Военкомат АМУ
Використання спадщини В.О. Сухомлинського в морально-етичному вихованні дошкільнят
2018-12-06

      Діти - найбільше щастя і радість у житті. Їх безпосередність і цікаві очі, веселий сміх, життєрадісні обличчя не можуть не зворушити душу. Щоб вони виросли справжніми людьми, дорослим потрібно вкласти багато сил, мудрості, щирості, любові, терпіння і доброти в їхні серця. 

Наразі, педагогічна спадщина В.О. Сухомлинського  і є тим  цілющим невичерпним джерелом,  що подає дітям загальнолюдські цінності й високу мораль не у вигляді сухих і нудних повчань та наказів, що надто часто викликають у дітей природне прагнення чинити навпаки, а в такій словесно-емоційній формі, яка невимушено підводить дітей до самостійного висновку: чому саме потрібно поводитись гарно, чому лише позитивні вчинки сприяють справжній радості та задоволенню. У цьому переконали присутніх педагоги ДНЗ №10 «Веселка» (завідувач Левченко Н.Г.) 4 грудня під час методичного об’єднання вихователів ЗДО « Використання спадщини В.О. Сухомлинського в морально – етичному вихованні дітей дошкільного віку». «Духовно-моральне виховання є безперервним процесом, який розпочинається від народження людини і продовжується протягом життя та спрямований на оволодіння людьми правилами і нормами поведінки», - наголосила вихователь – методист Головіченко О.В.

     За допомогою  художнього слова В. Сухомлинського  можна доторкнутися до найтонших струн дитячої душі, зародити в ній любов до прекрасного. Свою доброту та чуйність, усвідомлення того, що кожна людина повинна бути працьовитою, продемонстрували діти середньої групи «Троянда» (вихователь Хижа О.М.) під час музично- тематичної розваги «Людина починається з добра». Вдало підібраний музичний репертуар, сценічні костюми для дорослих та дітей, декорації, художній твір «Працьовиті мурашки» – все це допомогло  дітям поринути у світ казки. Дошкільнята  чітко усвідомили, що «праця людину годує, а лінь-псує», «людина без друзів – як дерево без коріння».

     Змістовною була презентація досвіду роботи  щодо впровадження ідей В.О. Сухомлинського в розвиток духовно- моральної сфери дітей дошкільного віку, запропонована вихователем – методистом Головіченко О.В.Ольга Василівна розповіла, що у всіх вікових групах створені необхідні умови для реалізації  цього завдання.  У різних видах діяльності  педагоги закладу  навчають  малят розуміти красу навколишнього світу, усвідомлювати моральний сенс міжособистих стосунків, пам’ятаючи, що сприймання, осмислення прекрасного – то основа естетичної культури, без якої почуття залишаються глухими до всього благородного і високого в житті. З метою підвищення теоретичних знань та практичних умінь вихователів  у закладі проводилися традиційні та інтерактивні форми роботи. Важливим напрямком роботи ЗДО у системі морально- етичного виховання  є робота з батьками. Взаємодія з ними дає змогу створити умови для  формування  соціально-моральної компетенції дітей.

    Завершальним етапом  роботи  МО був  педагогічний тренінг « Пізнавати світ розумом і серцем», під час якого гості міста розширили знання про теоретичні основи морального виховання дітей, вправлялися у створенні моделі впливу методів (позитивно чи  негативно)на формування моральних якостей дитини.

     Учасники заходу відмітили , що вивчення й упровадження досвіду В. Сухомлинського в практику роботи сучасних закладів освіти є цінним для педагогів, які прагнуть виховувати дітей справжніми людьми, здатними робити добро й творити красу на рідній землі.

 

Л.М.Гречка,

методист відділу освіти

Миргородської міської ради

ОГОЛОШЕННЯ
     
Оголошення

"Круглий стіл" з активістами громадських чорнобильських організацій

     
     
Все про ОСББ

Запрошуємо голів будинкових комітетів, голів та членів правління ОСББ, ініціативні групи на зустріч з координатором проекту ПРООН HOUSES Вікторією Курилко, що відбудеться 23 квітня у актовій залі міської ради

     
     
Конкурс по відбору виконавців послуг по стерилізації безпритульних тварин

Відділ житлово–комунального господарства міської ради оголошує конкурс з відбору виконавців послуг по стерилізації безпритульних тварин на території м. Миргород Полтавської області.

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Міста побратими

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01, факс: (05355) 5-22-21 E-mail: mmrada@ukr.net