисті збори з нагоди Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні; подіумна дискусія на тему «Партнерство влади і бізнесу – запорука сталого розвитку сфери туризму і курортів», а також підписання угод та меморандумів про співпрацю з іноземними партнерами: місто Горна Оряховіца (Республіка Болгарія) та Адміністрація Імеретинського краю (Республіка Грузія).

У роботі туристичної виставки взяли участь представники Волинської, Житомирської, Київської, Сумської та Чернігівської областей, 23-х районів Полтавщини та трьох міст обласного значення – Миргорода, Кременчука та Комсомольська. На турсалон прибули делегації з Республіки Грузії, Російської Федерації та Республіки Болгарії.

Під час роботи туристичної виставки відбулися виступи творчих колективів, проведення майстер-класів майстрів декоративно - ужиткового мистецтва, презентація садиб сільського зеленого туризму, заплановано інформаційний тур по Полтавській області.

Для гостей та учасників міжнародного бізнес-турсалону організували театралізовану екскурсію у супроводі екскурсовода в образі М.В. Гоголя та туристичну велоекскурсію по м. Миргород «Миргородщини цілюще джерело», а також презентували послуги ПрАТ «Миргородкурорт».

 

 

"Різдвяна музика душі - 2014"

Життя гармонійне як музика. І кожній людині визначено Богом зіграти у ньому свою ноту. Якщо ж та нота звучить чисто, то й гармонія життя не порушується. Саме цю просту істину вже вдруге намагалися донести до миргородців і гостей міста викладачі та учні Миргородської дитячої музичної школи імені Анатолія Коломійця разом із вихованцями Центру естетичного виховання, організовуючи концерт "Різдвяна музика душі". Свято духовності, що народилося за ініціативи міського голови Сергія Соломахи, відбулося на сцені Палацу культури курорту "Миргород"за підтримки оздоровниці.

Чарівну, божественну мелодію й музику глядачам дарували хор і вокальний ансамбль учнів музичної школи, тріо зразкової студії естрадного вокалу "Соняшник" ЦЕВу, хор Свято-Успенського собору, дует скрипалів, вокальні ансамблі "Світанок" та викладачів із дитячої музичної школи, учень ДМШ ім. А. П. Коломійця Роман Гранько та студентка Харківського національного університету мистецтв ім. Котляревського Тетяна Ночна, архієрейський чоловічий хор Полтавської Єпархії й народний колектив - оркестр народних інструментів викладачів дитячої музичної школи, юні танцівники із "Екзотики".

Концерт «Різдвяна музика душі -2014», закінчився благодійною акцією: присутні глядачі зібрали кошти для тяжкохворого  свого земляка.

 

 

Четвертий Всеукраїнський телевізійний дитячий пісенний фестиваль-конкурс "Соловейко України" відкрив фестивальний сезон у Миргороді – 2014

Соловейко - символ весни і волі, високого натхнення і неперевершеного таланту. Тож, мабуть, і не випадково Президентський фонд Леоніда Кучми "Україна" започаткував пісенний фестиваль для дітей віком до 16 років під промовистою назвою "Соловейко України". І, мабуть, символічним є те, що Четвертий Всеукраїнський телевізійний дитячий пісенний фестиваль-конкурс "Соловейко України" повернувся до Миргорода і проходив 3- 4 квітня у палаці культури курорту "Миргород". А з цієї нагоди до нашого міста прибули понад 60 голосистих соловейків, найспівочіших і найталановитіших солістів із 15-ти українських регіонів та міста Києва.

Два дні звучали у курортному Палаці культури дзвінкі дитячі голоси і кожен із учасників фестивалю (а це - володарі Гран-прі різних Міжнародних і Всеукраїнських конкурсів) намагався переспівати один одного та якнайкраще продемонструвати вокальні можливості власного голосу і красу української пісні. Кожен із конкурсантів був по своєму неперевершеним і талановитим…

Цьогоріч у заходах Четвертого Всеукраїнського телевізійного дитячого пісенного фестивалю-конкурсу "Соловейко України" взяв участь Президент України 1994-2005 років Леонід Кучма. Він вручив нагороди переможцям фестивалю "Соловейко України". Кращі юні виконавці з усіх регіонів України отримали з рук Леоніда Кучми його Кубок, спеціальні премії та гранти. Володарем Кубка став Владислав Федоряка з м. Черкаси, а Гран-Прі отримав Владислав Лєлюшкін із Києва. Приз глядацьких симпатій дістався Юлії Котлінській із Хмельниччини, а спеціальний приз (путівку на європейський фестиваль) вручили ансамблю "Ладоньки".

А ще екс-Президент передав Миргородській дитячій музичній школі імені А. Коломійця чудове піаніно "Essex/Steinway" білого кольору. Слід відзначити, що у минулому році, з нагоди свого 75-ти річного ювілею, Леонід Данилович вирішив зробити подарунки музичним школам країни - безкоштовно передати їм 75 новеньких фортепіано. І ось один із подарункових музичних інструментів знайшов своїх власників у Миргороді.

  

ОГОЛОШЕННЯ
     
Запрошуємо на обгорення Стратегії сталого розвитку Миргородського субрегіону

Представлення та обговорення проекту Стратегії сталого розвитку Миргородського субрегіону до 2026 року

     
     
Планові відключення електропостачання з 26.02.2018р по 02.03.2018р.

Планові відключення електропостачання для проведення ремонтних робіт електрообладнання  по Миргородській філії  ПАТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО»

     
     
До уваги споживачів централізованого водопостачання та водовідведення!

Для отримання пільг та субсидій ОКВПВКГ "Миргородводоканал" просить всіх одержувачів пільг та субсидій, обов'язково, до 30 числа щомісячно передавати показники лічильника води.

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Міста побратими

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01, факс: (05355) 5-22-21 E-mail: mmrada@ukr.net